Текст книги ""Веста" не знає пощади"
Автор книги: Микола Козакевич
Жанр:
Прочие детективы
сообщить о нарушении
Текущая страница: 15 (всего у книги 19 страниц)
РОЗДІЛ VIII
1
– Отже, ви, товаришу майор, вважаєте, що все-таки треба арештувати?
Недєльський дивився на капітана, який стояв біля селектора, розмовляючи з майором Риделем. У Завірюхи було серйозне і зажурене обличчя. Коли голос майора стих, капітан не дуже впевнено сказав у трубку, що виконає наказ начальника. А закінчивши розмову, звернувся до сержанта:
– Згожельського арештуєш ти. Ридель вважає, що далі не можна чекати жодної години.
– Я? – вигукнув захоплений зненацька Недельський.
– Ти, ти, – підтвердив Завірюха. – Повинен же чоловік коли-небудь почати працювати самостійно. Зараз вісім хвилин на десяту. О пів на десяту зайдеш в Бюро до Згожельського і пред’явиш йому ордер на обшук квартири. Разом з Барським завезете Згожельського додому і в його присутності проведете ретельний обшук. Потім візьмете господаря і те, що знайдете в квартирі, і приїдете в управління. От і все! Ясно?
Капітан не сказав Недельському, що, прикріпляючи йому на допомогу старшого за званням і досвідченішого працівника, він хотів уникнути всяких несподіванок, які могли б виникнути через недостатній досвід сержанта. “Хай хлопцеві здається, що він глибоко плаває,– усміхаючись, подумав Завірюха, окидаючи поглядом струнку фігуру сержанта, – бо інакше нічого не навчиться”.
Щоправда, кілька днів тому Недельський уже довів, що він вміє думати і йому не бракує сміливості для проведення самостійних операцій. В той день, коли Завірюха вперше розсердився на сержанта, який самовільно покинув управління, честолюбний хлопець на власний розсуд вирішив перевірити дані Комісяка про те, що автомашина Мирослава Згожельського не має ніякого відношення до подій на Отвоцькому шосе. За допомогою Юрека В’юна сержант знайшов майстерню по обслуговуванню автомобілів, у якій пан Згожельський завжди мив і змазував свій автомобіль. Правда, тут його спіткало розчарування, бо, всупереч сподіванням, у майстерні останнім часом не міняли покришок, але разом з тим сержант довідався, що машину Згожельського недавно заправили рідкісним у Польщі закордонним мастилом. Ця обставина звертала на себе увагу, бо хімічний аналіз мастила, пляма якого лишилася на асфальті Отвоцького шосе, свідчив, що воно було закордонне. І хоча двірник будинку, де жив Мирослав Згожельський, божився всіма святими, що автомобіль увесь день стояв на подвір’ї, Завірюха підтримав сержанта: двірник міг це сказати, дбаючи про своє добре ім’я пильного сторожа, або ж просто не пам’ятка уже по старості, що машина на кілька годин виїздила з двору.
Завірюха глянув на годинник – була десята година тридцять хвилин.
– Ну, вже повинні бути у Згожельського, – подумав він і відчув, як починає хвилюватися, уявляючи, що там зараз діється. За годину—дві заворушиться вся банда. Перший арешт у справі “Веста”! І знову його огорнули сумніви: чи не поспішив майор Ридель з наказом про арешт? Завірюха попереджав його, що це може завчасно сполохати злочинців. Але майор сказав: “Якщо не зробимо цього тепер, то, може, не пощастить зробити вже ніколи”. Що означали його слова? Невже Ридель вважає, що Згожельський – керівник банди і це єдина можливість здобути докази проти нього? Капітан закурив (котрий уже раз підряд?) і, підійшовши до письмового стола, взяв рапорт Барського. Ще раз перечитав рядки, заповнені чітким, трохи учнівським почерком хорунжого:
“Математична задача, яку ми шукали, відноситься до курсу VIII класу середньої школи. Встановлено, що текст писала учениця VIII класу ліцею на Вавельській вулиці Малгожата Тирк, 14 років, дочка Анастасії і Франтішека Тирк (батько – загинув), яка мешкає по вулиці Вєжбовій № … Мати Малгожати – служниця в будинку інженера Генрика Згожельського, заступника директора Бюро імпорту точних приладів…”
От і Генрик Згожельський виступив на арену. Видно, він гідний свого братика-ювеліра. Досі проти цієї людини не було ніяких, навіть непрямих доказів. Чи пощастить дістати їх тепер? Якби то можна було побачити, що там діється! А може все-таки Ридель мав рацію, наказуючи поспішати?
