355 500 произведений, 25 200 авторов.

Электронная библиотека книг » Юрий Щербак » Час смертохристів. Міражі 2077 » Текст книги (страница 28)
Час смертохристів. Міражі 2077
  • Текст добавлен: 10 октября 2016, 06:11

Текст книги "Час смертохристів. Міражі 2077"


Автор книги: Юрий Щербак



сообщить о нарушении

Текущая страница: 28 (всего у книги 32 страниц)

91.

Завдяки шифрам, збереженим Боженою, Гайдуку вдалося відновити дію інформаційної системи, встановленої на супутнику ВІРУ Січ-77. Суть цієї системи полягала в тому, що кожен офіцер ВІРУ міг увійти в розвідувальну мережу з номера своєї електронної пошти і передати інформацію будь-кому з користувачів мережею без небезпеки для себе і для колег: місцезнаходження як сендера Е-меседжу, так і ресівера залишалося невідомим для тих, хто намагався захопити контроль над Інтернетом. Через супутник було розповсюджено ряд повідомлень та закликів до тисяч офіцерів розвідки і контррозвідки з метою встановити, чи бажають вони взяти участь у боротьбі з окупантами. Звичайно, такі повідомлення потрапляли і до зрадників, людей Крейди, до потенційних агентів Орди. Але ці люди, оголошуючи своє бажання приєднатися до військового крила Фронту Визволення України (ФВУ), не знали, куди йдуть їх відповіді, де перебуває центр ФВУ, хто його очолює. І головне – вони не знали, що кожна відповідь, щира чи брехлива, аналізується, співставляється з базою персональних даних і вводиться в одну з чисельних горизонтальних мереж, на чолі яких стоять перевірені офіцери, які вирішують, чи може людина взяти участь в русі опору.

Було створено два штаби – один назовні зони окупації, в Чабанах, на території колишнього інституту садівництва, і другий – на Черепановій горі, усередині Києва, під трибунами стадіону імені В. Банникова. До ФВУ одним з перших зголосився начальник ескадрильї розвідувальних дронів ВІРУ класу «Ластівка» і «Яструб», літне поле яких розміщувалося в Ново-Біличах, поза межами зони окупації.

Гайдук, невиспаний після нічного бою в Борисполі, неголений і роздратований, сидів у бетонному, прохолодному навіть у таку спеку приміщенні стадіону на Лабораторному провулку. Це був колишній центр охорони, цінність якого полягала в наявності добре організованої системи камер зовнішнього спостереження. Підземний коридор вів до паркінгу, де стояв «Форд-Скорпіон». Роздратування Гайдука посилилось, коли на моніторах охорони побачив, як молоді парубки в темно-червоних спортивних костюмах почали тренування й весело перекидалися м'ячами, які фосфорично світилися на сонці. Все, що відбувалося на полі, здалося Гайдуку безглуздим, хоча в глибині душі він відчував заздрість до цих добре тренованих йолопів, які не розуміють, що означає цей день для них, для Києва, для світу.

Невінчаний з двома хакерами сидів перед великим комп'ютером, отримуючи інформацію з супутника Січ-77.

– Бляха-муха! Ви чули, Ігоре Петровичу?

– Що сталося? – невдоволено підняв голову Гайдук.

– Орда заборонила горілку і сало, – збуджено повідомив Невінчаний. – Тепер чекайте народного повстання.

Через секунду він просяяв:

– Повстання відміняється. Тепер можна мати по чотири дружини. Уявляєте? З однією не знаєш, як упоратись...

«Я виконав норму Орди», – майнуло Гайдукові. У цю хвилину почувся сигнал американського геджета. Марта Джеферсон. У Вашінгтоні – п'ять годин ранку. Що сталося?

– Я в Техасі, – голос Марти звучав схвильовано, – і не можу довго говорити. Благаю вас забрати Божену з посольства. До першої години ночі. Врятуйте її, Ігоре, як ви вже одного разу врятували. На вас – моя остання надія.

– Що з Боженою? Чому з нею немає зв'язку? Ви повинні знати! – кричав він у геджет з лютим безсиллям, хоча сигнал на екрані свідчив про відсутність зв'язку з Техасом.

Після розмови з Боженою тридцять першого липня в Ірпені зв'язок з нею перервався. Гайдук із затятою пунктуальністю набирав її іцифр, і щоразу отримував відповідь: No connection.

