355 500 произведений, 25 200 авторов.

Электронная библиотека книг » Валентина Скляренко » Країни свiту. Азія » Текст книги (страница 20)
Країни свiту. Азія
  • Текст добавлен: 6 сентября 2016, 23:21

Текст книги "Країни свiту. Азія"


Автор книги: Валентина Скляренко


Соавторы: Мария Панкова,Валентина Мирошникова
сообщить о нарушении

Текущая страница: 20 (всего у книги 20 страниц)

Синтоїстський храм у Кобі

Освіта в Японії трохи відрізняється від тієї, до якої ми звикли. Навчальний рік тут починається 1 квітня і закінчується в березні. Школярі відвідують заняття в середньому 240 днів на рік. Після школи або коледжу можна продовжити освіту в університеті, яких діє в Японії понад 400. Найдавніший з них – Токійський (заснований у 1877 р.) – є найавторитетнішим вищим навчальним закладом країни. За ним ідуть університети в Кіото (відкритий у 1895 р.), Сендаї (1907 р.) та Саппоро (1918 р.).

Японська система писемності дуже складна. Кожен японський учень має вивчити 1200 найуживаніших ієрогліфів, а освічена людина повинна знати їх не менше 2000. Японські тексти читаються згори донизу і справа наліво.

Монорельсова дорога в Осаці

У театральному житті Японії традиційні театральні жанри – но (але, ногаку), кабукі, ляльковий театр бунраку, чи дзерури, – мирно співіснують із сучасним театром. Жанр но сформувався в XI ст. Це – музична вистава з піснями, танцями і драматичним сюжетом, основу якого становлять твори класичної японської літератури. Популярний у Японії театр кабукі виник пізніше – на початку XVII ст. Основа його репертуару – класичні п’єси. Однак для театрів но і кабукі писали також такі відомі сучасні прозаїки, як Місімо Юкіо й Осарагі Дзіро. Серед акторів кабукі (ними були і є тільки чоловіки) широкої популярності набув Бандо Томасабуро. У 1990-х рр. зірки японського театру з шаленим успіхом виступали в спектаклях кабукі, що проходили в Лондоні, Парижі, Нью-Йорку, Сеулі, Сіднеї, Мехіко і Каїрі.

Буддійська пагода в Камакурі

Японський кінематограф має шанувальників в усьому світі. Найбільш відомими є режисери Акіра Куросава («Ідіот», «Сім самураїв», «Дерсу Узала», «Серпнева рапсодія» та інші) і Сіндо Кането («Голий острів», «Сьогодні жити і вмерти», «Обрій» та ін.).

Отже, Японія – це країна, яка зуміла стати однією з найбільш розвинених, не втрачаючи при цьому своїх традицій. Вона зберегла своє власне обличчя і навіть примусила інші країни звернутися до її досягнень, перейняти часточки її культурної спадщини.


    Ваша оценка произведения:

Популярные книги за неделю