Текст книги "Несподівана вакансія"
Автор книги: Дж. Ролiнг
Жанр:
Современная проза
сообщить о нарушении
Текущая страница: 29 (всего у книги 36 страниц)
X
У день виборів, о дев’ятій ранку, Парміндер вийшла із Олд-Вікеридж і рушила Соборним провулком до будинку Волів. Постукавши в двері, вона трохи зачекала, поки, нарешті, вийшов Колін. Очі в нього були почервонілі, під вилицями з’явилися тіні. Здавалося, його шкіра потоншала, а одяг став завеликий. Він так і не виходив на роботу.
Новина про те, що Парміндер прилюдно розкрила конфіденційну медичну інформацію про Говарда, негативно вплинула на процес його одужання. Того рішучого Коліна, що кілька днів тому сидів на шкіряному пуфику і демонстрував свою впевненість у перемозі, неначе підмінили.
– Усе гаразд? – насторожено запитав він, зачиняючи за нею двері.
– Так, нормально, – відповіла вона. – Я просто подумала, може, ми підемо голосувати разом?
– Я… ні, – кволо пробурмотів Колін. – Вибач.
– Я знаю, як ти почуваєшся, Коліне, – співчутливо мовила Парміндер. – Але якщо ти не проголосуєш, це означає, що вони перемогли. А я не хочу цього допустити. Я піду туди й голосуватиму за тебе, і хочу, щоб ти пішов зі мною.
Парміндер фактично усунули від роботи. Моллісони поскаржилися на неї скрізь, куди тільки могли, і доктор Кроуфорд порадив Парміндер узяти на якийсь час відпустку. Хоч як дивно, але вона тепер почувалася значно вільнішою.
Але Колін похитав головою. Їй навіть здалося, що на очах у нього виступили сльози.
– Я не можу, Міндо.
– Можеш! – вигукнула вона. – Можеш, Коліне! Ти мусиш боротися! Подумай про Баррі!
– Я не можу… вибач… я…
Здушено схлипнувши, він заридав. Колін уже плакав колись у неї в кабінеті, захлинаючись від розпачу, не в силах витримувати той тягар страху, який він носив майже все своє життя.
– Годі вже. – Анітрохи не зніяковівши, вона взяла його за руку й повела на кухню, де подала йому рулон паперових рушничків і перечекала усі схлипування і чхання. – А де Тесса?
– На роботі, – зітхнув він, витираючи очі.
На кухонному столі лежало запрошення на святкування шістдесятип’ятиріччя Говарда Моллісона; хтось його акуратно розірвав навпіл.
– Я теж таке отримала, – сказала Парміндер. – Ще до того, як розкричалася на нього. Послухай, Коліне, проголосувати треба конче…
– Я не можу, – прошепотів Колін.
– …щоб показати, що вони нас не здолали.
– Але ж насправді здолали, – зітхнув Колін.
Парміндер зареготала. Колін витріщився на неї, роззявивши рота, а тоді теж почав сміятися: це було гучне й розкотисте гиготіння, подібне на гавкіт англійського дога.
– Ну, гаразд, вони залишили нас без роботи, – мовила Парміндер, – і ніхто з нас не хоче нікуди висувати носа. Але поза тим, мені здається, ми ще в чудовій формі.
Не перестаючи хихотіти, Колін зняв окуляри і витер зволожені очі.
– Давай, Коліне. Я хочу проголосувати за тебе. Це ще не кінець. Коли мені зірвало дах і на очах всієї ради й місцевої преси я заявила Говарду Моллісону, що він нічим не кращий за останнього наркомана…
Колін знову зайшовся реготом, і це її втішило. Вона не чула, щоб він так сміявся ще з Нового року, а тоді його розсмішив саме Баррі.
– … вони забули проголосувати за виселення наркоклініки. Тож, дуже прошу, бери свій плащ. Ми підемо туди разом.
Колін нарешті перестав чмихати й хихотіти. Він втупився у власні великі руки, потираючи їх так, наче відмивав від бруду.
– Коліне, це не кінець. Від тебе багато залежить. Люди не люблять Моллісонів. Якщо ти пройдеш, ми значно зміцнимо свої позиції для подальшої боротьби. Будь ласка, Коліне.