До кабінету тихенько прослизнула секретарка.
– Що сталося? – спитав Завірюха.
– Прийшла та жінка, яка вже раз тут була. Вдова того… ну, Чорної Ручки… – скривившись, вимовила вона кличку бандита.
– Сама прийшла? – стрепенувся Завірюха. – Ну, звичайно, впустіть її.
По хвилі на порозі кабінету стала жінка в чорному. “Ого, вже задрапірувалася… Вдова в траурі, – подумав не без єхидства Завірюха. – Незалежно від суспільного прошарку, жінки завжди лишаються трохи акторками…”
– Скажу все, пане комісар, – почала без вступу вдова Чорної Ручки, – бо тоді я справді не все сказала. Ви Де одразу зрозуміли, правда? – Жінка хвилювалася. Очі в неї були сухі і гнівні.
– Ви все-таки вирішили допомогти нам схопити і покарати вбивців чоловіка? – серйозно запитав капітан і натиснув вмонтовану в настільну лампу кнопку, яка вмикала магнітофон.
Жінка зневажливо махнула рукою:
– Е, що там чоловік! Я хочу покарати тих, хто викинув мене за двері і вкрав мої гроші, зароблені потом і кров’ю. Цього я їм не подарую. Стільки грошей забрати, пане комісар! Ах, негідники!
І жінка, яка не плакала над чоловіком, заридала тепер, згадавши про втрачені гроші. Капітан заспокійливо поклав руку їй на плече:
– Не хвилюйтеся! Розповідайте все по порядку.
– Я сказала тоді, що не знаю, про яку роботу говорив мені чоловік, обіцяючи незабаром купу грошей?
– Так, ви справді це казали, – підтвердив Завірюха, намагаючись якнайменше перебивати відвідувачку.
– Я збрехала, пане комісар. Я знала. То мав бути дорогоцінний камінь. “Як тільки засватаю один дорогоцінний камінь, – казав Чорна Ручка, – тоді вже ти не знатимеш, що таке злидні”.
Завірюха уважно слухав. Дорогоцінний камінь! Саме благородних каменів йому не вистачало для повної картини розрахунку з міфічним Йоганном Ліппертом за доставлені контрабандою годинники.
Жінка важко зітхнула, напевно згадавши щастя, яке пройшло так близько, і розповідала далі:
– Коли я тоді вийшла з магазину ґудзиків, то чоловік дав мені невеличкий папірець і сказав: “Сховай надійно цю записку. Якщо зі мною, не дай боже, щось трапиться, то ти дістанеш там гроші”. Я сховала, пане комісар, видно, добре сховала, коли вже й ваші сищики нічого не знайшли. Мабуть, мій старий уже тоді чогось боявся, бо раніше таких фокусів з записочками він ніколи не викидав. Сам пильнував свої справи.
“Нічого дивного, – подумав Завірюха, – знав, чим пахне зрада банди”.
– Ну, сьогодні вранці я поїхала туди… – Голос у жінки знову затремтів од сліз. – Самі знаєте, у мене грішми й не пахне. Чоловік оддав богові душу, отже, думаю, треба зробити, як він казав. Ваших я вже не боялася – після невдалого обшуку вони, мабуть, одчепилися від мене.
Завірюха в душі вилаяв себе, що справді надто швидко припинив спостереження за вдовою Чорної Ручки.
– До якого скупника краденого привела вас адреса? – запитав капітан.
– До Товстого Казека в Отвоцьку, – схлипуючи, відповіла вдова.
– В Отвоцьку? – схопився Завірюха, але одразу ж сів, силою стримуючи себе, і кивнув жінці, щоб розповідала далі.
– Я приїхала, знайшла цього Товстого Казека, а він тільки руками розводить: справді, каже, Чорна Ручка дав йому дорогоцінний камінь, та коли він повернувся додому, на нього вже чекала міліція разом з Чорною Ручкою; камінь забрали, а йому ще й око підбили. Нічого не скажу – око в нього ще й сьогодні синє, мов баклажан. Але ж він бреше, пане комісар, правда? Міліція ж не відбирала у нього дорогоцінного каменя?
