355 500 произведений, 25 200 авторов.

Электронная библиотека книг » Андрій Кокотюха » Повзе змія » Текст книги (страница 25)
Повзе змія
  • Текст добавлен: 20 апреля 2017, 08:00

Текст книги "Повзе змія"


Автор книги: Андрій Кокотюха



сообщить о нарушении

Текущая страница: 25 (всего у книги 29 страниц)

18

Глод не підозрював, що Шостак зможе легко розіграти запропоновану партію. Уже наступного ранку Черниченко після термінового виклику в управління надав Калиті службову машину і відрядив його до Києва. Під обід майор був уже в аеропорту «Жуляни» і дізнавався про розклад рейсів на Одесу і назад.

Довідкове бюро видало працівнику управління у справах боротьби з організованою злочинністю офіційну довідку, де, окрім іншого, зазначалося: щоранку о дев’ятій п'ятдесят відлітає літак. Час у польоті – одна година десять хвилин. Прибуття в одеський аеропорт об одинадцятій ранку. З Одеси до Києва є зворотній рейс о шістнадцятій годині. Літак приземляється в Жулянах о сімнадцятій десять.

Пасажирів шостого жовтня, в неділю, справді було небагато. Лишалося запросити Одесу, перевірити список пасажирів на зворотні рейси. Диспетчер за особистим розпорядженням начальника аеропорту з’ясував потрібну майорові інформацію. Першим рейсом із Києва в цей день серед інших пасажирів вилетів такий собі Сивокінь Юрій Петрович. Того ж дня він повернувся до Києва рейсом о шістнадцятій нуль-нуль. Квиток замовляв по телефону, відразу в обидва кінці, заплатив на місці готівкою, трохи більше дев'ятисот гривень.

Ані в касі, ані на реєстрації, ані стюардеси в літаку не придивлялися до пасажирів. Та одначе серед пред'явлених фотографій касирка Логінова та стюардеса Заводій, котру спеціально викликали з дому, бо була не її зміна, впізнали в одному з позавчорашніх пасажирів Баглая. Відступати Калиті не було куди, він узяв абсолютно чіткий і дуже свіжий слід, тому наполіг, аби з фотографії зробили ксерокопію і переслали в Одесу, розуміючи при цьому, що діє не за правилами, і навіть якщо на ксерокопійованому фото, спотвореному додатково факсом, хтось із працівників одеського аеропорту і впізнає пасажира, юридичної сили це впізнання не матиме. Доведеться знову витрачати час, підключати одеських колег, оформляти протоколи.

Йому пощастило. На реєстрації пасажирів у одеському аеропорту позавчора працювала така собі Нінель Корецька. Їй сподобалося типове українське прізвище Сивокінь, тому вона звернула увагу на зовнішність чоловіка, хоча пасажир одягнув кепку так, що вона козирком закривала верхню частину обличчя. І все одно Нінель Корецька впізнала Баглая на відксереній фотографії, переданій факсом: «Знаєте, в нього з гумором проблеми. Зовсім не хотів мені посміхатися!»

Зібравши всі довідки та оформивши протоколи, Калита пізно ввечері повернувся в Слобожанськ. Із дороги телефоном відрапортував Черниченку, той, своєю чергою, дав знати про результат поїздки вищому начальству.

Наступного дня, у середу, дев'ятого жовтня, полковник Черниченко вже говорив зі своїм столичним керівництвом. У деталі не вдавався, говорив лише основне, по суті: Богдан Баглай за попередніми даними перебуває в Києві і має при собі паспорт на ім’я Юрія Сивоконя. Де прописаний паспорт і ким виданий, ясна річ, невідомо. До Києва Черниченка, як він і чекав, викликали негайно. Разом із начальником поїхав Калита, котрий усю ніч не міг заснути, обдумуючи і зважуючи всі деталі теперішньої ситуації.

