355 500 произведений, 25 200 авторов.

Электронная библиотека книг » Лариса Денисенко » Корпорація ідіотів » Текст книги (страница 4)
Корпорація ідіотів
  • Текст добавлен: 12 октября 2016, 05:36

Текст книги "Корпорація ідіотів"


Автор книги: Лариса Денисенко



сообщить о нарушении

Текущая страница: 4 (всего у книги 12 страниц)

Служки приходять, булки ховаються в шорти та майки, пiдпiльнi годувальники рибок обурюються: "А що я? Чого це ти до мене докопався? Ти що, чорна мавпо, крайнього, блiн, знайшов? Нi хера я їх не годував". Так воно буркотить, поки йде мiстом до готельного парку. Негодований хер при цьому залiг на лiвий бочок, його риси легко можна вгадати (якщо вам уже зовсiм нема що роботи) пiд бiлими шортами, якi насправдi не шорти, а сiмейнi трусняки. Вiн скрутився вiд голоду. Вiн тихо стогне.

Цi ж самi люди роздивляються тонкi гiлки рослини, що в'ється по стiнах i квiтне нiжними рожевими та молочними квiтками. Цi рослини прикрашають веранди номерiв. Люди принюхуються, приглядаються, аж потiм телефонують нездарам, що залишилися в далекiй росiйськiй веснi, яка схожа на росiйську ж зиму. "Слухай, тут у мене пiд вiкном спецiально заплели й пiдклеїли сакуру, прикинь, а? Що, не чутно тобi? (Починається активне дмухання в мобiльну трубку "Самсунг" останньої моделi, яка коли щось i не робить, то хiба що мiнет, а може й робить, але поки нiхто не допетрав по це до неї звернутися.) Га?? Са-ку-ру. Та це такий японський жасмин!"

Коли настає вечiр, можна засiсти в ресторанi, насолоджуючись iнтелiгентною тишею, палити кальян, повiльно смакуючи чай, заварений на якихось хитруванських мiсцевих травах, i налаштовуватися потроху добрiшати. Аж потiм, ти не розумiєш як, але бачиш результат, вони спромоглися домовитися з мiсцевою пiанiсткою, котра щовечора дає насолоду вашим вухам та душi джазовими акордами, виконує пiснi Френка Синатри, який повiдомляє, як непогано пожив i в 17 рокiв, i в 21, о, це був прекрасний рiк, який же то був прекрасний рiк! Але несподiвано ти чуєш: "Как упоительны в России вечера, у-у, а". I розумiєш, що для цих людей немає нiчого неможливого, а ще ти усвiдомлюєш, що подобрiшати сьогоднi нiяк не вийде.

А коли ти йдеш гуляти з випадковою, але досить приємною дамою, i намагаєшся вiднайти якесь затишне мiсце поза територiєю готелю, бо при дамi iснує чоловiк (тому що чоловiки завжди iснують при таких дамах, i її чоловiк трохи нервовий, бо чоловiки, якi завжди iснують при таких дамах, найчастiше не можуть бути не нервовими), у вас єгиптяни безпомилково впiзнають росiйськомовних людей. Вас викрито, незважаючи на глибоко продуманий камуфляж: на вас – бiлий светр вiд Френка Мюглера, недбало накинутий на атлетичнi плечi, на нiй – вишуканий шовковий шалик у тендiтнi маки вiд Йошi Ямомото, яким вона прикриває кумедне ластовиння, через яке комплексує все життя. Ви думаєте, що вони зараз почнуть чiплятися до вас, просити зробити покупку, але вони просто верещать, ослiплюючи бiлими зубами, якi нiколи не знали про Орбiт Супер Мiнт: "Привiт? Як справи? Харашо? Заїбаца!" Ти вже не романтично налаштований, її грайливий настрiй перетворюється на регiт. I жiноча терапiя, що стовiдсотково мала б зрушити твоє вiдношення до людей у бiк потеплiння, такий собi жiночий Гольфстрiм, не спрацьовує.

