Текст книги "Чотири кроки до початку"
Автор книги: Тетяна Юр’єва
Жанр:
Детективная фантастика
сообщить о нарушении
Текущая страница: 8 (всего у книги 15 страниц)
Альма-матір
Дощ скінчився, і Кирило, який завжди надавав перевагу пішим прогулянкам перед громадським транспортом, дістався до хімічного корпусу Університету за якихось двадцять хвилин.
Душу гріла нова справа – нарешті!
Що гріха таїти, останні три місяці він почувався засмученим. Души краяли сумніви. А може, він, як професіонал, нічого не вартий? А якщо він – не справжній детектив, а лише іграшка в пухких і спритних руках Посередника?! А якщо це насправді так, то може варто було не поступатися Сашкові, а сказати Посереднику «так», там, у Септера, як він того насправді хотів?
І от зараз, Кирило був рішуче налаштований випробувати себе. Він навіть друга долучати до справи не дуже хотів. А що як потім, ну, коли він все блискуче вирішить, в душу знову закрадуться сумніви, а чи вирішив би він цю загадку самостійно?
Ні, такого життя, як в останні три місяці, він більше не хотів, тому твердо вирішив, що зі справою Ромчика розбереться самостійно.
Кирило зупинився перед дверима хімічного корпусу. Серце пропустило один удар. Жодного разу з моменту свого повернення він не був тут. Жодного разу – навіть не намагався. То було інше життя, яке скінчилося, коли він котився зі схилу річардової гори, а потім прийшов до тями в неймовірному десь і колись.
Але зараз все по іншому. У нього є справа і потрібна лабораторія та декілька годин, протягом яких його ніхто не потурбує. І він вже вирішив, хто саме все це йому забезпечить.
Кирило рішуче струснув кучерями й увійшов до стін власної «альма-матері».
Вітася він знайшов там, де і планував.
Те, що Кирило жодного разу не спромігся відвідати рідний факультет, зовсім не означало, що він не слідкував за долею тих, хто був йому небайдужий. Не так вже, справді, й багато було друзів, або просто тих, хто відносився до нього приязно, у Кирила Холмогорова.
Вітась, який рік тому познайомив його із Сашком Вартовим, готувався до вступу до аспірантури.
– Привіт, – сказав Кирило, за звичкою, що так дратувала Вартового, безшумно виникаючи в дверях лабораторії. – Ти можеш пустити мене попрацювати на кілька годин?
– Привіт, Холмогоров, – після невеличкої паузи відповів Вітась. – Чув, що ти воскрес. Але не сподівався побачити тебе тут так швидко.
– Швидко? – Кирило з подивом зрозумів, що спантеличити своєю ефектною появою колишнього однокурсника не вдалося. – Та я тут вперше після... ти розумієш...
– Еге ж, – погодився Вітась, – заходь, не соромся. Як справи у Вартового?
– Чудово, – відповів Кирило, мимоволі згадуючи перекошену мармизу Сашка, коли він «вилучив зразки» з лабораторії шпиталю. – Просто чудово!
– Він не набив тобі пику за твоє раптове зникнення майже на рік? До речі, де ти був?
– Я працював, – чесно відповів Кирило. – Ні, – подумавши, додав він. – Не набив.
– А я б набив, – знизав плечима Вітась, – коли був би твоїм другом. Він же твій друг? У тебе взагалі є друзі, Холмогоров?
– Ти пустиш мене попрацювати? – Кирило почав втрачати терпець. – В мене нагальна справа.
– Авжеж, – хмикнув Вітась. – В тебе нагальна справа, і хай весь світ зачекає. Ти зовсім не змінився, Холмогоров.
– Чому б я мав змінитися? – щиро здивувався Кирило.
Вітась зітхнув, підвівся і попрямував до дверей.
– У тебе є дві години, Холмогоров, – сказав він. – Завдяч за це нашому попередньому знайомству.
– Можливо, знадобиться більше! – крикнув Кирило.