Завірюха відчув, як од вихору думок у нього паморочиться в голові. Що все це означає? Яка міліція піймала Чорну Ручку і відібрала дорогоцінності? Колі навіть припустити, що це з власної ініціативи діяв господарський відділ, то як могли в той же день убити Чорну Ручку? А може, Товстий Казек і справді бреше, може, почувши про смерть Чорної Ручки, він привласнив собі дорогоцінний камінь, на ходу вигадавши казочку про міліцію?
– Ваш чоловік поїхав машиною з Нового Світу близько одинадцятої? – спитав Завірюха.
– Було, певно, хвилин п’ятнадцять на дванадцяту, – подумавши, відповіла жінка.
– Коли саме Товстий Казек одержав камінь?
– Чоловік казав, що вони домовилися зустрітись на Новому Світі об одинадцятій. Я думаю, пане комісар, це було саме тоді, коли я купувала резинку.
Завірюха згадав про портфель, що його Чорна Ручка закривав, коли дружина вийшла з магазину. Раптом і сама поїздка в машині ювеліра почала здаватися йому частиною логічного цілого. “Напевне, Чорну Ручку вже тоді підозрівали в бажанні зрадити банду” – швидко міркував капітан, у той же час запитуючи далі:
– Коли Товстий Казек повернувся до Отвоцька?
Жінка, насупивши брови, думала.
– Точно він мені цього не казав, але пам’ятаю, що повернувся електричкою відразу ж після зустрічі з чоловіком. А коли приїхав додому, то на нього вже нібито чекали. Але він бреше, бреше як собака, пане комісар! То він сам украв той камінь!
Капітан був іншої думки, однак нічого не сказав вдові Чорної Ручки, почав спішно складати папери з письмового стола до шухляди.
– Їдьмо до Отвоцька! – вимовив він нарешті, замикаючи шухляду.
– За мою кривду! – завзято мовила жінка, і Завірюха подумав, що цим вона заспокоює своє сумління: уперше в житті жінка Чорної Ручки має справу з міліцією не як противник, а як союзник.
2
Переглядаючи портфель інженера Генрика Згожельського, сержант Недєльський знайшов у ньому невеличку книжечку в коричневій дерматиновій оправі з золотим написом: “Службовий паспорт”. Всередині був квиток на літак до Стокгольма. Штамп на квитку вказував дату вильоту: завтрашній день.
– Ви збиралися завтра за кордон? – спитав Недєльський.
Елегантний чоловік середнього віку почервонів до самого волосся, вже трохи притрушеного сивиною:
– Ви за все будете відповідати! Наша фірма зазнає мільйонних збитків, якщо через нечуваний обшук я запізнюся на літак. Ще раз вимагаю, щоб ви дали мені можливість подзвонити міністрові!
Проте сержант Недєльський не злякався слова “міністр” і спокійно продовжував обшук. Хорунжий Барський стояв, мов колона, біля крісла Згожельського і не зводив з нього очей.
Обшук поки що не дав бажаного результату. Не знайшли нічого, що могло б свідчити про злочин. Сторінку за сторінкою перегорнули не дуже багате зібрання книжок інженера, переглянули білизну, обнишпорили всі кутки, чотирикімнатної, розкішно умебльованої квартири. І в міру того, як обшук надходив до кінця, а результатів не було, інженер Згожельський ставав впевненішим і причепливішим. Лякав міністрами, погрожував, що “хтось за цей скандал дорого заплатить”.
– Де ви зберігаєте свої чемодани? – спитав, подумавши, сержант Недєльський, якого вже почав охоплювати неспокій: усі шукання марні.
– У прихожій, на антресолях, – процідив інженер.
З першого ж погляду Недєльський впевнився, що серед шкіряних і пластмасових чемоданів різного кольору і розміру, невеличкого несесера з жовтої шкіри не було. Але сержант почав знімати чемодани і, здивований, побачив, що вони дуже важкі.
– Чемодани упаковані? – через плече запитав він Згожельського, який разом з Барським перейшов за ним до прихожої.
– Я ж завтра маю виїжджати за кордон, – відповів льодяним тоном Згожельський, уважно дивлячись, як сержант знімає великий чемодан із свинячої шкіри, вкритий численними наклейками закордонних готелів.
***
– Ви можете сказати, якої марки була машина?
Товстий Казек замислився.
– Ні, не знаю. Якась маловідома марка. Та хіба, пане інспектор, мені тоді в голові були машини?