Поки вони їхали, одесити отримали наказ зі столиці терміново відпрацювати їхній аеропорт, зокрема допитати таку собі Нінель Корецьку, показати їй тепер уже чітке та якісне фото Баглая, провести впізнання за всіма правилам. Усе підтвердилося: шостого жовтня о шістнадцятій годині до Києва під прізвищем Сивокінь вилетів особливо небезпечний злочинець Богдан Баглай. Квиток оплачений в обидва кінці. Отже, можна припустити: увесь час від дня своєї втечі він міг переховуватися в Києві.

Черниченка та Калиту прийняв сам генерал Савченко. Про журналістку слобожанці з тактичних міркувань промовчали. Причина зацікавленості аеропортом виглядала таким чином: колишній працівник УБОЗу, якому Баглай дзвонив уже двічі, вирішив, що убивця банально скидає слід, плутає їх. До колишнього опера в нього особиста антипатія, та він не знає, що Глод із органів звільнився. Отже, морочить йому голову далі, вважаючи, що водить за носа всю міліцію. Прикинувши так, Глод поділився своїми думками з колишніми колегами. Майор Калита провів оперативну перевірку і, як виявилося, влучив у ціль.

Відпустивши гостей, генерал негайно скликав нараду. Говорили так само недовго. Від сьогоднішнього дня пасажирський транспорт береться на контроль. Квитки на поїзди та літаки без паспорта не продають. Не виключено, що свій хитрий маневр Баглай надумає повторити. Чи просто захоче виїхати з міста. Тому на вокзалах і приміських станціях – максимальна увага. Баглай може виїхати кудись електричкою, де паспорта в касах не вимагають. Але касири і в касах попереднього продажу, і на вокзалі повинні бути попереджені: купують квиток на прізвище Сивокінь – продати і негайно повідомити в міліцію номер поїзда та номер вагона. Те ж саме – в Жулянах. Бориспіль відпадає: навряд чи Баглай зі своїм паспортом ризикне вискочити за кордон. Є в цьому всьому слабка ланка: рейсові автобуси. Їх теж не проконтролюєш. Тому доведеться обмежитися лише підсиленням нарядів на автостанціях та біля стоянок маршруток.

Визначили ще один напрям розшуку – приватні квартири. Уже встановлено, що знайомих у Києві в Баглая немає. Столиця в його бандитській біографії взагалі не виникала. Тому найімовірніше, що він осів десь на найманій квартирі, причому винаймав її не офіційним шляхом, через оголошення. Довго, треба зайвий раз світити підробленими документами. Голка в копиці сіна? Зовсім ні. Дільничні при кожному райвідділі точно знають не лише притони, де курять травку, варять ханку, ширяються, грають у карти на гроші, торгують самогоном чи дівчатами. Вони також володіють інформацією, де яка хата в якому будинку на їхній території здається як офіційним, так і неофіційним шляхом. Відомості неповні – не біда, підключаються всюдисущі стукачі, це вже завдання відділів карного розшуку в кожному райвідділі. Результатів Савченко очікував не скоро. Але так, тихою сапою, він сподівався напевне просапати райони Києва і врешті-решт вирахувати Баглая.

Тим більше, коли йдеться про заходи для розшуку злочинця такого масштабу, ті, хто займається розшуком, отримують дуже широкі повноваження. Генерал Савченко знав, що дуже скоро спіймає Баглая. З неофіційних джерел до нього надійшла цілком офіційна інформація: на жодному з керівних рівнів, навіть на рівні держсекретаря МВС, не виникне особливих заперечень, якщо небезпечний злочинець почне при затриманні чинити активний опір і його застрелять. Правильно, вдруге судити Баглая і тим самим демонструвати стороннім та й самим собі власну невправність і, не дай Боже, некомпетентність ніхто особливо не збирається.

Богдан Баглай приречений. Тільки так.

Про журналістку Олену Суржу за організаційними клопотами начальник головного управління УБОЗ так і не згадав.

19

На Донбасі заступник начальника карного розшуку вистежував біля гей-клубу педиків і вбивав їх у темних закутках. Потім знімав із мертвих штани, голозаді трупи витягав на видне місце. Він убив трьох гомиків, аж тоді його викрили. Особливо не відпирався. Його молодшого брата такі ось підори зґвалтували заради забави. Відтоді дах у хлопця з’їхав на сексуальному ґрунті: він почав тікати з дому і став чоловіком-повією. Старший брат прикривав це, як міг, хлопця після другої втечі тримали під домашнім арештом. А потім він утік і не повернувся. Мотиви не потребують коментарів.