А коли, нарештi, ще бiльше зневiрений у людствi, нiж ранiше, ти стоїш у холi, щоб дiзнатися в адмiнiстратора, чи не приходило на твоє iм'я нiяких факсiв (бо, може, "кицюня" не пожалiла офiсних грошей i написала тобi про стан здоров'я залишеного кота), ти бачиш хлопця з рахунком, бiльше схожим на газету "Таймс". Вiн розмахує цим "Таймсом" перед обличчям адмiнiстратора i вважає за необхiдне вивалювати тому на голову вельми приватнi пояснення. "Менi сказали, що ця шльондра – манекенниця, i що? В неї ноги навiть не метровi, пiдсуєтили коротколапу карлицю. I бачте, скiльки ця манда наїла? Як той, у дитячому вiршику. О! Робiн Бобiн Баран Бек. Поназивають, блiн, як тiльки дiти таке запам'ятовують. Це стерво говорило, що йде провiтритися, бракує їй, блiн, повiтря, риба недотрахкана, а сама лазила по кабаках тутешнiх, погань. Я ж навiть її не трахнув, блiн, як повне мудило. А воно носом крутило весь час, i це їй не те, i те не так, i цiпуру я їй купив не таку товсту, як її, блiн, губа, i взагалi мало роблю їй подарункiв. Дупа маленька, а претензiй, блiн, претензiй. Як зустрiну, то я її носа довгого з ротом зрiвняю, сука невдячна".

Я побажав йому удачi. За це вiн назвав мене козлом. Але на козлiв я припинив звертати увагу ще вдома. Я їх просто рахував, як i "мудил", як i "пiшовнахердовбак", як i "отсосiпiпетка" й усе таке iнше, я вiв звiтнiсть, людство мусить вiдповiсти за все, за кожне моє страждання. Я вислухав вiдповiдь адмiнiстратора на моє запитання, чи не прийшов менi факс про мого кота: "Ноу, сер, насинг ебаут йо кєт. Ай ем рiалi сорi", розплатився й пiшов у номер трохи поспати. "Єбаут". Отож.

Перед тим, як поринути в сон, я подумав над тим, що рiвень моєї ненавистi до людства пiдiйшов до макiвки, от-от закипить, i я не знаю, що з цим робити, треба щоб хтось надпив, або я почну її розливати на всiх i кожного. Та хто ж здогадається сьорбнути ненавистi, що клекоче в твоїй макiвцi, перетворити її на живу воду, i тим самим врятувати тебе i весь цей свiт? Агов, люди, агов, герої, де ви є, чи ви чуєте мене?

Нi, вони зайнятi тим, що знiмають стрiчки про те, як величезнi чудовиська ходять мiстами, жеруть пересiчних громадян, руйнують будинки, псують технiку; вони знiмають фiльми, в яких жадiбнi до кровi чужi потвори народжуються в людських шлунках; вони вигадують сценарiї, згiдно з якими в дитячi сни приходить Фредi Крюгер i полосує всiх ножами; а до вiдпочивальникiв на озерах чiпляється ненажерливий Джейсон, який душить їх пачками й рубає сокирами навпiл; у той самий час туристами, що мандрують рiчками Амазонiї, ласують велетенськi змiї, та пацюки зжирають живцем водiїв потягiв у нью-йоркському метрополiтенi; а поважний розумник Лектор, замiсть того, щоб читати десь лекцiї (ги-ги, оцiнiть каламбур!) смажить мозок вiдчайдушного полiцiянта для жiнки, котру, попри все, покохав. Я все думаю, а чи була вона настiльки голодною?

Чому ви займаєтеся цим лайном, га? Всi ви, га? Слухайте, поруч iз вами живе дiд, котрому варто тiльки сказати: "Привiт, як справи? Ви не проти келиха вина чи партiї в шахи сьогоднi ввечерi?", i тодi вiн не вб'є свого сусiду тiльки за те, що той смажить оселедець на кухнi з вiдкритими балконними дверима, бо в нього з'явиться сенс життя. Ви й шахи, це буде його сенсом життя. Дрiб'язково, думаєте ви? Можливо, для вас це дрiб'язок, але не для цього дiда, i ви вiдчули б це, якби хоч раз зазирнули в його очi.

