355 500 произведений, 25 200 авторов.

Электронная библиотека книг » Андрій Кокотюха » Повзе змія » Текст книги (страница 26)
Повзе змія
  • Текст добавлен: 20 апреля 2017, 08:00

Текст книги "Повзе змія"


Автор книги: Андрій Кокотюха



сообщить о нарушении

Текущая страница: 26 (всего у книги 29 страниц)

21

Глод просив лише сказати адресу і пояснити, як краще доїхати від вокзалу, та Олена заявила: зустріне його особисто. Враховуючи ситуацію, він вирішив нічого їй не доводити, взагалі не сперечатися. Їхати до Києва зібрався відразу після того, як почув у трубці її плач. Вона сказала, що перша інформація піде у нічних новинах, адже знайшли мертвого продюсера лише в половині дев’ятої вечора. Та заради обтічних новин не варто лишатися вдома. Поїзд на Київ відходив пізно ввечері, пощастило і з квитком – зазвичай за дві години до відправлення купити його було важкувато. Все одно, за його розрахунками, назавтра про вбивство продюсера «S-каналу» говоритимуть і писатимуть навперебій усі ЗМІ й газети. Ну, хіба спортивна преса не сприйме це за новину для себе.

Із собою Глод узяв лише сумку, куди поклав зміну білизни та ніде не зареєстрований ТТ. Він підозрював, що ствол напевне «гарячий»: півтора року тому захопили в приватному будинку банду, на озброєнні якої традиційно стояв маленький арсенал. Зброю тримали в підвалі, піддатися спокусі й заховати пістолет у кишеню виявилося не так складно. Таким чином озброювалися всі опери, бо за кожен постріл із табельної зброї слід відписувати купу паперів, та й не завжди можна тягати табельний «макар» із собою. Передбачити, чим закінчиться день опера, неможливо. Ризик втратити табельну зброю й нажити собі неприємностей до кінця життя реально існував, тому зручніше мати при собі «лівий» волин. Єдина проблема: невідомо, де, коли і в кого ці трофеї вже стріляли. Мало приємного тягати при собі потенційний речовий доказ, котрий такі самі опери безнадійно шукають. Глод тішив себе думкою, що з ТТ, котрий дістався йому, людину не вбили. Без ствола йому нині аж ніяк не можна. Він їхав охороняти Олену Суржу. Добровільно, безкоштовно, так би мовити, на громадських засадах.

Ще прихопив мобільний телефон. Як домовлялися, з поїзда зателефонував Олені, сказав номер вагона й вимкнув трубку. Ніхто з колишніх колег, а тим більше – колишній, саме колишній, тесть не мусить знати, де він і чим займається. Приватна особа не повинна лізти в міліцейські справи. Одна справа – давати цінні відомості, що сприяють ефективному розкриттю злочину, а інша – добровільно брати на себе функції особистого охоронця журналістки, особи дуже сумнівної, швидше за все – психічно неврівноваженої. Більше того: колишній опер неодмінно почне втручатися в хід розслідування, а це вже порушення неписаних законів про субординацію. Отже, рано чи пізно його нікому на хрін не потрібна ініціатива бумерангом ударить по слобожанському МВС. У будь-якому разі, як прикинув Глод, Шостак, а заодно й Черниченко мислитимуть саме так. Все одно в разі чого знайдуть його, тож нехай він викрутить собі хоч трохи часу для маневру.

Сім годин у поїзді Максим не спав. Думки безсистемно роїлися в голові, він не збирався давати їм лад, просто випив у буфеті двісті грамів горілки, заліз на свою верхню бокову полицю другого плацкартного вагона, і слухав перестук коліс. Київ зустрів сопливим жовтневим дощиком, погода цілком відповідала настрою. Олену побачив ще у вікні. Вона неправильно вирахувала місце, де зупиниться його вагон, тому дріботіла за ним, трошки відставши. Коли Глод ступив на платформу, Олена вже добігла, стояла стовпом і дивилася на нього, ніби не впізнавала. А тоді мовчки кинулася на груди і беззвучно заридала, хоча рідними людьми, ба навіть близькими знайомими їх назвати було важко: адже загалом вони бачилися лише двічі й чотири рази говорили по телефону.