Завірюха показав йому фотознімок автомобіля Згожельського:
– Такий?
Скупник, як кілька днів тому дружина Чорної Ручки, впевнено відповів:
– Справді, то була саме така машина.
– Номера не пам’ятаєте?
Товстий Казек безпорадно знизав плечима. Капітан задумався. Виходить усе-таки то машина Мирослава Згожельського! Але різна форма покришок і свідчення двірника заперечували цю версію. Тут була загадка, якої Завірюха ще не міг розгадати. Глянувши у вікно, яке виходило на шосе, капітан побачив перламутрово-сірий автомобіль, схожий на машину ювеліра.
– Та машина була такого ж кольору, як оця?
– Ні, вона була блакитніша, – сказала вдова Чорної Ручки.
– Так, – підтвердив Товстий Казек, – блакитніша.
“Що за чорт! – розізлився Завірюха. – Ще одна машина у справі “Веста”? Завірюха почав докладно розпитувати Товстого Казека про людей, які до нього приїжджали, а особливо про того, який замість документа пред’явив міліцейську “бляху”. Але опис був такий загальний, що не можна було й думати про якісь розшуки. Нарешті він запитав, куди поїхали незнайомі, забравши дорогоцінний камінь.
– У напрямі Варшави, – впевнено відповів Товстий Казек. – Я стежив за ними, аж поки машина не зникла з очей, – боявся, що повернуться.
– Скільки коштувало те, що вам передав Чорна Ручка?
Товстий Казек глянув на вдову і стримано відповів:
– Залежно від того, як пощастило б збути той камінець, пане комісар… Як на мене, то кусків сто, не менше, а в ювелірторзі дали б разів у три більше. Тільки ніхто б туди не пішов, самі розумієте, пане комісар…
– Ви впізнали б камінь? – запитав капітан, підсовуючи скупникові протокол для підпису.
– Ще б пак! – хвалькувато відповів Товстий Казек. – У темряві навпомацки пізнав би! То був справді чудовий камінець, пане комісар!
Вдова Чорної Ручки важко зітхнула.
***
Недєльський глянув на звільнений від білизни та костюмів чемодан і завагався: рискнути відпороти підшивку дна чи ні?
Обшук поки що нічого не дав. Якщо Завірюха помилився й інженер не винуватий, то страшно й подумати, що упаде на їхні голови через цього сановника. Як бути?
– Прошу хвилинку почекати в цій кімнаті, я зараз прийду, – звернувся він до Згожельського.
Хорунжий Барський запротестував:
– Пан інженер повинен бачити все, що ми робимо в його квартирі.
– Я й хочу робити обшук, тільки…
– Все одно, – перебив Барський.
– Тоді прошу зі мною до кухні…
Анастасія Тирк саме чистила в кухні картоплю – незважаючи на обшук, вона акуратно виконувала свої обов’язки. Міліціонер, який сидів поруч і ліниво розмовляв з нею, побачивши хорунжого та сержанта, замовк і схопився з стільця. Служниця витерла руки об фартух і теж підвелася.
– Ми до вас тільки на хвилинку, – доброзичливо всміхнувся їй Недєльський.
– Будь ласка, – відповіла та, занепокоєно поглядаючи на хазяїна, який стояв похмурий між двома працівниками міліції.
– Хто у вас робить покупки?
– Я. Пан інженер – удовець, у нього нікому цим займатися.
– А скільки грошей дає вам пан інженер щомісяця на утримання дому?
– П’ять тисяч.
Недєльський здивовано похитав головою. Це, певно, помітив і Згожельський – він уперше презирливо посміхнувся.
– Ви одержуєте гроші щодня чи зразу на місяць?
– Найчастіше на місяць, а потім я звітую щоденно перед паном інженером.
– Отже, ви робите якісь господарські записи?
Анастасія Тирк пошукала щось між посудом, який стояв на кухонному столі, і подала Недєльському невеличкий блокнот у засмальцьованій обкладинці.
– Отут я все записую, – пояснила вона. Сержант почав переглядати блокнот, шукаючи записів за останні дні.
– Ага, виходить, позавчора ви одержали від пана інженера п’ять тисяч на наступний місяць, – сказав він, помітивши відповідний запис хімічним олівцем, – а витратили за вчорашній день двісті тридцять два злотих. Отже, у вас є ще чотири тисячі сімсот шістдесят вісім злотих.