Сталося це два роки тому. Суд відбувся в травні. Історія настільки смажена, що рейтинг «Кримінальних портретів», за розрахунками Малиновського, мусив досягнути небачених висот. Умовляли донеччан довго, процес зрушився завдяки телефонному дзвінку з Києва, знімальну групу чекали. Лишалася одна проблема – Олена.

Програму озвучили лише пізньої ночі у вівторок. Буквально впритул до ефіру. Малиновський, особисто спостерігаючи за роботою підопічної, признався собі – довго так тягнутися не може. Про те, щоб їхати післязавтра у відрядження, вона й чути не хотіла. Хоча кидати роботу не збиралася, просто просила на пару тижнів призупинити вихід «Кримінальних портретів». Вона, бачте, хоче відпочити від усього цього.

Малиновський запитав, як вона собі це уявляє. Відповіді не отримав, Олена просто знизала плечима і своєю чергою запитала:

– Ти вважаєш нормальним те, що відбувається довкола мене? Ці віршики, ці нічні напади. Яким чином вдалося залити мою квартиру, ніхто, досі не розуміє. Сусіди чули, як грабіжник пускав воду, і все. Зливи нічим не були заткнуті. Тобі не здається це дивним?

Ні, звичайно, так він працювати більше не може.

І вижене цю істеричну телезірку з каналу. Заодно – зі свого життя.

Заколупала. Дістала. Набридла.

Спочатку Романові Малиновському подобалося відчувати себе Пігмаліоном, котрий ліпить Галатей із м'якої податливої глини. Олену вважав продуктом власного виготовлення, вона мусить спати з ним хоча б із вдячності. Мови нема, молоденька дівчинка безперечно вдихнула в сорокарічного мужчину свіжі життєдайні сили. Та гострі відчуття швидко минулися, лишилася необхідність лягати з нею в ліжко, це поступово перетворювалося на подружній обов’язок, а про подружні обов’язки Малиновський, битий життям, навіть думати не хотів.

Чого там – він тепер був навіть вдячний Олені за її фантазії та вибрики. Вона сама спровокувала розрив, тепер усе буде простіше. З часом Малиновський планував щось подібне, але поступово. Олена стане оригінальною «зіркою» розкрученої ним програми, втягнеться в роботу, спання в різних ліжках стане нормою, з часом її взагалі затягне робота, кар’єрні перспективи переважать бажання регулярно бачити в своєму ліжку власного продюсера. Житло вона, зрештою, має. Ні, партнерка мусила змінюватися просто, безболісно, природним шляхом.

Тепер що накажете робити? Посилати її на Донбас під конвоєм?

Сумні думки Романа Романовича перервав телефонний дзвінок. Менше за все йому зараз хотілося, щоб подзвонив генеральний і викликав для чергової серйозної розмови. Замінити Суржу на цей момент немає ким. І потім, щойно пішла піар-кампанія конкретно під неї, вона поволі стає обличчям «S-каналу», вже зондується ґрунт, як би долучити її для рекламного ролика пральних порошків. Фішка така: ведуча програми «Кримінальні портрети» легко впорається з брудом і плямами крові на одягу за допомогою такого-то прального засобу. Дурня? Дурня, але замовник платить каналові реальні бабки під це діло. Думається, в перспективі він буде не один. І що тепер – немає Олени Суржі? Нову виховувати в своєму колективі? Для цього призупинити програму? Хріна з два! З дівчинкою він проведе серйозну розмову. Сьогодні ж увечері. Буде лагідним, терплячим, навіть дозволить собі повірити в деякі її фантазії.

Телефон не вгавав, Малиновський нарешті зняв трубку:

– Слухаю.

– Романе Романовичу, на першій лінії якийсь чоловік. Каже, особисто, інформація у справі Баглая.