Мартин Гусак сидів у блокованому посольстві і також не виходив на зв'язок, від чого тривога Гайдука тільки зростала. Дзвінок Марти Джеферсон став сигналом якоїсь катастрофи: Гайдук був переконаний, що Конфедерація зможе забезпечити захист посольства та евакуацію його співробітників. Адже в них було на це три дні безвладдя й паніки в Києві, коли кілька бойових «черепах» Конфедерації, перекинутих з Польщі, могли прорвати кільце навколо посольства. Могли. Але цього не сталося. Відбувалося щось таке, чого Гайдук не міг збагнути.

Після дзвінка Джеферсон він негайно скликав кризову групу з кількох офіцерів, хто працював з ним. Військові аташе країн ОГБ, з якими приятелювали деякі офіцери ВІРУ, повідомили, що на території посольства Конфедерації зібралося близько п’ятисот семидесяти чоловік – співробітників посольства і членів їх сімей, членів дипкорпусу країн ОГБ (серед них перебували і військові аташе) та персоналу міжнародних представництв у Києві. Всі були переконані, що Конфедерація надійно їх захистить і надішле додаткові підрозділи. Адже п'ятдесяти морських піхотинців, які охороняли посольство, було явно недостатньо з огляду на велику територію і відсутність системи спеціальних укріплень, придатних для тривалої кругової оборони.

Гайдук у своєму розпорядженні мав од сили двадцять чоловік, і було б самогубством брати участь у захисті посольства, якби почався штурм. Та чи почнеться? Чи не помиляється Марта?

Кризова група вирішила посилити спостереження за посольством і тим, що робиться навколо нього. О другій годині дня до штабу приїхав на своєму весільному фаетоні полковник Палій і повідомив, що його люди схопили «язика» – рядового визвольної армії Орди Ахмета Іванова, уродженця Брянського улусу. Ахмет вештався біля стихійного базарчика, що розташувався попід руїнами спаленого цирку на площі Перемоги. Солдат пішов у самоволку з десантної черепахи з метою купити самогону і українського сала, бо кляті ісламські комісари забороняли навіть думати про алкоголь і свинину. Двоє контррозвідників, що косили під бомжів і тинялися без діла в околицях цирку, вивчаючи, як організовано систему охорони «черепахи», затягли Ахмета у руїни циркової стайні, де зберігався ще запах кінського гною, і приклавши ніж до горла переляканого полоненого, дізналися, що на борту десантної «черепахи» 052-4043 перебуває сто бійців, озброєних мінометами, ракетними установками ближнього бою, лазерними вогнеметами, двома бетонобійними гаубицями і, звичайно, автоматами ІЖ-107 та десятьма важкими кулеметами. Командує «черепахою» іранський підполковник Казем Джалілі. Але не це було головним у розповіді язика: він повідомив, що о 2.00 вночі 2-го серпня відбудеться штурм посольства Конфедерації Держав Північної Америки; о 1-й годині ночі десантники з «черепахи» 052-4043 мають вже бути на вихідних позиціях у приміщенні сусідньої з посольством лікарні. Друга черепаха з території Печерської Лаври буде перекинута на допомогу о 1.00 з боку вулиці Гоголя.

Контррозвідники не повірили Ахмету, який тремтів від страху й міг наговорити бозна-що, але він присягався, що почув це від офіцера-росіянина, який і послав Ахмета за самогоном, щоб було чим заправитись перед атакою, бо, мовляв, клятих америкосів просто так не візьмеш. Офіцер повідав Ахмету, що в підвалах посольства сховано мільйони амеро в новеньких, недавно надрукованих хрустких грошових знаках, і що ці мільйони були завезені з Америки для підкупу хохлів, щоб ті боролися проти своїх євразійських братів-визволителів. Командир «черепахи» обіцяв офіцерам віддати скарби посольства на пограбування.

Показання «язика» були підтверджені розвідниками Гайдука, які працювали на Печерську: о 16.00 вони доповіли, що на території Лаври почалася підготовка «черепахи» 052-4040 (тієї, що привозила делегацію Чорної Орди до гетьмана Махуна) до бойової операції: десантники з «черепахи» виведені на площу перед собором Успіння Пресвятої Богородиці, розбиті на окремі групи. Офіцери проводять з ними інструктаж, показуючи солдатам якісь картосхеми, на борт «черепахи» перевантажують з транспортних гелікоптерів боєприпаси, а з Ковнірівського корпусу переносять якесь незрозуміле обладнання, сховане під брезентом.