Поправивши шлейку від сумки, Максим міцно стиснув плечі молодої жінки, відсторонив її від себе, провів руками по вологому волоссю.

– Чому без парасолі?

– Що?

– Без парасолі, кажу, чому?

– А це має значення? Ходім.

Спочатку вони їхали в метро, але на Хрещатику замість того, аби перейти на іншу лінію, Олена мовчки кивнула супутникові на ескалатор. Вони піднялися нагору, Олена швидко підійшла до бровки тротуару й зупинила перше-ліпше таксі. «Не можу, народ довкола, всі дихають», – пояснила Глодові, той лише знизав плечима і поліз по гаманець, аби перерахувати гроші, зустрівся поглядом із Оленою і зніяковів.

Коли нарешті зайшли в квартиру, вона старанно зачинила двері на всі замки, скинула туфлі, пройшла в кімнату, увімкнула світло й гепнулася на диван. Глод, поки що не орієнтуючись, як саме слід поводитися в ситуації, що склалася, примостився на стільці.

– Для чого світло? Вже видно на дворі, – треба ж якось починати розмову.

– Я тепер постійно зі світлом. Хіба коли зовсім день, тоді вимикаю. Знаю, дурість. Раніше навіть при благенькому світлячкові спати не могла. Власне, навіть при світлі кілька ночей уже не сплю.

– Треба. Потрібні сили… мені й вам…

– Знаєте, що, – Олена рвучко підвелася, змахнула з лоба волосся. – Раз ви вже отак зірвалися сюди… Я вдячна, звичайно, просто я не зовсім уявляю собі, що саме ви збираєтеся робити…

– Поки буду біля вас. Постійно. Вдень і вночі, якщо ви не проти, ясна річ…

– Ні, я обома руками «за». Нам доведеться ночувати в одній кімнаті, оцій, – вона обвела рукою свої апартаменти, – митися в одній ванні, сидіти за одним столом.

– Спати я можу в передпокої…

– Підлога всюди однакова. Спати доведеться на підлозі, в мене розкладачки немає. Справа не в місці для спання, ви мене не так зрозуміли. Думаю, раз ми вже настільки близькі, треба знову переходити на «ти». О’кей?

– Приймається, – посміхнувся Глод.

– Ще одне… Знаєте… Знаєш, Максиме, з мене нікудишня куховарка. Дивно, правда? Вела кулінарну програму, а сама жодного рецепта на зубок не вивчила. Сосиски, пельмені, одноразові супчики, яєчня з ковбасою, бутерброди, кава, чай. Словом, їжа, яку важко зіпсувати.

– Нічого. Ми ж з тобою в обложному становищі, так виглядає. До того ж я вмію смажити картоплю, варити гречку чи там рис, непогано справляюся з м'ясом. Нічого, переживемо.

– Новини, – Олена, пропустивши повз вуха його останню підбадьорливу фразу, натиснула на кнопку пульта, вмикаючи телевізор. – …у студії Оксана Лотоцька, – з півслова почала коротко стрижена дикторка.

– Це ж не ваші.

– Правильно. Наші готують спецвипуск на восьму. Посдухаємо, що інші скажуть.

Дукторка прокашлялася.