– Хто такий? – Роман насторожився. – Назвався?

– Хоче говорити лише з вами.

– Ану, давай його сюди.

Невже цей Баглай і його скоро почне переслідувати? У фігуральному значенні цього слова, звичайно…

– Алло.

– З ким я говорю? – цей голос був незнайомий Малиновському, та це ще нічого не означало, бо він дуже рідко впізнавав голоси по телефону, в основному угадував тих, із ким спілкувався щодня. Можливо, із цим невідомим він так само колись перетинався, але голосу не запам’ятав.

– З ким би ви хотіли?

– Я дзвоню на кримінальну програму. У мене не так багато часу, дзвоню з автомата, на карточці зовсім мало лишилося.

– Тоді висловлюйтесь чітко. Хто ви?

– Мені… Ну, я знаю, що про гроші треба говорити з продюсером у вашій системі. Ви можете заплатити мені за інформацію про Баглая? Знаєте такого? Тільки не брешіть…

– А якщо я зараз покладу трубку?

– Знову подзвоню. Вас звуть Роман Романович, правильно? Мені секретарка сказала.

– Це не таємниця. Ви хто?

– Колишній працівник міліції. Дивлюся ваші передачі. Ви показували про Баглая, а він тепер утік і менти не можуть його знайти. Вам, я так думаю, заборонили про це широко говорити.

– Ви не назвалися.

– Яка різниця, ви ж усе одно не знаєте мене. При зустрічі покажу документи. Коротше, вас цікавить інформація про те, де зараз може бути Баглай і що він уже накеросинив на волі?

– Звідки я довідаюсь, що вона правдива?

– Кажу ж вам – я колишній опер.

– Тоді чому не ставите до відома міліцію?

– Не хочу. Слухайте, в мене справді здихає карточка. Ви можете використати мою інформацію десь на вашому каналі. Можете торгуватися нею з ментами. Чуєте, я можу навіть на камеру наговорити, тільки морду мені затонуєте і голос поміняєте, да. Зрештою, мені не важливо, що ви з нею зробите. Просто в мене є товар, я хочу його продати, ось і все. Слухаєте?

– Приходьте до мене. По телефону справді несерйозно…

– Не проканає. Зараз чотирнадцята сорок, правильно в мене годинник іде?

– На три хвилини поспішає. Мій годинник постійно точний.

– Хай так. Можете виїхати кудись у центр? Тільки не викликайте шофера, у вас є власна машина?

– Я завжди сам за кермом.

– Клас. Тоді їдьте до парку Шевченка. Просто я не киянин, нечасто бував у місті, погано орієнтуюся. А парк Шевченка знаю. З того боку, де університет червоний, да. За півгодини, нормально?

– Сорок хвилин, – машинально промовив Малиновський.

– Нехай сорок. Яка у вас машина?

– «Фольксваген-гольф», зелений. Темно-зелений.

– Там, із того боку парку, є стоянка. Пригальмуйте біля неї, я сяду до вас у машину. Якщо вас не буде до третьої, більше не дзвонитиму. Знайду іншого вдячного покупця. Все, до зустрічі.

Малиновський здивовано подивився на трубку, так і не зрозумівши, чому дозволив утягнути себе в досить сумнівну розмову. Першою думкою було зателефонувати генералові й довести цю інформацію до його відома, та він швидко відкинув її. Хоч би ким виявився цей колишній мент, як він сам себе назвав, діє він правильно. Романові, коли чесно, трошки набрид той тиск із боку Савченка та іже з ним. Можна подумати, телебачення обслуговує МВС і мусить працювати за їхніми дурними правилами. Хто кому потрібніший, ось про що думати треба, чорт забирай!