А це – дiвчина, яку треба просто погладити по русявiй головi, сказати, що все минеться – i вона завтра не викинеться з вiкна, перед тим не вимкнувши крана, щоб хатнiм тарганам – єдиним її спiврозмовникам – було що пити, та залишивши записку про те, що вона нiкого не звинувачує i йде тому, що виявилася нiкому не потрiбною. А це – хлопчик, котрому треба вчасно пояснити, що не можна валтувати маленьких дiвчаток i мучити кицьок, тому що їм боляче, а замiсть того подарувати йому гiтару й платiвки "Бiтлз", i тодi країна не отримує серiйного валтiвника, а пiдлiтки всього свiту отримують генiального рок-музиканта. А це… Чекайте, де ви, кому я це все говорю? Пiм-пiм-пiм-пiм-пiм. У вас зайнято. У вас постiйно зайнято. Як i в мене. В нас зайнято. Агов, я щойно розповiв вам майже цiлий сценарiй найжахливiшого фiльму жахiв, котрий iснує паралельно з нашими життями, хтось не шкодує кiноплiвки, але чому ми всi цього не бачимо? Чому не дамо цьому ради? Невже всi ми на церемонiї вручення "Оскара"?

Воно з'явилося вранцi. Якраз тодi, коли я пiшов голитися до ванної кiмнати. Нiчого, як то кажуть, не вiщувало бiди. "Не треба красти рушника, любчику, хоча вiн, звiсно, надзвичайно пухнастий, i твоє тiло його схвалює. Я хочу тобi сказати, що й рушник схвалює твоє тiло, ага". Якщо ви гадаєте, що пiсля цiєї зухвалої заяви я продовжував голитися, при цьому насвистуючи: "Чому розплетена коса, а на очах бринить сльоза?" – то вас, шановний, неможливо вразити нiчим. Цвяхи б робити з таких людей, як ви.

Я ж гепнувся на пiдлогу, вкриту гумовим килимком, який боляче вп'явся в мої оголенi сiдницi. "О, можу собi уявити, який малюнок отримає ваша дупка. Геометричнi абстракцiї, я б навiть сказав – квадратики, о, любчику, як би заздрив вам Малевич", – загиготiло воно. Я ж подумав, що на моїй дупi вiдiб'ються не лише квадрати, а й герб! А може, герб якраз припадає на ту щiлину, ну, ту саму, ви знаєте… За дупу мою турбується. "А ну, вшивайся звiдси, пєдiк", – видушив iз себе я. "Вiн лютує, ти ж ба!" – долинуло звiдкись лiворуч, до того ж зовсiм близько. I тодi я його побачив. Воно висiло на рiвнi моїх очей. Воно було, як вам сказати… Таке краще не описувати. Скажу одне: те, про що писав Гоголь, те, що так талановито змальовував нам Булгаков, i те, що зображав Аль Пачiно, в моєму випадку мало зовсiм iнший вигляд. Вiдверто кажучи, не такий гарний, ага. Вигляд волохатої плями невеликого розмiру з маленькими зворушливими очиськами. Я не надто прямо? Чи не надто завуальовано? Ви зрозумiли, про кого я? Я не хотiв би називати його iм'я, бо може з'явитися, його нiчим не годуй, тiльки згадай – як воно стрибне до вас прямо в лiжко. Майте на увазi, стримуйтесь. Не маєте такого намiру? Нестримнi ви мої. Ну, чинiть, як знаєте, я вас попередив. Совiсть моя начебто чиста. Начебто. Гей, совiсть? Гей-гей, совiсть? Агов, совiсть, ти де?

"Якби в тебе була совiсть чи навiть тiнь її, ми з тобою б зараз не розмовляли", – сказало воно. Пихате мурло. "Знаєш, поки що ми не стали товаришами, i невiдомо, чи станеться така щаслива подiя, тому моя тобi порада, любчику: обирай слова, бо потiм не знатимеш, де приткнути зад, як тобi буде боляче, ага". Але я став смiливцем. Чому? Тому що второпав, що воно є. А понад усе нас лякають невiдомi речi, й коли приходить доволi вiдоме страхiття, то воно вже й не таке страшне, тому що знайоме. Не можу сказати при цьому, що воно дуже приємне, але все одно – знайоме. Це наче зустрiч iз огидним сусiдом, який тричi заливав твою хату пiсля євроремонтiв, застрелив твою бабцю, пiдвiсив на штахетнику твого кота, самого тебе схилив до орального сексу з верблюдами i нiколи не вiдшкодовував завданих збиткiв.