Остаточне підтвердження надійшло о 19.00: годиною раніше до посольства прийшли двоє представників командування визвольних військ Орди і пред'явили послу О'Саллівану ультиматум: до 24.00 всім особам, що перебувають в посольстві, покинути його територію через головний вхід, пройти необхідну ідентифікацію і зайняти місця в автобусах, які вивезуть агентів американського Шайтана та їхніх поплічників до міжнародного аеропорту Київ – Бориспіль. Передбачається здійснити обмін персоналу посольства на ув'язнених на базі Менсфілд і в штаті Юта бійців за свободу – агентів Орди. Парламентери забули сказати, що Бориспільський аеропорт надовго виведений з ладу, а обмін полоненими заборонено законами Орди.

Головна вимога окупаційного командування: нічого не знищувати в приміщеннях, не палити жодних паперів, не плавити в печах жодних чипів з пам'яттю, не псувати шифрувально-дешифрувальну апаратуру і спеціальні засоби телекомунікації.

У разі відмови – штурм посольства і смерть агентів неоліберального імперіалізму Хрестоносців. За словами інформатора, начальника українського підрозділу невоєнізованої охорони посольства, О'Салліван рішуче відмовився виконувати умови ультиматуму.

Вже набагато пізніше, коли працювала сенатська комісія з розслідування подій навколо посольства Конфедерації в Києві, стало відомо, що посол О'Салліван упродовж першого серпня, особливо після пред'явлення ультиматуму, безуспішно атакував Державний департамент і офіс радника Президента з питань національної безпеки тривожними депешами – під кінець дня у незашифрованому вигляді, але в неділю ніхто у Вашінгтоні не працював, а відповідальний черговий Держдепа просив не панікувати, нагадував про рішення почати евакуацію посольства третього серпня і радив послу затягувати якомога довше переговори з Ордою, поки Президент Конфедерації не прийме інше рішення. На жаль, Ширлі Мак Доул (Ван Лі) разом з М.Джеферсон перебувала в Техасі, де зустрічалася з офіцерами і солдатами Американського легіону, щоб спільно відсвяткувати перемогу над мексиканськими наркоповстанцями і повернення під американський контроль міста Г'юстон. Зв'язатися з нею не було ніякої можливості. Тільки через рік – у 2078 році – комісія Сенату оприлюднила відповідні документи (з деякими вилученнями) і останній лист посла О'Саллівана, відправлений до Вашінгтона 1 серпня о 22.30.

Між тим, о 20.00 офіцери кризової групи ВІРУ прийняли остаточне рішення і схвалили єдино можливий план проведення операції «Серафим», головну роль у розробці якого відіграв Григорій Невінчаний.

О22.00 два розвідувальні дрони стартували з Ново-Біличів і полетіли в напрямку посольства. Це були розвідувальні дрони класу Swallow («Ластівка»), креслення яких бюро Гайдука передало заводу «Артеміда» три роки тому. Через півгодини дрони опинилися над вулицею Юрія Коцюбинського і наблизились до п'ятиповерхового будинку «С». Один дрон завис над пласким дахом будинку, на якому, на щастя, не було морських піхотинців. Будинок «С» стояв у центрі посольської території, неподалік від будівлі, зведеної у стилі маєтків ХУІІІ віку у Вірджинії, – там містилася резиденція посла. Морські піхотинці – це чітко зафіксував дрон – обрали позиції уздовж стіни, що оточувала територію посольства, обладнавши кулеметні гнізда в будинках, вікна яких виходили^назовні, в зону найбільш імовірних атак Орди.

Другий дрон повинен був дослідити, що діється всередині будинку «С» за допомогою чутливої апаратури, яка працювала в інфрачервоному спектрі. З'ясувалося, що режимний будинок «С» порожній. Тільки на п'ятому поверсі, в кімнаті 512, дрон зафіксував дві людські постаті: одна нерухомо сиділа в кутку, ліворуч від вхідних дверей, інша неспокійно ходила по кімнаті, подеколи наближаючись до вікна.