Справді, невідомо, чи запропонує колишній опер щось варте уваги. Вислухати його принаймні треба. Зрозуміло, він покаже лише одну перлину з усього скарбу. Але в разі, якщо він дійсно підготував бомбу, можна труснути калиткою. Бач, навіть записатися на камеру не проти. Може так статися, тішив себе думкою Малиновський, що він за сорок хвилин отримає інформацію, невідому ментам. Тоді справді варто почати обережні торги, і вже почати готувати фундамент для чергової програми: як шукали втікача, приміром. Або щось інше. Взагалі ідеальний варіант – корисну інформацію вони ніде широко не оприлюднюють, зате після цього в роботі з правоохоронними структурами почнеться новий етап. Ексклюзив, жодних закритих тем та перешкод, питання вирішуються лише одним телефонним дзвінком.

Від перспектив у Малиновського трохи запаморочилося в голові. Він підхопив куртку і рушив на вихід, та раптом зупинився, крутнувся на підборах. Обережність не завадить. Роман майже ніколи в житті не користувався вогнепальною зброєю, та на початку літа приятель-банкір, один із спонсорів каналу та кримінальної програми зокрема, презентував продюсерові новенький парабелум. Мовляв, тепер матимеш справу з бандюгами, то тримай для самозахисту. Той-таки приятель допоміг досить швидко оформити дозвіл на право зберігання та носіння свого подарунка. Кілька разів Малиновський брав зброю із собою в машину, просто так, для самозаспокоєння і відчуття певної переваги над іншими. Нинішня зустріч, здається, може стати першим реальним приводом узяти парабелум із метою самозахисту. Хоч би як було, а пропозиція таки стрьомна. Невідомо, як поведе себе колишній опер, може, доведеться шугонути.

Відчувши у внутрішній кишені шкіряної куртки вагу пістолета, Малиновський остаточно повірив у себе заспокоївся. Попередивши секретарку, що їде на зустріч і повернеться години за дві, не пізніше, спустився до чорного ходу. Свою машину він, як і все начальство, ставив у дворі, на окремій стоянці. До призначеного незнайомцем часу лишалося менше півгодини, поїздка через центр обіцяла пробки, та сьогодні обійшлося: постояти більше п’яти хвилин довелося лише в районі Бессарабки. Він приїхав на домовлене місце в точно призначений час, лишився дуже задоволений власною оперативністю.

Чоловіча постать виринула з правого боку від «Фольксвагена» майже за хвилину після того, як він пригальмував. Малиновський підняв фіксатор. Чоловік нахилився, обличчя його поки що приховував верх машини.

– Роман Романович?

– Це я. Сідайте.

– Я краще ззаду.

– Мені яка різниця? – перехилившись через спинку правого сидіння, Малиновський зняв із фіксатора праві задні дверцята. Чоловік сів у машину, тепер Роман міг його роздивитися. І відразу впізнав.

Він дуже добре запам'ятав це обличчя, коли монтували першу програму, ще тоді, наприкінці серпня.

До нього в машину сів Богдан Баглай. З пістолетом у руці. Видно, зброю він приготував завчасно. Дуло дивилося просто на Романа.

– Поїхали.

20

– Поїхали, – повторив Баглай. Продюсер насилу відвів очі від пістолетного дула, що гіпнотизувало, ніби погляд удава, запустив мотор і машина рушила вперед. Його рухи нагадували рухи робота. Принаймні відповідали уявленням Баглая про роботів, почерпнутих із кінофільмів та мультиків.

Плануючи і призначаючи цю зустріч, він не знав, хто саме прийде на неї. Були навіть сумніви, що на цей гачок попадеться хто-небудь узагалі. Він навіть припускав появу ментів, хоча за короткий час, визначений ним самим, вони навряд чи встигли б організувати повноцінну засідку. У будь-якому разі він би зауважив їхню появу. Те, що незнайомим йому продюсером виявився чоловік, котрий кілька днів тому виходив разом із журналісткою з центрального входу в офіс і допомагав їй сідати в службову машину, влаштовувало Баглая. Звісно, це ще нічого не означає. Роман Романович, чи як там його в хера звати, міг просто опікуватися загальним станом стривоженої колеги, тим більше – молодої та симпатичної. Самому ж десь років під сороковник або за сорок, мимоволі хвоста розпушиш. А може статися, що в них інші стосунки. Наприклад, вони сплять разом. Коли так, то удар, підготований ним, Богданом Баглаєм, влучить безпосередньо в головний «об’єкт», головну мішень, коротше, в журналістку.