– Твої проблеми! – безтурботно долинуло з коридору.
Кирилу знадобилося три години, щоб виділити із зразків крові Ромчика отруйну речовину, яку не змогли виділити лаборанти у військовому шпиталі. І це було зрозуміло, бо все ж таки вони були військовими лікарями. А речовина, яка підточувала здоров'я його нового знайомого, до сучасних бойових отрут не мала жодного відношення.
Ромчик був отруєний талієм.
Професор Моріарті
Кирило прямував широким коридором до виходу з факультету. Він не поспішав. Голова була зайнята несподіваними результатами тестів. Хто б міг подумати – талій! Чому саме – талій?! Як ця речовина потрапила в «бісову тачку»? Коли вона туди потрапила? Мабуть, ще до того, як машину купив Ромчик. Після того, як раптово помер попередній власник. Чи не від цієї отрути той бідолаха вирушив в односторонню подорож до кращого світу?
– Звичайно ж, від неї! – сердито сказав сам собі Кирило. – Це ж очевидно, бовдур! Талій не міг опинитися в машині сам по собі. І ніякий це не нещасний випадок! Тож, рахуй, що ти встановив факт вбивства. А якщо є вбивство – повинен бути і вбивця!
Кров в жилах відчутно прискорила свій рух, світ навкруги заграв кольоровими барвами. Вбивство! Загадка! Отрута! Отрута... Кирило покопирсався в пам'яті. Талій – «отрута отруйника». Ані кольору, ані смаку, ані запаху. Холмогоров з ходу міг назвати десятки випадків, коли талій використовували в якості отрути, але всі вони залишилися за рогом двадцятого сторіччя. Знову нитки тягнуться в минуле. То може і йому самому місце саме там, в минулому?
Маячня! Про що ти думаєш, бовдур?! Ромчик в небезпеці! Від талію є антидот, І це... Це...
– Молодий чоловіче! – здається, так наполегливо гукають саме його, поки він застиг тут, посеред коридору, соляним стовпом.
Кирило озирнувся.
– Професор Моріарті?!
Сивий чоловік з тонким і пухнастим волоссям на великому й нерівному черепі з подивом здійняв брови.
– Добрий день, Вілен Макарович! – швидко виправився Кирило. – А ви що тут робите?
Вілен Макарович Роздобудько, професор історії, що викладав у Кирила на другому курсі, злостивий стариган, якого студенти природничих факультетів запам'ятовували на все життя через курс світової історії, скласти іспит з якої було набагато важче, ніж з фізики, хімії та вищої математики разом взятими. Він не любив студентів. А студенти не любили його і за очі кликали професором Моріарті.
– Я? – здивувався Вілен Макарович. – Я приймав іспит у другого курсу.
– Ясно, – знизав плечима Кирило. Він повинен був повернутися в університетську лабораторію, бо нарешті згадав, що є протиотрутою від талію.
– Ви хотіли сказати – вибачте? – прискіпливо уточнив професор.
– Ні, я сказав рівно те, що хотів, – Кирило знову розвернувся, щоб йти.
– Ви завжди були нестерпним нахабою, – трохи вимушено розсміявся Вілен Макарович.
– Можливо.
– Але, я чув, що ви зникли! – як ні в чому не бувало, продовжив розмову професор у спину своєму колишньому студенту.
– Я вже знайшовся, – зітхнув той, зрозумівши, що так просто від професора не відбудешся.
– Ви сказали – вбивця? – професор, мабуть, чув, коли він розмовляв сам з собою. – Що ви мали на увазі?
– Я мав на увазі – вбивство, – роздратовано відповів Кирило. І з немалим задоволенням побачив, як зблід професор Моріарті. – Але це вас не обходить. Здається, коли я був вашим студентом, ви не були настільки уважним до того, що говорять інші.
– Здається, з того часу, як ви були моїм студентом, ваш характер не змінився! – парирував професор. – Як були пихатим зухвальцем, так ним і залишилися!