– Почнемо ранок із сумної звістки. Як ми вже передавали вчора, напередодні загинув відомий телепродюсер, один із провідних фахівців оновленого «S-каналу» Роман Малиновський, – на екрані з’явився його портрет, далі пішла оперативна зйомка з місця події, Оксана Лотоцька коментувала картинку:

– Труп Малиновського у власній машині було знайдено вчора близько двадцятої тридцять випадковими громадянами. За попередніми висновками, його застрелено з пістолета. Перед тим зловмисник намагався задушити свою жертву, – картинка зникла, в кадрі знову опинилася журналістка. – Роман Малиновський вчора на початку четвертої дня виїхав на якусь важливу зустріч. Так стверджує його секретарка. Як стало відомо, Малиновському подзвонив невідомий, маючи бажання розповісти щось про справу Баглая. Принаймні секретарка стверджує, що саме це прізвище назвав невідомий, аби викликати Малиновського на розмову. Після того його вже ніхто не бачив. Мобільний телефон так само не відповідав, хоча ті, хто намагався додзвонитися, стверджують в один голос: трубка була увімкнена. Поки що в міліції одна версія – вбивство з метою пограбування. Хоча не виключено: вбивство пов’язане з професійною діяльністю загиблого, – пішла заставка «Кримінальних портретів», майнуло обличчя Олени. – Від початку року він займався продюсуванням нової програми «S-каналу» під назвою «Кримінальні портрети». Програма відразу здобула високі рейтинги через нетрадиційний підхід до висвітлення кримінальної тематики. Людина на прізвище Баглай була персонажем найпершої програми циклу. Коментувати ці події міліція поки що відмовляється. Сьогодні о чотирнадцятій годині відбудеться прес-конференція, де виступатимуть…

Олена роздратовано вимкнула телевізор.

– У наших, думаю, тільки більше скорботи вийде. І невідомо, що твої менти заведуть на пресусі. Навряд чи скажуть нарешті: небезпечний убивця Баглай утік і тепер на волі вбиває працівників українського телебачення.

– Чому відразу мої менти? Такі самі, як твої. До речі, про ментів: із тобою хтось говорив?

– Мені одній з перших повідомили, – Олена залізла з ногами на диван. – Ти, до речі, їсти не хочеш? Давай, організуємо в чотири руки, каву поставлю.

– Поки не треба. Кажи, я слухаю, це важливіше.

– Ну, привезли мене просто до генерала Савченка. Сам розумієш, справу з райвідділу забрали відразу. Генерал вкручував мені щось там про міністерський контроль, я мало що зрозуміла. Картина загалом вималювалася така: удень до Романової приймальні подзвонив невідомо хто, не назвався, почав домагатися продюсера. Навіть прізвища його не знав, хочу продюсера – і все. Коли спитали, з якого приводу, назвав прізвище Баглая. Все, як сказали в новинах. Наші так само скажуть, інші теж не відзначатимуться оригінальністю. Роман після розмови швидко вдягнувся і виїхав. Знайшли його у Феофанії. Двоє бомжів лісосмугою лазили, мабуть, жили десь там. Побачили іномарку, зазирнули з цікавості – там труп. Перелякалися, але додумалися на шосе вибігти, під колеса машинам кидатися почали, кричали: убили, убили, убили… Гаманця при ньому не було. Мобільник та ключі у кишенях знайшли. Жодних відбитків пальців, окрім тих, що на кермі. Романові, ясна річ. Я пригадала – у сейфі він пістолет тримав. На марках не розуміюся. Ключі в ящику стола завжди лежали. Відімкнули – нема пістолета. Очевидно, із собою взяв. Хоча поки що, – вона піднесла палець, – ніхто, крім мене, про пістолет не підтвердив. Максиме…

– Можна Макс. – Так зручніше.

– Усе одно. Максе, вони далі не вірять у Баглая.

– Ну, я б так не сказав. Усе ж таки знають – він у бігах, більше того – в Києві. А секретарці що, теж не вірять?

– Їй якраз вірять. Знаєш, яка версія? Послухай, посмієшся. Про мої страхи стосовно Баглая на каналі багато хто знав. Я, власне, не приховувала. Романа це дуже бісило, він не хотів проблем із міліцією, нам же працювати з ними. Розумієш, до чого вони прийшли? Той, хто дзвонив Романові й витягав його на побачення, міг просто скористатися нездоровим інтересом журналістки Суржі до справи Баглая.