«Фольксваген» різко пригальмував – Малиновський мало не врізався в капот «Омеги», що йшла перед ним і зупинилася, як і решта машин, на червоне світло.

– За дорогою дивися, – прикрикнув Баглай.

– Куди… куди ми їдемо?

– Тобі не один хрін?

– Це… викрадення?

– Ще не знаю. Поки що просто катаємося. Де у вас тут спокійніше? За місто вези, кудись у тихе місце. Поговорити треба.

– Хіба… не можна тут… так…

– На ходу? Ні, не можна. Не той ефект, – «Омега» попереду рушила далі, «Фольксваген» ніби приклеївся до асфальту, позаду роздратовано загуділи, дуло тицьнуло водія під ребра. – Чого став? Зелений, спиш?

Малиновський слухняно поїхав далі. Голова зараз була зовсім порожньою, кермо він крутив машинально, ніби замість нього працював автопілот. Оцінити ситуацію в ці хвилини він не міг навіть при бажанні: надто сильним виявився ефект від появи Баглая.

– Впізнав мене?

– Так.

– Правильно. Молодець. Отже, представлятися додатково не треба. Ти ж сам про мене все прекрасно знаєш. Твоя дівчинка чудово описала всю мою сутність. Віриш, що життя твоє погане нічого не коштує?

– Ні… Ні! – останнє слово спрацювало для телепродюсера ніби код, він відчув здатність мислити. – Чому ж нічого? Скільки ви… Скільки ти хочеш? У мене є гроші, правда. І міліція нічого не дізнається.

Не почувши відразу відповіді, Роман Малиновський раптом усвідомив, що несе дурню. Остання розмова в кабінеті Савченка пригадалася негайно. У Баглая на руках солідна сума, тому пропонувати йому зараз гроші щонайменше безглуздо. Але ж Баглай не знає, що йому, Малиновському, відомо про ті гроші. І потім, коли це людина, тим більше – в його становищі, легко відмовлялася від зайвого бабла… Треба спробувати відкупитися, він точно хоче отримати в такий спосіб компенсацію за програму, котра, виходить, справді зачепила його за живе, образила, розлютила… Чорт, у це неможливо повірити, це відбувається не зі мною!

– Так, – озвався нарешті Баглай. – Хочеш відкупитися. Не ти перший, до речі. Знаєш, скільки разів мені вже це казали і ще скажуть, можеш не сумніватися. Козел ти, дядьку, баран безрогий, ясно? Бабки твої мені на хрін упали. Хіба мільйон даси. Даси мільйон?

– Ти… с-серйозно?

– А то! Давай, неси мені мільйон. Хай половину сьогодні, половину, так тому й бути, завтра. І відпускаю тебе на раз, більше ніхто ніколи про мене не почує. По руках?

– У мене… у мене немає мільйона. Навіть половини немає. Слухай, я не все розумію…

– От щоб зрозуміти, крути бублика мовчки, вивозь мене кудись далі. Де в лісок заїхати можна чи просто якнайдалі від траси. Станемо, поговоримо, все стане тобі зрозуміло. Дурні запитання свої просто зараз готуй. На всі отримаєш відповідь. Ясно?

Малиновський звернув нарешті увагу, куди саме вони їдуть. Машина була вже в самому кінці Великої Васильківської, за всіма законами логіки та правилами дорожнього руху слід повертати праворуч, в бік Голосіївського лісу. Так Малиновський і зробив, більше говорити зі страшним пасажиром не намагався, зосередився на дорозі й нарешті відчув, що здатен оцінити ситуацію.