Кирило подумав, що мабуть Сашко був правий, коли говорив, що він може посваритися з людиною, лише тільки відкривши рота.
– Припустимо, я з вами згоден! – він схилив голову набік, уважно розглядаючи професора. – Але чого вас раптом так схвилював мій культурний рівень, Вілен Макарович?
– Нічого мене не схвилювало! – сердито вигукнув професор, різко розвернувся і пішов геть.
Кирило ще мить з непорозумінням дивився йому вслід, аж потім стрепенувся і мерщій побіг до лабораторії з надією, що Вітась пустить його і вдруге. Він згадав назву антидота. Берлінська лазур!
Стули пельку і розказуй
Коли Сашко нарешті прийшов додому, Кирило пив чай і дивився телевізор – чи то другий, чи то третій фільм «Таксі» Люка Бессона.
– О! – Сашко зупинився в дверях вітальні. – У нас, виявляється, є телевізор? Не знав!
Кирило лише хмикнув, даючи зрозуміти, що почув і оцінив жарт.
– Що нового? Взнав щось?
– Я його полагодив, – сказав Кирило, кидаючи пульт на крісло. – І підключив.
– Що?
– Кажу, я полагодив пульт, в сенсі, змінив в ньому батарейки, і підключив нам кабельне телебачення. Он бачиш, фільм дивлюся, – він подумав і з подивом додав: – Дійсно, цікавий!
– Ти диви, який хазяйновитий! – Сашко присів на бильце крісла і потягнувся було до пульта, але Кирило, ніби то ненавмисно, підтягнув його до себе босою ногою. – Але я ж питав не про це!
– Та ну? – удавано здивувався Кирило. – А що ж тоді?
Оскільки вдень він твердо вирішив, що цю справу проведе максимально самостійно, то зараз гарячково прикидував, щоб таке сказати Сашкові, щоб насправді нічого не сказати. Поки що виходило відверто не дуже.
– Не прикидайся дурнем! – Сашко сердито відібрав пульт і почав демонстративно переключати канали. – Ти був в Університеті?
– Був, – Кирило миттю втратив інтерес до розмови.
– І що?
– До декана не заходив, заяву на поновлення не писав. Якщо ти про це.
– Я тобі зараз вріжу! – тихим голосом пообіцяв Сашко.
– Я пожартував, – Кирило, про всяк випадок відсунувся подалі. Здається, ідея впоратися з розслідуванням самотужки була ще гіршою, ніж здавалася на перший погляд. – Я був у лабораторії у Вітася. Привіт тобі, до речі, від нього.
– Дякую! А що по справі?
– Так от, Вітась...
– Зараз точно вріжу!
– Та що з тобою?! – ображено заволав Кирило. – Прийшов злий, заважаєш телевізор дивитися...
– А! То я тобі, виявляється, заважаю?!
– Я цього не казав! – гарикнув Кирило. – Що, в біса, сталося?!
– Що сталося?! – Сашко ледь стримувався, щоб не вхопити зухвальця за комір сорочки, і не струснути як слід, щоб мізки, нарешті, стали на місце. – Через тебе я сьогодні хакнув власну лабораторію!
– Це я хакнув, – Кирило, як завжди, не зумів промовчати. – Ти лише допоміг...
– Стули пельку!!!
– Як скажеш!
– Так от! Я хакнув власну лабораторію, щоб ти мав змогу бодай розпочати те кляте розслідування! І замість того, щоб поділитися інформацією, ти мені тут вола крутиш!
– Що я, вибач, роблю?!
– Я сказав, стули пельку! І негайно кажи, що з'ясував.
Кирило мовчки уткнувся обличчям в долоні і затрусився.
Сашко спантеличено замовк. В те, що він довів цього покидька до сліз, йому вірилося не дуже.
– Е-е... Ти в нормі?
Кирило затрусився ще сильніше, і Сашко всерйоз захвилювався.
– Та що сталося?!
Нарешті, Кирило підняв обличчя. На якому дійсно були сльози... Сльози від сміху. Цей бовдур мав нахабство несамовито реготати. Аж до сліз.