Гайдук, вдивляючись в екрани, на які поступала інформація з дронів, відчув перебої в роботі серця, випадіння пульсу і терпку порожнечу в грудях. Не треба було пити стільки кави. Чи закохуватись у цю дівчину з Марса. Його мучила думка: чи має він право піддавати ризику життя офіцерів ВІРУ заради звільнення коханої дівчини? Але одразу з'явилася друга – холодна, неймовірно важлива думка, ні, не думка, а жорстока, без права на сумніви, істина: Божена єдина на землі істота, яка знає щось, що може вирішити долю людства. Що станеться, якщо вона потрапить у полон до Чорної Орди? Але цього пояснити своїм офіцерам Гайдук не міг. Сказав лише, що це особа, близька до президента Конфедерації та радника з національної безпеки, які дуже просили врятувати її

Нарешті о 23.00 почалася завершальна фаза: до Інституту урології і трансплантологи' нирок під'їхала машина «швидкої допомоги», яка привезла хворого Василя Семеновича Петренка, технолога заводу «Більшовик» з гострим нападом закупорки сечового міхура великим каменем, що вимагало негайної операції. У супроводі двох кремезних санітарів хворий був піднятий на шостий поверх хірургічного корпусу, туди, де стояли порожніми операційні блоки та реанімаційні палати, бо більшість хворих та лікарів розбіглася останніми днями. О 23.30 троє офіцерів ВІРУ – Гайдук і двоє лейтенантів-спецназівців, вдягнувши спеціальні радіопоглинаючі плащ-накидки, створені за технологією «Стеллс», що не залишали слідів на екранах радарів посольства, злетіли з даху шостого поверху на десять метрів вгору і повільно рушили в напрямку посольства Конфедерації Держав Північної Америки. Вони летіли тихо, наче великі нічні сови, над розлогими київськими каштанами, що вже почали скидати з себе засохле листя. Попереду світилися вогні зовнішнього освітлення посольства. Гайдук дав знак рукою – піднятися ще метрів на десять вгору. Ізраїльські десантні апарати індивідуального лету (personal flying device – PFD-X 15) виявилися дуже надійними, хоча Гайдук пам'ятав важке приземлення Невінчаного в своєму службовому кабінеті. І хоч Невінчаний навчив Гайдука літати над «Рогулькою» під час тренувань у таборі ВІРУ, і хоч ідея порятунку Божени належала йому, на «повітряну» частину операції «Серафим» Григорія Івановича не ризикнули взяти: занадто важким для ангела він був.

Нарешті три постаті в сірих накидках зависли над дахом будинку «С». Розвідувальний дрон № 1 надавав заспокійливу інформацію: на даху нікого немає. Спустившись на дах, Гайдук (Серафим-1) залишив там одного офіцера (Серафим-3), а сам з другим лейтенантом спецназу (Серафим-2) з бригади «Грім» почав обережно спускатися з даху на п'ятий поверх. У файлах ДерВару, який здійснював стеження за посольством, хакери ВІРУ знайшли детальні плани будівель і схеми розташування чердачних виходів на дах.

Коридор, в якому ледве блимали лампочки нічного режиму, був порожній, варти біля дверей кімнати 512 також не було. Варта всередині. Гайдук пальцем показав лейтенанту місце зліва від дверей; там мала бути Божена. Лейтенант кивнув і, рвонувши двері на себе, вскочив до кімнати. Одразу пролунав постріл. Коли Гайдук увірвався до кімнати, лейтенант лежав на підлозі, підпливаючи кров'ю, а в лівому кутку кімнати, приклавши пістолет до голови Божени, стояв майор Вільям Кроуфорд – рудий «м'ясник Білл», який не впізнав Гайдука.

– Come in, соте ці, fucken monster, – шепотів він. Божена сиділа, зв'язана на стільці, не розуміючи, хто увірвався до кімнати.

– Яз «Рогульки», – сказав Гайдук. Вона пізнала його голос.

– Вбий цю тварюку! Не бійся за мене! – крикнула Божена.

– Shut up, put the gun down, – наказав Кроуфорд. – Or I'll kill her.