– Хто ж тоді, на їхню думку, застрелив Малиновського?

– У них іще немає своєї думки. Розмовляли ми, фактично, – вона звела очі на овальний циферблат настінного годинника, – вісім годин тому. У них ще нічого не було. Гаманця немає – ось тобі вбивство з метою пограбування. Хай ще наркоманів сюди приплетуть. І я хочу запитати тебе, Максе, як мента: чому вони мені не вірять? Чому мені ніхто не вірить? Невже їм легше переконати себе, що Баглая я вигадала сама…

– Легше, – перервав її Глод. – Уяви собі – справді легше.

– Маячня.

– Система. Ти її не зрозумієш до кінця. Я сам не розумію. Дружина пішла від мене, швидше за все, через те, що зрозуміла систему і не захотіла далі з нею миритися. Чи рахуватися, хто його знає… Про це колись поговоримо. Поки що зрозумій одне: проти тебе особисто наша доблесна міліція, і генерал Савченко зокрема, нічого не мають. Навіть більше – тобі симпатизують, і готові завжди прийти на допомогу… Якщо таку допомогу можна чимось виправдати.

– Не зовсім я розумію, правда.

– Бачиш. Тому пояснюю більш популярно: якщо вони визнають, що особливо небезпечний злочинець, жорстокий та холоднокровний убивця Богдан Баглай справді загрожує твоєму життю, їм доведеться охороняти тебе. Причому цілодобово, аж доки Баглая не спіймають чи не знайдуть його труп. Бо тебе визнають потерпілою, життя якої постійно перебуває під серйозною загрозою. До того ж ти – журналістка, а заводитися з вашим братом наш брат не горить бажанням. Причому, Лєно, ти не просто журналістка – ти формально займаєшся створенням позитивного іміджу українського міліціонера. Тобто за всіма розкладами твою заяву не мають права залишити без уваги. Але ж де взяти на твою охорону людей? Якщо Баглай налякав тебе разок, а сам накивав п’ятами і коли його зловлять – невідомо, невже весь цей час тримати під дверима твоєї квартири двох працівників міліції? Подібні заходи не передбачені навіть бюджетом. Не замикати ж тебе в камеру! Приватну охорону ти маєш право найняти сама, за власні кошти. Коштує ця послуга дорого. Телеканал пішов би на такі витрати?

– Навряд, – Олена для переконливості похитала головою.

– Правильно, я теж так думаю. І Баглай так думає. Тому, беручи тебе в оборот, він не залишає навіть непрямих підтверджень своєї, причетності до листів із віршами, нападу на тебе, зрештою – до вбивства пана Малиновського. Раз так, тебе й далі вважатимуть жертвою хіба що власних фантазій. Ти якимось чином дізналася про втечу Баглая і вирішила: він неодмінно прийде по твою душу. Молоденька дівчина, нова незвична тема, відверто не жіноча, зрозумілі неполадки з психікою. Ось я тобі на пальцях приблизно пояснив, чим керуються мої, як ти кажеш, менти, коли зовсім не сприймають твоїх заяв та страхів.

– Виходить, вони Баглая теж не шукають?

– Тут ти помиляєшся. Баглая шукають, аж гай шумить. Бо відомо, що він утік із-під варти, лишивши після себе купу трупів. Баглая шукають, можеш бути спокійною. А ось тебе в міліцейських планах немає. Тебе ніхто не стане захищати. Ну, окрім мене, звісно. Дійшло?

– Це неправильно.

– Хіба я кажу, що правильно? – Глод сумно посміхнувся. – Наша міліція робить усе можливе і неможливе, аби не було офіційних підстав нас берегти. Частково від загальної бідності, частково – через ту ж таки систему, котра передбачає над одним опером сім ступенів начальства. Над кожним начальством, своєю чергою, теж нависає купа начальства. У системі ніхто нічого самостійно не вирішує. Дійде до того, що громадянам почнуть гроші виплачувати, аби заяви в міліцію не писали. Словом, це паралельний світ, куди ти залізла невідомо для чого. Тепер зрозуміла?