– Ти... Ти, як моя матуся, Вартовий! Стули пельку і розказуй!» А вона казала: «Закрий рота і їж»!
Цього разу тільки диво врятувало цю зухвалу пику від того, щоб бути розбитою. Точніше, вправність хазяїна пики, який перехопив кулак Сашка майже біля самого свого носа.
– Тш-ш... – сказав Кирило, залізними пальцями стискаючи руку приятеля. – Не бий мене, суворий лікарю! І я все розкажу!
– Зараз, – прохрипів Сашко. – Швидко і без зайвих баляндрасів. Зрозумів?!
– Зрозумів, суворий лікарю! Не хвилюйся, Ти не дарма стояв на «стрьомі». Вітась пустив мене в лабораторію, і я з'ясував, чим отруїли Ромчика.
– І чим же? – Сашко повернувся на бильце крісла. Гнів вщухав, як бувало завжди, коли пацан припиняв видригуватися і пояснював, як нормальна людина.
– Не повіриш, талієм.
– Чому – не повірю.
– Бо сучасні отруйники ним не користуються.
– Тобто, користувалися несучасні?
– В яблучко!
Хлопці перезирнулися.
– Ти думаєш про те ж, що й я? – підозріло спитав Кирило.
– Так! Невже знову якась «тінь минулого»? Скільки можна?! – вибухнув Сашко. – Він обіцяв залишити нас у спокої, до тих пір, поки ми самі його не покличимо. Ти ж не кликав?! – підозріло спитав він.
– Це ти знайшов цю справу! – обурився Кирило.
– Я нічого такого навіть не думав! – завірив друга Сашко. – От тільки зараз про того круглого паршивця з котячою пикою згадав. А так – ні-ні!
– А ще я зустрів в університеті професора Моріарті, – невпопад додав Кирило.
– А це ще хто?
– Мій професор з історії з другого курсу. Уяви, він мене пам'ятає!
– Не дивно...
– Що ти маєш на увазі?
– Не переймайся!
– Він якось дуже агресивно на мене відреагував!
Сашко іронічно хмикнув:
– Це ж нормальна реакція будь-якої людини на тебе.
– Ти думаєш? – щиро здивувався Кирило. – Але чому?!
– Подумай сам! Прояви нарешті дедукцію!
Антидот і тачка
– Я ще дещо встиг зробити, – Кирило знову потягся за пультом від телевізора, але Сашко швидко прибрав його подалі.
– Що ще ти утнув?
– А чого зразу утнув?! – обурився Холмогоров, роблячи другу спробу дістатися до пульту.
– Бо я тебе не перший день знаю.
– Ти заважаєш мені думати.
– Ти дивишся кіно двадцятирічної давнини!
– Кожен думає по-своєму.
Сашко мовчки закинув пульт в дальній кут дивану. Кирило зітхнув.
– Тобі це не сподобається.
– Та-ак!
– Я був у Ромчика, приніс йому дещо...
– Та не тягни ж ти кота за...
– Т-шш. Я зрозумів! – виставив перед собою долоні Кирило. – Від талія є єдина дієва протиотрута – так звана берлінська лазур. Я вмовив Вітася відсипати мені трішки – знаєш, в університетських лабораторіях є будь що! І відніс Ромчику. Але ваш персонал про це не знає, от! – на одному диханні випалив Холмогоров.
– Чому ти не сказав мені?! – обурився Сашко. – Стій! То ти знову був у шпиталі й нічого мені не сказав?!
Кирило підскочив з місця і забігав по кімнаті.
– Слухай, я зробив тобі послугу. Ти, як лікар, не можеш дати хворому антидот тільки тому, що його приніс я! Ти повинен спочатку провести власні дослідження, а ваша лабораторія їх вже проводила і нічого не знайшла... Але на офіційний шлях немає часу! Ромчик може померти, як помер попередній володар «бісової тачки», до речі, теж молодий хлопець. А! До речі, тачку я теж пригнав! – Кирило нарешті зупинився. – На щастя, поліцейські зробили їй тільки поверхневий огляд і не забрали на штрафний майданчик.