– Трохи менше, – спокійно заперечила Анастасія Тирк. – Сьогодні вранці я заплатила за молоко, за газ і електроенергію, тільки ще не записала, бо завжди роблю це ввечері, коли закінчую всі покупки.
– Покажіть нам, будь ласка, ці гроші! – звелів Недєльський.
Згожельський, який досі стояв нерухомо, наче кам’яна статуя, раптом рвонувся вперед:
– Анастасіє! – В голосі, яким він це сказав, страх переплівся з неясною погрозою. Але Барський притримав його за плече, а Недєльський подивився на служницю, поглядом повторюючи свій наказ.
– Якщо ви наказуєте… – мовила служниця і, ніби вибачаючись, глянула на хазяїна. Потім дістала з шафи коробку з-під цукерок і вийняла скручені в трубку асигнації.
Очі сержанта заблищали: серед банкнотів він побачив кілька коричнево-кремових п’ятисоток. Вони були ще новенькі, аж шелестіли.
Діставши з внутрішньої кишені папірець з номерами банкнотів, які записав капітан Завірюха, Недєльський почав порівнювати ці номери. Та тільки-но він узяв перший банкнот, як позад нього щось важке упало на підлогу: інженер Генрик Згожельський знепритомнів.
3
О шістнадцятій годині капітан повернувся в управління, а через сорок п’ять хвилин на подвір’я в’їхала зелена карета з заґратованими вікнами, в якій Недєльський та Барський привезли інженера Згожельського. Завірюха саме збирався на обід, коли до кабінету зайшов сержант. Незважаючи на втому, обличчя його сяяло від задоволення, і це краще від слів говорило про наслідки обшуку.
– Пощастило? – запитав капітан, забуваючи про голод.
– Пощастило, – відповів Недєльський радісно і виклав з портфеля шість асигнацій по п’ятсот злотих і пачку банкнотів по сто доларів.
– Банкноти з серії, записаної в ощадній касі. А долари були в чемодані з подвійним дном. Пан інженер збирався перевезти їх літаком у Стокгольм, – пояснив сержант.
– Скільки їх тут? – поцікавився Завірюха, зануривши руку в зелені папірці із зображенням Беніаміна Франкліна.
– Рівно двадцять тисяч – двісті банкнотів по сто доларів.
Капітан швидко підрахував:
– Збігається. В поспіху могли платити по сто двадцять злотих за долар, от і виходить близько чверті мільйона злотих. Але ж ми ще погано працюємо, якщо протягом кількох днів на “чорному ринку” можна скупити стільки доларів! – спалахнув він. А тоді звернувся до сержанта: – Ну, мушу визнати, що обшук ти провів відмінно.
Недєльський од задоволення зашарівся.
– Ну, і в мене дещо є. Ось послухай, що з’ясувалося у справі вбивства Чорної Ручки.
– Але ж це справжній “день сенсанцій”! – вигукнув Недєльський, коли Завірюха закінчив свою коротку розповідь.
– Так часто буває у складних справах, – усміхнувся капітан. – Довгий час нема нічого, а потім настає такий день, як сьогодні, і все тріщить по швах, наче старий костюм. Починаємо, друже, останній захід. Тепер треба особливо пильнувати, бо події потечуть, мов лавина.
– А що з Веронікою Галкою? – запитав Недєльський.
– А що з нею має бути? – здивувався капітан. – Сидить у нас. Більше, ніж сказала, вона, мабуть, не скаже. Або справді не знає, де тепер Теофіл, або чомусь приховує це.
Тільки за хвилину Завірюха догадався, що має на увазі сержант:
– А-а, ти все ще про те! Не хвилюйся, в них тепер вистачає клопоту – згортають діло, затирають сліди… їм не до того, щоб влаштовувати замахи на мене. Особливо після арешту інженера. Ти, мабуть, догадався, що виїзд інженера Згожельського був одним з етапів цього “згортання справи”. Я дістав звістку з готелю “Ексцельсіор”, що наш премилий австрійський журналіст теж уже намилувався Польщею і виїжджає на батьківщину. Майор Ридель повідомив, що сьогодні вранці одержав закордонний паспорт і пан Мирослав Згожельський, який – уяви собі! – раптом запалився бажанням відвідати Всесвітню виставку в Брюсселі. У нього тепер є паспорт і надія на швидкий виїзд, а в нас – ще один доказ. Можеш бути певен, що всі пункти на кордоні вже дістали від Риделя відповідні інструкції про те, як мають зустріти власника машини Н–24–200 – благородний ювелір вирушає за кордон автомобілем. Як бачиш, їм стає душно в Польщі. А втім, раптом завагався капітан, – я не дуже добре знаю, що саме викликало серед них такий переполох. Якби це сталося завтра, коли вони довідаються про арешт інженера Згожельського, то я б не здивувався. Але тепер? – Завірюха спохмурнів – не любив, коли в “його” справі були такі факти чи випадки, яких він не розумів, відносно яких не міг створити собі чіткої логічної гіпотези.