– На голодний шлунок – ні, – Олена підвелася. – Які плани?

– Наповнити шлунки. Далі?

– Далі – нічого. Програму «Кримінальні портрети», якщо це тебе цікавить, поки що офіційно призупинили у зв’язку з убивством продюсера. Я в неофіційній безстроковій відпустці. Завтра планують ховати Романа, якщо в морзі видадуть труп. Нібито наші займаються, мені наш генеральний сказав, він учора теж у Савченка був.

– Ти хочеш піти на похорон?

– Цікаво, чи можна справді хотіти піти на похорон?

– Вибач, можливо, я не так висловився…

– Нічого. Я мушу піти. Розумієш, донедавна в нас були певні стосунки… Вони розладналися не тепер, я помітила ще місяць тому… Просто, як би сказати, не хотіла починати такі розмови першою. Потім пішли непорозуміння з Баглаєм… Словом, ми так і не поговорили. І я не певна… тепер не певна, – їхні очі зустрілися, сліз в її очах Глод не бачив, лише смуток, перемішаний з утомою та відчаєм, – не певна, що ми були аж надто близькі з Романом. Може, не слід так говорити… Тепер, та ще з малознайомою людиною… чоловіком… Спільне ліжко ще не визначає ступінь близькості стосунків, отак.

– Знаєш, – Максим відвів очі, бо розмова починала заходити на слизьке, – я краще промовчу. Ми хотіли пити каву.

– Їсти яєчню із сосисками, бутерброди з сиром. Більше нічого немає, я ж боялася виходити з дому. Може, це дурниці…

– Зовсім ні. Тепер я буду поруч. До речі, поговоримо, як саме я охоронятиму тебе. Баглай знає твою квартиру, ти мусиш врахувати це.

– І що?

– І нічого. Якщо є можливість на деякий час пересидіти в іншому місці, подалі звідси, краще нею скористатися просто зараз.

– Між іншим, це ідея. Причому дуже проста. Дякую, мусила б додуматися раніше.

Олена вперше за останні дні почала почуватися більш упевнено та спокійно.

22

Даючи безнадійну характеристику існуючій міліцейській системі, Глод не кривив душею, адже собі давно признався – переоцінювати можливості українських правоохоронних органів не варто. Хоча б для того, аби уникнути розчарувань і не займатися самообманом. Але недооцінювати своїх недавніх колег він теж не збирався. Максим навіть не уявляв, приймаючи ванну в квартирі Олени Суржі після сніданку, зробленого в чотири руки, наскільки він близький до істини у своєму бажанні оцінювати систему об’єктивно. Адже саме сьогодні, десятого жовтня, система довела: при бажанні вона може працювати досить ефективно.

Власне, в людському мурашнику Києва Богдана Баглая вирахували не якісь конкретні люди, котрих можна назвати на прізвище, відзначити в наказі, виписати премію в розмірі місячного окладу та згадати в газеті.

Його знайшла система.

За три доби пошуків у різних районах міста було в той чи інший спосіб перевірено кількасот приватних осіб, що здають кімнати, квартири та навіть будинки в приватному секторі не через посередництво фірм і агенцій нерухомості, а самостійно – або подаючи приватні оголошення, або взагалі за допомогою знайомих, таких самих приватних осіб. Формально при бажанні в кожному такому випадку можна розгледіти порушення закону і як мінімум оштрафувати за несплату податків. Та всі в державі прекрасно розуміли бажання безробітного, бюджетника чи пенсіонера заробити зайву копійку на достойне існування і при цьому зберегти зароблене повністю, не відслинюючи щомісяця посередникові та податковій. Тому власників житла зайвий раз шугонули, бо в цьому випадку міліцію цікавили лише особи квартирантів.