– Він зробив мені послугу! Лише подивіться на нього! – Сашко здійняв руки вгору. – Ти... Ти пхаєш у мого пацієнта якусь гидоту і називаєш це послугою?!
– Я ж кажу, щоб призначити йому лікування офіційним шляхом, немає часу! Потрібно було діяти швидко, і я просто дав Ромчику антидот. – Кирило нетерпляче мотнув головою. – Ходімо машину дивитися! Вона дійсно зроблена, як в отому фільмі. Ти очманієш, як схожа!
– Дякую, я вже очманів!
Машина стояла за будинком. Білий «Peugeot 406» з антикрилом, низькопрофільними колесами і заниженим бампером. На цьому, в принципі, вся схожість з машиною Даніеля й закінчувалася.
Сашко обійшов машину навкруги і озвучив висновок:
– Колгосп!
– Ти думаєш? – Кирило був дещо спантеличений.
– Одразу видно, що ти не автомобіліст.
Холмогоров набурмосився:
– Їде вона гарно, зовнішньо схожа. Чого тобі ще?
– Добре, що хоч їде!
– Чому ти сьогодні цілий день зі мною сперечаєшся?! – розсердився Кирило.
– Бо комусь треба тобі опонувати.
Холмогоров картинно вигнув брови:
– Навіщо? Я сам чудово впораюсь з... з усім!
– Не впораєшся, – заперечив Сашко. – Крім того, хіба ти не думаєш краще, коли розповідаєш про хід розслідування?
– Я думаю краще, коли дивлюсь телевізор, – роздратовано кинув Кирило. – І я тобі про це вже говорив. Тільки сьогодні – два рази!
– Дурня! – фиркнув Сашко. – Я знаю, як повинні розвиватися події в справжньому детективі!
Кирило хмикнув, хоча, здавалося б, дехто у круглому капелюху повинен був відбити у друзів бажання жартувати на тему «справжніх детективів».
– Покатаємось? – запропонував Кирило.
– Здурів? В машині отрута!
– Немає там вже ніякої отрути! Я всю її обшукав.
– А як же...
– Ромчик, схоже, надихався там парами талію, – Кирило вже був всередині і заводив машину, – Як і попередній бідолаха. Але зараз все чисто. Сідай, не бійся!
– Та не боюся я! – буркнув Сашко, сідаючі на переднє сидіння.
Кирило рушив з місця. Машина йшла напрочуд тихо й плавно, фари в м'яких червневих сутінках світили особливо яскраво. Мабуть, не в такий же й «колгоспний» спосіб вона була відтюнінгована.
– Таке враження, – продовжив Кирило, – що ми маємо справу з маніяком, який ненавидить персонально цю машину і полює на кожного наступного володаря.
– Що ти задумав? – миттєво насторожився Сашко.
Кирило мовчки хмикнув, уважно стежачи за дорогою.
– Агов, пацан! Я тебе питаю! Ти що вирішив стати третьою жертвою того маніяка? Вишуканий метод самогубства, нічого не скажеш!
– А що пропонуєш ти?
– Хочеш ловити «на живця»? Одного разу ти вже спробував. Пам'ятаєш, чим це закінчилося?
– От зараз ти просто конче нагадуєш мою матусю!
– Бовдур! Щоб без мене нікуди ані ногою! Будемо таксувати разом. Ясно?
– Ясно.
Полювання на маніяка
– Скільки ми ще будемо тут сидіти?! – Сашко нервово крутнувся на сидінні, але Кирило лише насунув нижче на носа кепку і лишився непорушним.
– Хто тобі взагалі сказав, що таксисти носять кепки?! – обурився такою неувагою Вартовий.
Цього разу він заслужив на іронічний погляд.
– Фільтровник! – не вгамовувався Сашко.
– Ти диви! – не витримав Кирило. – Бачу, ти добре підготувався до полювання!