– Ну, добре, – сказав він за якусь хвилю, приголомшений власного відвагою.
Це була коротка прогулянка на свіжому, чистому повітрі; кожен із них стискав у руці реєстраційну картку виборця.
У парафіяльній залі ще не було жодного виборця, крім них. Поставивши олівцем жирні хрестики біля прізвища Коліна, вони вийшли на вулицю з відчуттям, ніби втнули щось недозволене.
Майлз Моллісон не голосував аж до полудня. Виходячи з роботи, він зупинився біля дверей свого партнера.
– Я йду голосувати, Ґеве, – повідомив він.
Ґевін показав на притиснуту до вуха телефонну слухавку: він саме розмовляв зі страховою компанією Мері.
– Ага… добре… Я йду голосувати, Шоно, – повідомив Майлз секретарці.
Не зашкодить зайвий раз їм нагадати, що він потребує їхньої підтримки. Майлз збіг сходами донизу і рушив до «Мідного чайника» – вчора, під час короткої розмови після сексу, він домовився з дружиною зустрітися тут, щоб далі піти разом.
Саманта увесь ранок просиділа вдома, залишивши замість себе в крамниці помічницю. Розуміла, що не може більше втаємничувати від Карлі, що їхньому бізнесу гаплик і що Карлі залишається без роботи, але не наважувалася сказати про це перед вихідними і концертом у Лондоні. Побачивши Майлза зі збудженою посмішкою на фізіономії, вона відчула, як її охоплює лють.
– А тато не піде? – спитав він замість привітання.
– Вони обоє підуть після роботи, – відповіла Саманта.
Коли вони з Майлзом прийшли до парафіяльної зали засідань, у кабінках для голосування перебували дві літні пані. Саманта чекала, розглядаючи їхні сиві хімічні завивки, товстезні пальта і ще товстіші литки. Колись і вона стане такою самою. Виходячи з кабінки, одна з жінок зауважила Майлза, засяяла посмішкою й повідомила:
– Я щойно проголосувала за вас!
– О, дуже вам дякую! – втішився Майлз.
Зайшовши в кабінку, Саманта взяла підвішений на шнурочку олівець і глянула на два імені в бюлетні – Майлз Моллісон і Колін Вол. Не вагаючись, вивела по діагоналі: «Ненавиджу клятий Пеґфорд», склала бюлетень удвоє і з серйозним виразом обличчя вкинула його в урну для голосування.
– Дякую, кохана, – прошепотів Майлз, поплескавши її по спині.
Тесса Вол, яка досі не пропускала жодних виборів, поверталася зі школи додому, але навіть не зупинилася біля зали засідань.
Рут і Саймон Прайс цілісінький день обговорювали реальну можливість переїзду в Редінґ. Рут викинула їхні реєстраційні картки виборців, коли накривала стіл до вечері.
Ґевін навіть не думав іти голосувати. Якби це обирався Баррі, була б інша справа, а так він не мав ані найменшого бажання допомагати Майлзові сягнути його чергової вершини. О пів на шосту він спакував портфель, маючи паскудний настрій, бо йому вже бракувало відмовок, щоб не вечеряти в Кей. Він дратувався ще й тому, що саме сьогодні з’явилися обнадійливі зрушення у переговорах зі страховою компанією, і йому страшенно хотілося піти й розповісти про це Мері. Але через цю вечерю візит доведеться відкласти на завтра, бо повідомляти таку новину по телефону – геть не те.
Кей відчинила йому двері і відразу почала молоти купу дурниць, а це зазвичай свідчило про її кепський настрій.
– Вибач, у мене був жахливий день, – виправдовувалася вона, хоч він і не думав їй докоряти, бо вони ще й не привіталися як слід. – Я пізно повернулася і не встигаю з вечерею, але ти проходь.
Згори долинув оглушливий гуркіт барабанів і гучна партія бас-гітари. Ґевін був здивований, що сусіди на це не нарікають. Кей побачила, що він втупився в стелю, і пояснила:
– А, це Ґая лютує, бо якийсь хлопець, що їй сподобався ще в Гекні, почав зустрічатися з іншою дівкою.