Гайдук зрозумів, що потрапив у пастку і що операція провалилася. Він повільно, не зводячи погляду з Кроуфорда, став на одне коліно і нахилився, щоб, поклавши свою «Беретту» на підлогу, моментально підхопити її лівою рукою і вистрелити в Кроуфорда, – і в цю хвилину побачив, як сліпуче, наче спалах електрозварювання, полум'я охопило обличчя рудого Білла. Той затулив обличчя руками, забувши про Божену, але руки згоріли, залишивши на мить рентгенівське зображення кісток, які також розчинилися в температурі понад 1000 градусів; голова майора Кроуфорда, якій впав на підлогу, згорала під дією бойового лазера ближнього бою, наповнюючи кімнату смородом паленої кістки і волосся. В дверях стояв Серафим-3, залишений Гайдуком на даху. Почувши постріл, він прибіг до кімнати 512, двері якої були відчинені, і, моментально оцінивши ситуацію, увірвався всередину, розвернувся і з відстані метра спрямував потужний промінь лазера в обличчя Кроуфорда. Гайдук кинувся до молодого лейтенанта, якого вперше побачив під час операції в аеропорту. Намацав пульс – лейтенант був мертвий. Всі троє, аби позбутися зайвої ваги, домовились не брати з собою бронежилети. Куля Кроуфорда влучила лейтенанту в груди.

Серафим-3 розв'язував Божену. Тільки зараз Гайдук помітив над вікном об'єктив спостережної камери і вистрілив, розбивши на друзки дорогу оптику. На жаль, вони наслідили – у відділі безпеки посольства залишиться жахлива сцена вбивства майора Центральної служби безпеки Вільяма Кроуфорда. Як казав Мережко, будь-яку операцію, яка залишає по собі документи, слід вважати провалом.

– Треба відходити! – сказав Серафим-3, обшукуючи мертвого майора і забираючи все, що знайшов у кишенях. – Ви беріть цю... – він не знав, як назвати Божену, як і не знав, навіщо їївикрадати з території посольства, – а я заберу Льошу. Він у мене свідком був на весіллі.

Гайдук, схопивши Божену за руку, вивів її на дах. Ось-ось почнеться тривога. Офіцер, поклавши на плече тіло Льоші, вийшов, хитаючись, за ними. Гайдук надягнув на Божену апарат PFD-X15, пристібнув на її шиї сіру тонку плащ-накидку і, не відпускаючи руки з апарата, що висів на поясі Божени, натиснув важіль підйому. Вони почали повільно підійматися вгору. Божена пригорнулася до нього. Слідом за ними, тримаючи руку на поясі вбитого Льоші і керуючи його апаратом, почав підноситись догори Серафим-3.

Відлетівши метрів на сто від освітленої території посольства, вони почули виття сирени і постріли. Але вони вже сховалися в зону ночі: летіли над великим неосвітленим парком в протилежному від інституту урології напрямку – до ярів Глибочиці.

Гайдук подумав, що навіть Гоголю не могло наснитися таке – двоє закоханих, один мертвий, один – убивця вбивці, рятівник закоханих, в серпневому нічному небі Четвертої глобальної війни над Києвом.

Мов грішні ангели, вони впали на землю перед зануреною в темряву, розгромленою грабіжниками автозаправкою на Глибочиці, де їх чекав Невінчаний на «Форді-Скорпіоні». Обережно поклавши тіло Льоші до багажника, вони поїхали до Alma mater Гайдука – Політехнічного університету.

92.

Навіть коли Гайдук скинув з себе полілатну маску технічного інтелігента B.C.Петренка, Божена залишилася мовчазною, пригніченою і відчуженою. Гайдук повернув Божені її геджет, витягнутий Серафимом-3 з кишені вбитого Кроуфорда. Інші документи і флешки залишив собі.

Вони були удвох на другому поверсі конспіративного будинку в Політехнічному університеті, де панував казенний запах якогось технічного бюро, що існувало тут ще з 1920-х років. З того часу залишився і старий шкіряний диван з високою спинкою, увінчаною дзеркалом. Гайдук подумав, що на цьому дивані, там, де сидить Божена, сидів колись старий професор, який продав їм у Калинівці мотоцикл «Zundapp».

Раптом Божена засміялася:

– Бетмен! Справжній Бетмен! – захлиналася вона в нестримному реготі, який раптом перейшов у плач. Гайдук сів поряд з нею і став її цілувати, злизуючи сльози з мокрого і солоного обличчя, яке стало негарним, наче Божена раптово постаріла і повернулася до стану, коли він її вперше побачив у лімузині Білого Дому. Потім став на коліна перед

Боженою, поклав голову на її живіт, і йому одразу стало тепло і затишно, як у дитинстві. Він заснув.