– Таксистів, що чекають на клієнта, стоячи на одному місті, в Києві споконвіку називають фільтровниками.
– Ну, про споконвіку ти загнув!
– Нічого я не загнув! Ми стирчимо тут з середи...
– З вівторка...
– З вівторка?! О господи! А сьогодні вже четвер. До тебе в бісову тачку ще не сів жодний пасажир, жодний! І знаєш чому? Бо нормальні люди в двадцять першому сторіччі користуються «Убером», на крайній випадок – «Уклоном».
– Вартовий, не нуди! – спалахнув Кирило. – Сходи краще за кавою! Я не просив тебе стирчати тут зі мною вечорами. Сам впораюсь.
– Ага, впораєшся ти, а як же! – Сашко виліз із машини і пішов до найближчого кіоску з кавою. – Від тебе відвернись на хвилинку, а ти вже по операх і баштах стрибаєш...
– Ну нуди! – повторив Кирило йому вслід.
Ну справді! Він же не просив про допомогу. Таксувати він міг і сам. Хоча таксувати – це занадто сильно сказано. Вони паркувалися з самого низу Андріївського Узвозу, де вечорами Ромчик полюбляв чекати на пізніх клієнтів, що виходили з театру «Колесо» і були не проти взяти таксі. Та, чи то спектаклі в ці дні збирали мало глядачів, чи то Холмогорову так не щастило, але за три дні вечірнього чергування клієнтів у них з Сашком так і не з'явилося.
– Тримай! – Сашко плюхнувся на сидіння, простягаючи другові стаканчик з кавою. – Слухай, ти звичайно детектив, і все таке... Але ти впевнений, що наш маніяк такий весь дурний, що клюне на тебе гарного у цій гарній тачці?
– Не впевнений, – визнав Кирило. – Але на нас клюнув дехто інший.
– Хто?
Кирило мовчки кивнув за вікно, де до машини підходили два міцних кремезних хлопця.
– Ага! – хижо посміхнувся Сашко. – Конкуренти підтягнулися? Зараз я з ними поговорю!
– Тільки без членоушкодження, – попросив Кирило. – Нам тут ще працювати.
Але нудьгуючий Сашко вже нічого не чув і радо вистрибнув з машини назустріч пригодам. Кирило посміхнувся і щільніше прикрив вікно. За друга він не хвилювався, а проблеми хлопців його не обходило.
Як він і думав, до бійки справа не дійшла. Сашко вмів розмовляти з ким завгодно, та і армійський досвід дозволив йому швидко вгамувати таксистів. Через п'ять хвилин він знову всівся в машину.
– Нормальні хлопці, Ромчику передавали привіт.
– Розповіли щось цікаве?
– Ні. Нажаль, вони нічого не знають.
– Хто б сумнівався!
– Ти тому навіть не виліз з ними поговорити?
– Цілком поклався на тебе.
– От бачиш! Я можу не тільки каву носити.
– Не впевнений!
Сашко оторопів:
– Що ти сказав?
Кирило неспішно повернувся до нього:
– Йшов би ти додому, Вартовий! Скажу тобі чесно, за ці три дні ти мені неабияк набрид. Тільки й робиш, що ниєш! Здається, у тебе сьогодні нічне чергування в шпиталі, от і йди собі на роботу!
– Знаєш... – після паузи сказав Сашко. – Це занадто навіть для тебе. Якщо я тобі зараз не потрібен, то так і скажи!
– От і кажу! – відрубав Кирило.
Сашко мовчки вийшов з машини, щосили гепнувши дверима.
Дівчина
Кирило дочекався, поки Сашко зникне за рогом, потім неспішно завівся, включив фари і підкотився на п'ятдесят метрів вперед, до високої, загорнутої в темний плащ, постаті, що вже декілька хвилин непорушно стояла на тротуарі.
– Дівчино, дозвольте запропонувати вам таксі!