Схопивши надпитий келих вина, Кей відсьорбнула чималий ковток. Її почало гризти сумління, що назвала Марка де Луку «якимось хлопцем». За кілька тижнів до того, як вони виїхали з Лондона, він практично переїхав до них жити. Кей він здавався приємним, тактовним і люб’язним. Вона хотіла б мати такого сина, як Марко.
– Переживе, – сказала Кей, відганяючи спогади і накриваючи киплячу картоплю. – їй шістнадцять. Перехідний вік. Налий собі вина.
Ґевін сів за стіл, не розуміючи, чому не можна переконати Ґаю стишити музику. Кей доводилось перекрикувати і гупання бас-гітари, і брязкіт покришок від каструль, і гудіння витяжного вентилятора. Він знову відчув тугу за меланхолійним затишком просторої кухні Мері: там його зустрічали з вдячністю, і він почувався потрібним.
– Що? – голосно перепитав він, бо Кей, здається, щось його запитала.
– Питаю, ти голосував?
– Голосував?
– На виборах до ради! – крикнула вона.
– Ні, – відповів він. – Мені ці вибори ні до чого.
Ґевін не був певний, що вона його почула. Кей щось там бубоніла собі під ніс, але він зміг розібрати її слова тільки тоді, коли вона з ножами й виделками підійшла до столу.
– …взагалі страшенно гидко, що місцева рада у змові з Обрі Фаулі. Боюся, що «Белчепелу» буде кінець, якщо переможе Майлз…
Вона злила воду з картоплі, і голос її знову потонув у брязкоті й шумі.
– …якби цій дурепі не знесло дах, ми були б зараз у виграшнішій позиції. Я дала їй масу документів про клініку, але не думаю, що вона хоч одним скористалася. Вона просто верещала, що Говард Моллісон занадто жирний. Як це все непрофесійно…
Ґевін чув про той скандал, що вчинила доктор Джаванда, але це його радше розвеселило і все.
– … уся ця невизначеність дуже негативно впливає на персонал клініки, я вже мовчу про пацієнтів.
Але Ґевін не виявляв ані жалю, ні обурення. Він лише відчував певне збентеження, що Кей аж настільки перейнялася усіма цими містечковими інтрижками й інтриґантами. Це було черговим свідченням, як глибоко вона вже вкоренилася в Пеґфорді. Тепер її звідси не посунеш.
Він озирнувся й поглянув на заросле травою подвір’я за вікном. Він пропонував Ферґусові допомогти на вихідні навести лад на їхньому подвір’ї. Якщо пощастить, подумав він, Мері знову запросить його на вечерю, і тоді він злиняє від ювілею Говарда Моллісона, хоч Майлз і був переконаний, що Ґевін спить і мріє потрапити на цю вечірку.
– … хотіла залишити за собою Відонів, але ні – Джилліан каже, що ми не можемо вибирати собі, що легше. Скажи, ну, хіба ж це можна назвати «легше»?
– Вибач, що? – перепитав Ґевін.
– Метті повернулася, – сказала Кей, і Ґевін не відразу зміг пригадати, що йдеться про її колегу по роботі, яку Кей тимчасово заміщала. – Я хотіла й далі працювати з Відонами, бо інколи відчуваєш особливий контакт з деякими сім’ями, але Джилліан мені не дозволяє. Якийсь дурдом.
– Мабуть, ти єдина в світі, хто хоче працювати з Відонами, – сказав Ґевін. – Принаймні з того, що я чув.
Кей ледве стрималася, щоб не зірвати на ньому злість. Вона витягла з духовки запечені філе лосося. Музика звучала так гучно, що таця аж завібрувала у неї в руках; Кей різко відклала її на плиту.
– Ґая! – рвонувши до сходів, заверещала Кей, аж Ґевін підскочив. – ҐАЯ! Зроби тихіше! Чуєш! ТИХІШЕ!
Звук стишився на якийсь децибел. Кей, пінячись зі злості, метнулася назад до кухні. Перед приходом Ґевіна у них з донькою вибухнув, мабуть, найгірший за все життя скандал. Ґая заявила, що збирається подзвонити батькові, щоб переїхати до нього.
– Ну, то й ласкаво прошу! – крикнула Кей.