Прокинувся на підлозі, з подушкою під головою, дбайливо прикритий ковдрою. Божена сиділа на дивані, тримаючи лікті на колінах, обхопивши голову руками, і дивилася на нього. Він скочив, наче в кімнаті висів дрон. Горів лише маленький нічничок, що стояв під столом; всі деталі кімнати і постать Божени ховалися у напівтемряві.

– Вибач, – сказав він, сівши на подушку. – Поцілуй мене.

– Не треба, пане генерале. Зараз не час, – сумно відповіла вона. – Мені треба їхати.

– Куди?

– Поки ти спав, я поговорила з тетою Мартою. Вона безмежно вдячна тобі. Мене чекатимуть у Білій Церкві. З мене знято всі звинувачення. Я одержала звання капітана...

– Мої вітання.

–... і призначення на БКС «Роналд Рейган».

– Мої вітання, – повторив Гайдук.

І сказав по паузі:

– Тебе відвезуть, капітане О'Коннел. Я не Бетмен. Я – серафим. Мої позивні Серафим-1. Але, якщо казати правду, я скоріше Ікар... Знаєш, чим скінчилася історія Ікара?

Ітут Божена розридалася по-справжньому, плачучи, лягла поряд з ним на підлогу й почала скидати з нього і з себе одяг.

– Я не хочу, я не хочу, я не хочу йти від тебе, – благала вона, наче це він виганяв її, наближаючи до нього своє обличчя, яке здалося Гайдуку чужим. Тіло та його приховані оази було набагато ріднішим. Він відчув біль втраченого назавжди щастя, заспокоєння і відчуття виходу поза межі власного існування. Прийшовши до тями, Гайдук побачив поряд з собою Божену, яка лежала, поклавши голову біля його ніг. Але її тіло, яке принесло йому таке болюче щастя, не світилося.

Вони швидко, наче по бойовій тривозі, підхопилися й вдяглися. Замість напіварештантського одягу, що скинула з себе Божена, Гайдук дав їй новеньке камуфляжне вбрання офіцера ВІРУ. Вона притиснулася до нього:

– Не сердься на мене, коханий. Я не можу інакше... Ти поїдеш зі мною до Австралії?

– Ні, – твердо сказав Гайдук. – Я – останній українець в цій клятій країні. Мені немає куди їхати. Вибору немає.

– А я тут не можу жити. Я вигадала Україну. Насправді я маленька слабка американка. Вибач.

– Ти ні в чому не винна, – сказав він. – Винен час. Проклятий час смертохристів. Нехай Бог тебе благословить, – він перехрестив її, потім ледь торкнувся губами її щоки.

Обличчя її було сухе.

– Що таке серафим? – спитала вона.

– Це така комаха з головою і шістьма крилами. Двома крилами прикриває обличчя, двома – ноги, на двох крилах літає. Ангел, сконструйований за технологією «стеллс». Непомітний у радіолокаційному спектрі.

– Коли ми летіли, ти світився у цьому плащі, наче...

– Бетмен.

– Ні. Ви всі – і той мертвий хлопець... були схожі на ангелів...

«Льошу вже відвезли до батьків на Борщагівку», – подумав Гайдук.

– Якщо ми ангели, то ангели безодні, – він поцілував її в губи, але відповіді не відчув. Це було вперше відтоді, коли вони лежали на підлозі в його квартирі на Інститутській. Він відчув ще один збій серцевого ритму. Наростання темряви в душі, кінець кохання. Невже так швидко? Так приходить раптова смерть.

У двері делікатно постукав Невінчаний, який мав відвезти Божену до Білої Церкви.

Кінчалася друга ніч окупації Києва. Гайдук і Божена ще не знали, що відбулося тієї ночі на території Посольства Конфедерації.

Радісним калатанням зустрічали ранок дзвони Києво-Печерської Лаври: неподалік від Троїцької надбрамної церкви, поряд з Великою Лаврською дзвіницею, за наказом Сансизбаєва починалося зведення величного мавзолею-могили спочилого у віці тридцяти трьох років рабина з Назарету, ім'я якому Ісус Христос, по-гебрейськи Месія, а по-нашому – Спаситель.


    Ваша оценка произведения:

Популярные книги за неделю