Праві дверцята відчинилися, і на переднє сидіння всілася молода дівчина з довгим темним волоссям і зухвалими зеленими очима.
– Ви завжди нав'язуєте свої послуги клієнтам?
– Не всім, – багатозначно сказав Кирило. – Лише дуже красивим.
Вона засміялася.
– Не думайте, що я не помітила вас ще вчора.
– Ще позавчора!
– То ви дійсно стежите за мною?
Кирило глибоко зітхнув, всім своїм виглядом удаючи каяття, і дівчина знову засміялася:
– Віталіна!
– Кирило. Куди тебе відвезти, Віталіно?
– На вулицю Ахматової.
– Далеченько!
– Не бійся, грошима не ображу.
– Я і не боюся. Але от зараз було дійсно образливо!
Вони розсміялися обидва, і Кирило подумав – як жаль, що підозра у двох жорстоких вбивствах впала на таку гарну дівчину. Але факти є факти! «Бісова тачка» привернула її увагу в перший же день, коли з'явилася на своєму звичайному місці таксування.
Він помітив цю увагу, а Сашко – ні. Тому, коли сьогодні дівчина знову зупинилися, розглядаючи машину, Сашка довелося позбутися в найкоротший, і на жаль, найгрубіший, спосіб – образити його. І тепер він просто зобов'язаний сподобатися їй, щоб прояснити ситуацію до кінця.
– Тобі подобається машина? – невимушено спитав Кирило.
– О так! – захоплено відповіла Віталіна. – Вона нагадує мені оту, знаєш... З фільму...
– «Таксі»?
– О, так, «Таксі»!
– Ну, так це ж таксі!
«О господи, що я верзу!»
Кирило знову розтягнув губи у посмішці, але Віталіна начебто не помітила його ніяковості.
– Тут зверни праворуч.
– Дякую, у мене навігатор.
– Можна я все ж таки покерую?
– А ти любиш керувати, Віталіно?
– Тільки симпатичними хлопцями.
– О! Дякую!
– Прошу!
Вона фліртувала легко, невимушено, і Кирило губився в здогадах – чи це тому, що вона дівчина, а з дівчинами, чесно кажучи, досвід у нього був невеликий, чи тому, що він їй дійсно цікавий. Цікавий – як хто?! Як просто симпатичний хлопець, що до неї відверто залицяється, чи як водій машини, до якої в неї є певні претензії. Справа набула цікавого повороту, якому Холмогоров був не радий.
– Ми приїхали! – Кирило загальмував біля вказаної адреси і поклав руку на долоню дівчини. – Може, вип'єш зі мною кави?
– Можу, але... не сьогодні.
«Дивно! Так відверто фліртувала зі мною всю дорогу. А тепер – не сьогодні. Чому?»
– А коли? Завтра?
– А ти хочеш завтра?
– Я хочу сьогодні!
Віталіна розсміялася:
– Який ти палкий... таксист!
– Я студент. Таксі – то додатковий заробіток.
– Справді? – дівчина глянула на Кирила проникними зеленими очима.
– Справді! – він не брехав. Майже. – То я заїду завтра по тебе?
– Куди?
– Ображаєш! На те ж місце, в той же час! Ти працюєш в театрі Колесо, думаю, що білетеркою. Але мрієш стати акторкою. Отже, закінчуєш о сьомій.
– Приголомшливо! – видихнула Віталіна. – Звідки ти знаєш?
«От чорт! Якщо вона буде захоплюватися мною замість того, щоб опиратися, мені буде набагато складніше працювати!»
– Я спостережливий, – відповів Кирило. – Ти мені сподобалась, і я не збираюсь цього приховувати.
Тут він аж зашарівся, знову не зрозумівши, чи це від душі, чи то він так втягнувся в гру. Віталіна стисла його руку на прощання і вистрибнула з машини.
– До завтра! – вигукнула вона перш, ніж зникнути в під'їзді.
Кирило послав їй повітряний поцілунок, завівся і неспішно поїхав у бік дому. Де його вже чекав розлючений Вартовий.