Але що, як Брендан погодиться? Він кинув її, коли Ґаї був лише місяць. Тепер у Брендана дружина і троє дітей. У нього величезний будинок і гарна робота. А раптом він погодиться?
Ґевін був радий, що не мусить говорити за вечерею: оглушлива музика не давала цього зробити, і він міг спокійно думати про Мері. Завтра він розповість їй, що страхова компанія починає робити примирливі кроки, і відчує у відповідь вдячність і захоплення…
Він уже майже спорожнив тарілку, коли помітив, що Кей не з’їла жодної крихти. Вона пильно дивилася на нього, і вираз її обличчя його занепокоїв. Може, він якось виявив свої потаємні думки…
Музика Ґаї зненацька стихла. Гнітюча тиша, що запала раптом у кімнаті, налякала Ґевіна. Він волів би, щоб Ґая знову щось поставила, і то негайно.
– Ти навіть не намагаєшся… – скрушно сказала Кей. – Навіть не приховуєш, Ґевіне, що тобі на все начхати.
Він спробував розрядити ситуацію.
– Кей, у мене був важкий день, – мовив він. – Вибач, що прямо з порога не виявив інтересу до подробиць місцевої політики…
– Я не кажу про місцеву політику, – відрізала Кей. – Ти сидиш з такою міною, ніби тебе тут тримають насильно… це… це образливо. Чого ти добиваєшся, Ґевіне?
У нього перед очима стояло миле обличчя Мері і її кухня.
– Мені доводиться благати тебе про кожну зустріч, – сказала Кей, – а коли ти, нарешті, з’являєшся, то всім своїм виглядом показуєш, що зробив це з великої ласки.
Вона хотіла, щоб він сказав «це неправда». Але він мовчав, і мить, коли його заперечення могло б ще прозвучати щиро, була втрачена. Вони дедалі стрімкіше наближалися до розриву, якого Ґевін і прагнув, і боявся.
– Скажи мені, чого ти добиваєшся, – втомлено мовила Кей. – Просто скажи.
Обоє відчували, що їхні стосунки розсипаються на дрібні уламки під тягарем усього, про що Ґевін не наважувався говорити. Відчуваючи, що лише так він зможе вивільнити їх обох з цієї жалюгідної пастки, Ґевін намацував слова, які ніколи не мав наміру вимовляти вголос, але які, певним чином, могли виправдати їх обох.
– Я не хотів, щоб так сталося, – серйозно почав Ґевін. – Я не спеціально… Кей, мені дуже нелегко це говорити, але я, здається, закохався в Мері Фербразер.
З виразу її обличчя він зрозумів, що вона не очікувала цього.
– Мері Фербразер? – перепитала вона.
– Мені здається, – сказав він (і відчув якусь гірку насолоду від цих слів, хоч і розумів, що завдає їй болю; він не міг сказати про це нікому, крім неї), – що я вже давно в неї закоханий. Я ніколи не зізнавався в цьому… тобто за життя Баррі я б ніколи…
– А я вважала, що він був твоїм найкращим другом, – прошепотіла Кей.
– Він був.
– Але ж він лише кілька тижнів тому помер!
Ґевін волів би цього не чути.
– Послухай, – сказав він, – я хочу бути з тобою відвертим. Хочу бути чесним.
– Хочеш бути чесним?
Він завжди уявляв, що така їхня сцена має закінчитися спалахом люті, але Кей просто стояла і зі сльозами на очах дивилася, як він одягає плаща.
– Пробач, – мовив він і востаннє вийшов з її дому.
На тротуарі він раптом відчув радісне збудження й побіг до машини. Зрештою, розповісти Мері про страхову компанію він зможе ще сьогодні.
Чистина п’ята
Звільнення від відповідальності
7.32Особа, яка зробила наклепницьку заяву, може бути звільнена від відповідальності за поширення цієї заяви, якщо зможе довести, що діяла без жодного злочинного наміру, а виконувала свій громадянський обов’язок.
Чарльз Арнольд-Бейкер
«Управління місцевими радами»
Сьоме видання
І
Террі Відон звикла до того, що всі її покидають. Уперше це сталося, коли зникла її мама. Вона навіть не попрощалася, а просто взяла валізу й пішла з хати, коли Террі була в школі.