За три доби в такий спосіб затримали трьох злочинців, що перебували в розшуку не перший місяць, а один, який убив свого компаньйона по бізнесу в Рівному, майже рік. У восьми квартирах квартиранти влаштували наркопритони. У двох кавказці облаштували перевалочні бази для в’єтнамців, лаосців, індусів та камбоджійців, яких переправляли транзитом через Україну. У трьох накрили борделі, в одній, двокімнатній, трійця молоденьких повій з Донбасу примудрялася четвертий місяць приймати клієнтів, а на Троєщині виявили кубельце, обладнане п’ятдесятитрьохрічним професором із Могилянки для інтимних зустрічей з коханцями. Батько двох синів чверть століття приховував від дружини свою справжню сексуальну орієнтацію. Словом, по всьому Києву йшли з широким волоком. У такий спосіб Баглай рано чи пізно мусив потрапити в сіті.

Це сталося вранці десятого жовтня. Дільничний та опер із Дарницького райвідділу подзвонили в двері квартири такої собі громадянки Бабич Галини Миколаївни, що працювала сестрою-господаркою у районній лікарні. За відомостями дільничного, однокімнатну квартиру доньки вона здавала. Донька вийшла заміж, у чоловіка була власна двокімнатна. Шлюбу не вийшло, подружжя розлучилося, житлову площу поділили через суд, розміняли двокімнатну на дві по одній. Донька Галини Бабич разом з її донькою, тобто онукою Галини Миколаївни, перебралася жити до матері. Її однокімнатну на вулиці Малишка, в семи хвилинах ходу від метро, вирішили здавати за сто двадцять доларів на місяць.

Вдома була лише семирічна онука. Вона відмовилася відчиняти двері чужим дядькам, нехай вони навіть з міліції, бо бабуся з мамою заборонили їй так робити. Взагалі-то в неї ангіна, тому її залишили вдома. Мама кудись пішла у справах, а бабуся – на роботі. Дільничний та опер звично зітхнули й посунули до лікарні. Галину Миколаївну довелося чекати хвилин із двадцять. Коли вона нарешті прийшла, то трошки злякалася візиту міліції. Так, призналася Бабич, вона вже більше двох років здає квартиру доньки. Квартирантів постачають виключно знайомі, їм довіри більше. В основному приятелька, що «працює» на залізничному вокзалі, здаючи квартиру подобово. Пару тижнів тому перенаправила до неї молодого хлопця. Юрою звати. Заплатив наперед, наче тихий, спокійний, на бандита не схожий. Чим займається? Не запитувала, їй діла немає, аби лиш у неї на квартирі не свинячив та наркотиками там не бавився. Та наче не схожий він на наркомана, взагалі на бандита не подібний. Звичайно, вона бачила багато бандитів та наркоманів, он по телевізору щодня їх показують… Баглая на фотографії впізнала відразу, навіть здивувалася: чого це міліція ним цікавиться? Галину Миколаївну заспокоїли: нічого серйозного. Але попросили проїхати разом із ними дещо з’ясувати, уточнити, підписати.

Поки жінку везли на таксі в райвідділ, надійшла ще одна інформація, ніяк не пов’язана зі знайденим лігвом утікача-вбивці. Сьогодні о десятій сорок ранку в касі номер тридцять два залізничного вокзалу продали один плацкартний квиток на завтра, одинадцяте жовтня, до Львова на прізвище Сивокінь. Касирка, виконуючи інструкцію, негайно повідомила міліцію. Затримувати пасажира на прізвище Сивокінь біля каси було ризиковано: якщо це Баглай, він відразу все зрозуміє. Навіть негайне блокування вокзалу не дасть гарантії, що він не почне прориватися зі стріляниною. Втрачати йому немає чого, покласти на місці парочку випадкових людей зможе легко. Отже, вирішено його відпустити. Все одно касирка зафіксувала для себе номер потягу, час його відправлення та номер вагона. Того, хто купував квиток, вона також устигла роздивитися. Щоправда, він насунув козирок шкіряної кепки на очі, тому жінка не ризикнула впізнавати Баглая на фото. Але це вже не мало значення: в шкіряній куртці і кепці його бачили таксисти в Слобожанську та Ромнах, стюардеси в літаках, працівники одеського та київського аеропортів і квартирна господарка.