Погана ситуація. На задньому сидінні вмостився хлопчина, молодший за нього трохи не вдвічі, котрому нічого не заважає натиснути на спуск і вмолотити йому кулю в потилицю. Хіба поповнить особистий список жертв, з чого буде неабияк пишатися. Малиновський не був певен, що в нього вийде витягти свою зброю, хоча в тому, що він ризикне вперше в житті навести її на живу людину, Роман не мав жодних сумнівів. Але Баглай не спускає з нього очей, для нього це звичний спосіб життя, бандит на своїй справі розуміється так само, як телепродюсер – на своїй. Тому, мабуть, і вдалося йому так задешево купитися: говорячи по телефону з невідомим, він думав та діяв у першу чергу як людина, котра дбає про рейтинг власної програми та власну професійну репутацію. До біса обережність, коли за якихось півгодини тобі підкинуть задешево парочку виграшних карт.

Проминувши виставковий центр, іподром, автостанцію і повернувши в бік Феофанії, Роман цілком оцінив та повністю визнав усі свої помилки, але зовсім не уявляв, як діяти і що говорити далі. Тому слухняно звернув із шосе в першу ж лісосмугу, проїхав ґрунтовою дорогою вглиб, потай сподіваючись, що побачить якихось людей, різко, наче в бойовику, натисне на гальмо, бандит смикнеться, втратить рівновагу, а він вивалиться з машини з криком: «Допоможіть!» Та все це лишалося в мріях. Середина тижня, жовтневий день коротшає, людей у зоні відпочинку о такій порі не зустрінеш.

– Стій, далі не треба. Нормально заїхали.

Нога Малиновського обережно натисла на педаль гальм. Він хотів розвернутися до Баглая, та раптом щось несподівано та сильно уп'ялося в горло, повітря враз забракло, перед очима все попливло, горло стискало сильніше, ще сильніше, і Роман не помітив межі, перетнувши яку, він поринув у бездонну темряву.

Тіло водія обм’якло, Баглай послабив тиск удавки, потім узагалі забрав її, сховав до кишені. До тями недодушений прийде хвилин за двадцять, управлятися з удавкою Баглай умів. Коли сидиш ззаду, її легше накинути на шию. Особливо, якщо руки водія лежать на «бублику». Перейшовши на переднє сидіння, Баглай спритно обшмонав кишені куртки свого полоненого, рука наткнулася на щось металеве, важкеньке й дуже знайоме, витяг парабелум. Такого подарунка він точно не сподівався отримати, радісно вигукнув щось схоже на бойовий клич дикунів, швидко перевірив зброю. Одна обойма, зате пістолетик новенький і в чудовому стані. Засунувши «марголіна» за пасок іззаду, Баглай поклав парабелум біля себе і заходився обшукувати далі. Крім гаманця, мобільника та зв’язки ключів на фірмовому брелокові від «Нескафе», нічого більше не знайшов. У бардачку – документи на машину, кілька прозорих файликів, почата пачка цигарок, маленький дешевий електричний ліхтарик. Гаманець перекочував до кишені Баглая. Він навіть не порахував до пуття, скільки в ньому: коли цього мужика знайдуть тут, при ньому не повинно бути гаманця. Покрутивши телефонну трубку в руці, Баглай рішуче закинув її на заднє сидіння. Він дуже добре пам’ятав, як саме слобожанські менти вийшли тоді на його недоумкуватих пацанів. Тягати при собі чужу мобілку ризиковано, все може повторитися, та й для чого вона йому? Лишалися ключі. П'ять штук, усі різні.

Малиновський заворушився. Підсунувшись ближче, Баглай відважив йому кілька ляпасів, бив навідліг, не жалів.

Стогнучи й кахикаючи, Роман розліпив повіки. Спочатку не міг зрозуміти, де він і що сталося, але коли руки торкнулися горла, він усе згадав. Просто перед ним сидів Богдан Баглай, наставивши йому в обличчя пістолет.

– Підготувався, значить? Герой. А нічого вас на телевізії озброїли, – тепер Малиновський впізнав свій парабелум, будь-які думки про можливий опір вилетіли в нього з голови. – Ну, поговоримо.

Роман Романович спромігся лише кивнути.

– Власне, я все для себе вирішив. У мене буквально кілька запитань. А ти постарайся не мекати і не бекати, а поводитися, як доросла людина. Мужиком побудь, ну? Хоч кивни.

Малиновський знову кивнув.