А коли сама Террі в чотирнадцять років втекла з дому, нею опікувалися різні соціальні працівники і виховательки, і деякі навіть доволі приємні, але наприкінці робочого дня вони всі розходились. З кожним таким відходом її захисний панцир ставав дедалі непроникнішим.
У неї було кілька подруг у дитбудинку, але з шістнадцяти років усі вони зажили самостійним життям і пороз’їжджалися хто куди. Вона зустріла Річі Адамса й народила йому двійнят. Дві маленькі рожевенькі крихітки, невинні і найчарівніші в світі, які вийшли з неї; за ті декілька просвітлених годин, проведених у палаті, вона й сама мовби двічі народилася знову.
А тоді в неї забрали тих діток, і відтоді вона їх не бачила.
Сосиска її кинув. Баба Кет її покинула. Майже всі від неї йшли, мало хто залишався. І вона мусила з цим змиритися.
Коли до неї знову прийшла Метті, офіційно закріплена за нею соцпрацівниця, Террі закричала:
– А де та інша?
– Кей? Вона просто підміняла мене на час хвороби, – відповіла Метті. – Ну, де наш Ліам? Ні… не Ліам, а Роббі, так?
Террі не любила Метті. У неї не було дітей. А як може бездітна жінка вчити, як тих дітей виховувати, що вона в цьому тямить? Кей їй, звісно, теж не надто подобалась… але від Кей вона відчувала якесь тепло, як і від баби Кет, перш ніж та почала обзивати Террі лахудрою і вони розсварилися назавжди… Хоч ця Кей, як і все їхнє кодло, носила з собою купу папок і затіяла цей незрозумілий перегляд справи, але відчувалося, що вона справді хоче допомогти, а не робить це просто для галочки. Террі це дуже відчувала. «Але тепер і вона пішла, і тепер, мабуть, навіть не згадує про нас», – ядучо подумала Террі.
У п’ятницю опівдні Метті сказала Террі, що «Белчепел» закриють майже стовідсотково.
– Це все їхня політика, – пояснила вона. – Хочуть заощадити гроші, а окружна рада не підтримує лікування метадоном. Плюс Пеґфорд хоче забрати в лікарні будівлю. Це було в місцевій газеті, може, бачили?
Зазвичай Террі дуже дратувала пустопорожня балаканина Метті і те, як вона ділилася з нею, як із рівною собі, свіжими плітками, а тоді раптом запитувала, чи не забула Террі погодувати сина. Але цього разу Террі засмутило не те, яквона говорила, а те, щовона сказала.
– Закриють? – перепитала вона.
– До того все йде, – безтурботно відповіла Метті, – але на вас це не відіб’ється. Тобто, очевидно…
Террі тричі розпочинала курс у «Белчепелі». Запилюжений інтер’єр переробленої під клініку церкви, зі стінами-перегородками й плакатами, ванною з блакитним неоновим освітленням (щоб пацієнт не бачив вен і не міг уколотися), вже став їй добре знайомим і майже привітним. Останнім часом Террі відчула там зміну у ставленні до неї. Спочатку всі думали, що вона знову зірветься, але згодом почали розмовляти з нею так, як це робить Кей: немовби знали, що в цьому пошрамованому, знівеченому тілі живе якась справжня особа.
– …очевидно, ви таки відчуєте різницю, але метадон зможете отримувати й далі, тільки вже від вашого лікаря, – сказала Метті. Вона погортала розбухлу папку, де містилася вся інформація про Террі. – Ви зареєстровані у Пегфорді, у доктора Джаванди, так? У Пеґфорді… а чому так далеко?
– Я дала в пику медсестрі в Кентермілі, – неуважно озвалася Террі.
Метті пішла, а Террі ще довго сиділа в засмальцьованому кріслі і до крові кусала нігті.
Щойно Кристал привела Роббі додому з ясел, Террі відразу їй повідомила, що «Белчепел» закривають.
– Вони ше не вирішили, – обізнано сказала Кристал.
– Шо ти там, курва, знаєш? – відрізала Террі. – Закривають і кажуть, шо я тепер маю пертися аж у довбаний Пеґфорд до тої суки, шо вбила бабу Кет. Чорта їм лисого, я туди не поїду.