Відомості про куплений квиток і квартиру надійшли майже одночасно. Особовий склад Дарницького райвідділу та оперативну групу Шостого управління, котра безпосередньо займалася розшуком Баглая, підняли мало не за бойовою тривогою. Підключили загін «Беркута». Вулицю Малишка вже в половині першої дня блокували повністю.

Техніки піднялися поверхом вище, подзвонили в квартиру, що розміщувалася просто над тією, де за всіма розрахунками переховувався Баглай. Господарі не відчиняли, очевидно, були на роботі. Заходити без санкції прокурора ніхто не наважився, тому в пожежному порядку почали розшукувати когось із господарів. Першою вдалося знайти господиню. Її привезли додому, попередивши по дорозі: від неї вимагається спокійно, без зайвого шуму, як вона це робить завжди, зайти до себе додому. Разом із нею зайде кілька працівників міліції. Вони будуть поводитися тихо. Початковий переляк змінився відвертою цікавістю, тож жінка, затамувавши дихання, спостерігала, як техніки, озброївшись спеціальними приладами, прослуховують підлогу. Висновок однозначний: у квартирі знизу нікого немає. Виходить, купивши квиток, її мешканець не поспішав повертатися додому.

Власниця квартири відчинила двері своїми ключами. Копіткого обшуку не знадобилося: в кімнаті біля дивана стояла спортивна сумка. Всередині – картонна коробка, повна доларів, пістолет Марголіна з коробочкою патронів і роздруковані на принтері аркуші паперу з текстами віршів. Кожен аркуш відксерений двічі.

У квартирі лишили засідку. Потрібний під’їзд контролювався щонайменше десятьма парами очей. Відбитки пальців знайшли на руків’ї пістолета, аркушах, дверних ручках, чашці, тарілках. Експертизу провели швидко й отримали підтвердження: Богдан Баглай знайшовся. Більше того: п’ятого жовтня під час нападу на квартиру поверхом вище помешкання журналістки Суржі в потерпілих стріляли саме з цього «марголіна». Таким чином, Суржа справді могла зіткнутися з Баглаєм на сходовому майданчику. Щоправда, його причетність до вбивства продюсера Малиновського й далі під сумнівом, доказів тому не виявлено жодних.

Нічого, недовго лишилося чекати. Ночувати Баглай прийде, вже сьогодні почне відповідати на всі запитання. Заодно розповість, для чого він посилав вірші журналістці з телебачення. Хоча криміналу в цьому немає жодного…

Негласна інструкція стосовно загибелі Баглая під час спроби втечі або опору під час затримання існувала й надалі. Тільки тепер Баглай мусив наперед признатися в убивстві Малиновського. Інакше «глухар», і саме по собі затримання особливо небезпечного злочинця-втікача цю справу автоматично не закриє. Та все одно на всіх рівнях подальша доля Баглая неофіційно була вирішена. У багатьох уже чухалися вказівні пальці – так хотілося натиснути на спуск.

Але в розставлені сіті риба не припливла. Баглая чекали до пізньої ночі, та лише даремно марнували час. Не хотілося вірити, що той знову в якийсь непередбачений спосіб обдурив без перебільшення всю столичну міліцію. Жевріла надія, що він прийде по гроші, тому засідку в квартирі й довкола будинку не знімали. Оперативники скніли в темній кімнаті – палити, вмикати телевізор і світло суворо заборонялося.

У будь-якому разі завтра, одинадцятого числа, його чекатимуть біля другого вагона фірмового поїзда «Київ – Львів» о двадцять другій десять.


    Ваша оценка произведения:

Популярные книги за неделю