– Н-да, важко з тобою. А може, й ні, побачимо. Пограємося у запитання-відповіді. Дуже популярні такі ігрища на вашому тіві. Що це таке? – він потрусив перед очима бранця ключами. Той простягнув руку, але Баглай з несподіваною навіть для себе люттю вдарив його по руці руків’ям пістолета, відразу ж – по обличчю, раз, другий, третій, розсікаючи губу та брову. Кров зацебеніла, Малиновський зойкнув зовсім по-баб'ячому, заходився її витирати, та отримав черговий удар. – Руки опустив! Опустив, сказано! Суч-чара, блін, забрав руки!

Малиновський повільно виконав наказ. Тепер його погляд остаточно втратив ознаки осмисленості. У ньому Баглай читав лише приреченість.

– Значить, так: що це?

– Ключі, – Роман злизнув язиком кров із розсіченої губи.

– Без тебе знаю. Від чого ключі?

– Два від квартири. Два від дачі. Один – від гаража. На дачі в мене гараж, замок висячий, імпортний, хороший…

– Вірю. Які від квартири?

– Там все є. Все. Бери все, можеш…

– Які. Ключі. Від. Твоєї. Хати.

– Ось ці два. Крайніх.

– Від гаража?

– Такий, із зубчиками… жовтий…

– Дача твоя де?

– Рожни. У Рожнах, у Рожнах, там дачна зона…

– Де ці довбані Рожни?

– За містом. За Києвом. Як на Бровари їхати, там кожен знає. Підкаже. До метро, як її, «Лісова», там люди знають… Такий будиночок, два поверхи…

– Вулиця, номер будиночка? Заодно домашню адресу кажи. Малиновський злякався – він раптом забув і те, й інше. Рука з пістолетом знову звелася для удару, потрібні слова самі злетіли з губ.

– Нехай так, – Баглай ще не знав точно, для чого хоче знати, де живе телепродюсер і де його довбана дача. – Ти жонатий? Обручки, бачу, нема.

– Розлучений.

– Молодець. Жінка вже своє відплакала. Плакала вона через тебе? Ти доводив її до сліз? Доводив?

– Ні. Не думаю. Ні.

– Не думаєш чи ні?

– Яке це має значення! – вигукнув Роман, сіпнувся в бік Баглая, отримав по лобі кулаком із затиснутим у ньому пістолетом, знову подався назад.

– Раз я запитую, значить, є на те причина. Квартира, дача, ось ця тачка – чого ж жінка з тобою не живе? Не любить? Чим ти кращий за мене? Мене теж не люблять. Мене ненавидять, а ви їм всім ще допомагаєте, – якби Баглай зараз кричав, Малиновський почувався б, попри всю безвихідь ситуації, більш упевнено. Та він говорив спокійно, неголосно, навіть подекуди проскакували інтонації ображеної дитини. – Скажи, ти трахаєш свою дівку? Оленку з телебачення, ту свою красиву піську, що топталася по мені?

– Ніхто… ніхто не топтався…

– Ага, навіть так? Як у вас це називається? Я десь чув – рейтинг. Ти її трахаєш заради рейтингу чи просто так? Ну?

– Так… Тобто… Вже ні… Я…

– Що таке оце твоє «вже ні»?

– Я… ну… в нас уже нічого немає…

– А було? – Роман мовчки кивнув, зовсім не розуміючи, до чого зрештою веде Баглай. А той сам досі чітко не визначився, для чого йому потрібен цей допит, що він хоче дізнатися для себе нового й корисного, чому взагалі завів розмову з тим, кому вже виніс вирок. – Було? Ну?

– Б-було…

– Хто кого розлюбив: ти її чи вона тебе?

– Ніхто… Я хочу сказати… власне, ніхто нікого й не любив…

– Бач, не любив. Ніхто нікого не любить. Блін, як ви мені всі набридли, мама дорога!

Відсунувшись далі від Романа, так, щоб спина впиралася в дверцята, Баглай підняв пістолет і вистрілив йому просто в обличчя.


    Ваша оценка произведения:

Популярные книги за неделю