– Поїдеш, бо мусиш, – сказала Кристал.
Уже довгий час Кристал командувала матір’ю, наче саме вона була тут дорослою.
– Ні фіга я, блін, не мушу, – розізлилася Террі. – Не нахабній тут, сучко, – додала вона для переконливості.
– Якшо ти знову, курва, почнеш колотися, – сказала, почервонівши, Кристал, – вони заберуть Роббі.
Малий, що й досі тримав Кристал за руку, розревівся.
– Бачиш? – крикнули вони одна одній.
– І все через тебе, блін! – заверещала Кристал. – І та лікарка, до речі, нічого бабі Кет не зробила, це все натринділа Шеріл.
– Шо ти там, курва, знаєш?! – заволала Террі. – Гівна варті твої…
Кристал у відповідь плюнула на неї.
– Пішла на фіґ! – зарепетувала Террі. Кристал була кремезніша й сильніша за неї, тож вона схопила з підлоги черевик і замахнулася ним. – Вимітайся!
– Я, курва, піду! – гаркнула Кристал. – Я піду й заберу Роббі, а ти собі сиди тут і трахайся з довбаним Оббо – хай тобі вструже ше одного!
Вона потягла за собою зарюмсаного Роббі, і Террі не встигла її зупинити.
Кристал подалася з Роббі до свого звичного притулку, забувши, що Ніккі о цій порі дня зазвичай десь тусується, і її немає вдома. Двері відчинила мама Ніккі.
– Він у нас не буде, – рішуче сказала вона, маючи на увазі Роббі, що скиглив і намагався вирватися від Кристал, яка міцно тримала його за руку. – Де ваша мама?
– Дома, – відповіла Кристал, не наважившись нічого більше сказати цій немолодій жінці, що так суворо на неї дивилася.
Довелося повертатися з Роббі на Фолей Роуд, де Террі переможно схопила сина за лікоть, затягла його в дім і загородила собою двері, не пускаючи Кристал.
– Шо, вже набридло гратися з ним? – глумливо вишкірилася Террі, не зважаючи на рюмсання Роббі. – Дуй звідси!
І грюкнула дверима.
Тієї ночі Террі вклала Роббі спати біля себе на матраці. Вона лежала й думала, що Кристал їй тепер уже й не надто потрібна, а все ж обійтися без неї страшенно важко – важче, ніж без героїну.
Кристал ось уже кілька днів була розлючена. І те, що вона сказала про Оббо… (– А шо-шовона сказала? – з недовірою реготнув Оббо, коли вони з Террі зустрілися на вулиці, і Террі пробурмотіла йому, що Кристал на нього дуже зла.)… він би такого не зробив. Не міг би, ні.
Оббо був одним із тих небагатьох, хто ще не кинув Террі. Террі знала його з п’ятнадцяти років. Вони разом ходили до школи, тусувалися в Ярвілі, коли вона була там у дитбудинку, цмулили разом сидр під деревами коло стежки, що перетинала невеличку ділянку фермерських угідь на околиці Полів; ділилися першими косяками.
А Кристал його завжди терпіти не могла. « Ревнує, – думала Террі, дивлячись, як спить Роббі у світлі вуличного ліхтаря, що просякало крізь тонкі фіранки. – Просто ревнує. Для мене ніхто не зробив більше, як Оббо», – виклично подумала Террі, адже тих, хто її покинув, вона викреслювала, незважаючи на всі їхні добрі справи. Так сталося і з бабою Кет, яка її покинула.
А Оббо колись заховав її від Річі, батька її перших двох дітей, коли вона, боса й закривавлена, втекла з дому. Інколи він безплатно давав їй пакетики з героїном. Це для неї було еквівалентом доброти. Всі його криївки були набагато надійніші за привітну кімнатку на вулиці Надії, яку вона три щасливі дні вважала своїм домом.