– Може, їх стривожила звістка про арешт Вероніки Галки або допит вдови Чорної Ручки?
– Можливо, – непевно відповів капітан.
Запала тиша. Тільки через відчинені вікна вривалися голоси життя, яке вирувало на вулиці міста. Перший порушив мовчанку Недєльський:
– А той міліціонер… – почав він і обірвав, побачивши гримасу на обличчі Завірюхи.
– Дурниці. Не було ніякого міліціонера. Я перевіряв уже в Отвоцьку і в господарському відділі. Ніхто, звичайно, Чорну Ручку не арештовував, ніяка міліція не відбирала у Товстого Казека дорогоцінного каменя. Бандити пограбували скупника, налякавши його першим-ліпшим посвідченням. Зверни увагу на те, що мнимий міліціонер був у цивільному. Переляканий Казек не запам’ятав їх – це я готовий пробачити йому. Але ж бестія проґавив і не записав номер машини! Та ще й ота плутанина з кольорами! “Блакитніша”… – сердито передражнив він. – Наче змовилися ще більше заплутати те, що й без них заплутано! Ти що – збожеволів?
Останній вигук стосувався сержанта, який раптом крикнув, зірвався з місця, схопив капітана за плечі і кілька разів крутнув, мов дзиґу.
– Ура! – гукнув сержант-магістр, плескаючи в долоні. – Отепер уже справді “ура”! Ох, товаришу каштан, який же я був дурень!
– 3 цим можна погодитись, але чому ти говориш у минулому часі? – буркнув капітан, потираючи передпліччя.
– Коли я бігав по майстернях, які обслуговують машини, то мені казали, що брат Мирослава Згожельського теж має автомобіль тієї самої марки. Тільки…
– Якого кольору? – перебив його Завірюха, вмить оцінивши, які перспективи відкриває перед слідством повідомлення Недєльського.
– Блакитний. Сіро-блакитний. Я сам бачив його сьогодні, коли робили обшук у гаражі. Тільки, – додав він винувато, – я не догадався звернути увагу на її шини. Але ж це можна поправити!
Втома, голод – усе відійшло на другий план. Завірюха, повністю захоплений новим слідом, зосередивши на ньому всю свою увагу, здавалося, зовсім забув про Недєльського. Капітан побіг до телефону.
– Оперативний? Слухайте, дослідіть шини в автомобілі Генрика Згожельського, що стоїть у гаражі біля будинку на вулиці Вєжбовій…
Комісяк, певно, відчув у голосі капітана щось особливе, бо на цей раз навіть не намагався протестувати.
– Звичайно, обшукати всю машину, – давав Завірюха вказівки. – Власник у нас, арештований.
Потім капітан подзвонив у Бюро імпорту точних приладів. Робочий день уже закінчився, але Ковальський, на щастя, не пішов. Сержант чув частину розмови і довідався, що капітан просить Ковальського встановити, що робив у Бюро в такий-то день, між дев’ятою і дванадцятою годинами заступник директора Згожельський.
– Зрозуміло, пане Ковальський, що всього цього ви не можете пам’ятати, але постарайтеся пригадати. Може, щось записано у вашому календарі або в пана Згожельського чи його секретарки… Подзвоніть мені, будь ласка, я ще годину буду в міліції.
Тільки після цих двох телефонних розмов капітан звернувся до сержанта:
– У тебе були якісь плани на сьогоднішній вечір?
Замість відповіді Недєльський спитав, що йому треба робити. Капітан підійшов до сержанта і поплескав його по плечу:
– Займись перевіркою алібі автомобіля інженера. На жаль, цього не можна відкладати до завтра.
Сержант мовчки затягнув пояс з важкою кобурою.