У суботу зранку Кристал не повернулася, але Террі до такого звикла: вона знала, що Кристал, скоріш за все, у Ніккі. Проте її розбирала неабияка злість: у них закінчувалася їжа, бракувало цигарок, а Роббі не переставав скиглити за сестрою. Террі вбігла в доньчину кімнату й почала розкидати ногою її одяг, шукаючи грошей або принаймні якогось недопалка. Щось стукнуло, коли вона жбурнула стару пом’яту веслувальну форму Кристал: то була маленька пластикова шкатулка з-під прикрас. У тій шкатулці лежала Кристалина медаль за перемогу у веслувальній регаті і годинник Тесси Вол.
Террі взяла годинник і почала роздивлятися. Досі вона ніколи його не бачила. Цікаво, звідки він у Кристал? Спочатку Террі вирішила, що Кристал його вкрала, але потім подумала, що це міг бути дарунок, а, може, й спадок від баби Кет. Це розізлило Террі до глибини душі – значно більше, ніж якби Кристал його вкрала. Сама тільки думка, що ця мала підла сучка ховала його від неї, мов коштовний скарб, а матері й словом не обмовилась…
Террі засунула годинник у кишеню спортивних штанів і гаркнула на Роббі, щоб ішов з нею в магазин. Вона так довго взувала йому черевички, що врешті втратила терпець і надавала Роббі по дупі.
Звісно, по крамницях спідручніше промишляти самій, але соцпрацівниці дуже не люблять, коли дітей залишають удома без нагляду.
– Де Клистал? – рюмсав Роббі, поки вона виштовхувала його за двері. – Я хоцу Клистал!
– А хрін її зна, де та мала хвойда, – огризнулася Террі і потягла його за собою.
Оббо стояв на розі біля супермаркета і розмовляв з якимись двома чоловіками. Побачивши її, він підняв руку на знак вітання, а його дружки пішли геть.
– Як воно, Тер? – спитав він.
– Та так нічо, – збрехала вона. – Роббі, пусти.
Роббі так міцно вчепився пальцями в її кістляву ногу, що їй аж заболіло.
– Слухай, – сказав Оббо, – а можеш заникати в себе одну фігню?
– Яку фігню? – спитала Террі, віддираючи Роббі від своєї ноги і хапаючи його за руку.
– Ну, товар, пару мішечків, – сказав Оббо. – Реально, виручай, Тер.
– Надовго?
– Та на пару днів. Я ввечері заніс би. То як?
Террі подумала, що про це сказала б Кристал.
– Ага, давай, – буркнула вона.
Тут вона згадала ще щось і витягла з кишені годинник Тесси. – Хочу продати, шо думаєш?
– Прикольна штука, – сказав Оббо, зважуючи його в руці. – На двадцятку потягне. Принести нині?
Террі подумала, що годинник міг би коштувати й дорожче, але не хотіла сперечатися.
– Ага, ну, добре.
Вона ступила кілька кроків до входу в супермаркет, тримаючи Роббі за руку, а тоді раптом обернулася.
– Але я зав’язала, – сказала вона. – Так шо не принось…
– Досі на метадончику? – спитав він, хитро поглядаючи на неї крізь окуляри з товстими лінзами. – «Белчепелу» триндець, май на увазі. Це було в газеті.
– Ага, – жалюгідно буркнула вона й поволокла Роббі до входу в супермаркет. – Я знаю.
« Не піду я в той Пеґфорд, – подумала вона, дістаючи з полиці печиво. – Ні фіга».
Террі вже майже звикла, що її постійно осуджують і сварять, що перехожі дивляться скоса, а сусіди її обзивають, та вона все одно не збиралася ходити по свої препарати в те бундючне містечко; вона не буде щотижня повертатися в минуле, туди, де баба Кет колись обіцяла взяти її до себе, а потім викинула геть. Проїжджати повз ту симпатичну школу, звідки надходили такі жахливі листи про Кристал, що форма її, мовляв, замала і давно не прана, а поведінка – неприйнятна. Вона боялася, що з вулиці Надії раптом вигулькнуть давно забуті родичі, які так чубилися за будиночок баби Кет; боялася, що скаже Шеріл, коли дізнається, що Террі добровільно погодилася мати якісь справи з тією пакистанською шмарою, котра вбила бабу Кет. Ще один аргумент проти неї в родині, яка й так її зневажала.
– Вони не змусять мене ходити в той йохарний Пеґфорд, – пробурмотіла Террі вголос, тягнучи Роббі до каси.