"Душа моя тобi потрiбна, так?" – зверхньо запитав я.

Я був начитаним хлопцем. Воно загиготiло. "Душа твоя, твоє заплямоване душисько? Так, треба, а що, так i даси? Без пручань, без торгiв?" Я замислився. Треба ж добре обскубти гада. "Гей, хлопче, про слова – пам'ятаєш?" Я пам'ятав. "То як менi тебе називати?" "А що, любчик не знає мого iменi чи проблеми зi словниковим запасом?" Любчик знав, проблем у любчика не було (якщо не зважати на одну волохату проблемку). Але чекав на пропозицiї. "Добре. Називай мене Месiр".

"Месiр". Оце полохало – i Месiр? "Я не можу звати тебе Месiр, ти вже вибач", – зiзнався я чесно. "Ну, обери якийсь варiант, у мене сьогоднi непоганий настрiй, може, й погоджуся…" Вiн вiдригнув. Невже воно п'є пиво? "Нi, це не через пиво". Як iз ним зручно, от що означає: чуйна людина. Але ж воно не людина, може, тому й чуйне? "Слухай, звiльни мене вiд фiлософiї. Зазвичай вiд цього в мене псується настрiй, а якщо в мене зiпсується настрiй, то я буду вимушений зiпсувати настрiй i тобi". "А тобi не здається, що це так дрiб'язково – псувати iншим настрiй тiльки тому, що хтось зiпсував твiй?" Судячи з того, що його очиська втратили свою зворушливiсть, я зрозумiв, що зайшов задалеко i зараз мушу вiдгребти назад. "О'кей, о'кей", – допомiг собi руками, роблячи заспокiйливi жести.

"То що? Придумалося?" – голосно запитало воно. I я прокинувся. I цього разу заверещав, як навiжений. Я думав, що все це менi наснилося, але – нi. Воно сидить у моєму крiслi, воно склало рученята, воно впевнене в собi, як у таке-о не вiрити? "О, вже краще. Починаєш правильно мислити, любчику". "Слухай, чи не мiг би ти не називати мене любчиком? Мене вiд цього нудить". "Мiг би. Але не буду. А нудить тебе через те, що ти забагато пиячиш". Отакої. А я все життя (ну, не все, звiсно, це так говориться просто – "все життя") думав, що воно має схвально ставитися до всiх порокiв, i до пияцтва також. "У принципi ми схвалюємо пияцтво, коли цим займаються нашi iдеологiчнi вороги, але коли пиячать нашi спiльники? О, це вже нас, любчику, дуже непокоїть". "Нас?" "Ага". Тобто воно таке не одне. Воно мовчить, робить вигляд, що не пiдслуховує. "Тобто я – ваш спiльник, так?" "Потенцiйний, це поки що все, що я можу обiцяти, але, на перший погляд, перспективний". Боже мiй, вiн говорить, як менеджер. "Кого це ти згадав, ще й всує?" "Е", – швидко вибачаюся я. "Бiльше такого не повториться, Месiрко". "О! Я зватиму тебе Месiрко, тому що ти – сiрий i, вибач, невеличкий за розмiром". Воно гмикає. Мабуть, може збiльшуватися. "Може, може. Багато чого може. I в разi, якщо ти будеш поводитися грамотно, зметикував? Тодi в тебе з'явиться можливiсть переконатися в моїх можливостях".

"I що менi для цього робити? Для того, щоб отримати всi цi блага? Ага, зметикував". Я йду в iншу кiмнату, яку називаю гостьовою, я принципово дивлюся телевiзор тiльки там, повертаюся зi швейцарським ножиком, маленьким, гарненьким з червоною ручкою, менi здається, що я поцупив його в Бернi, винiс iз готелю, так вiн менi сподобався. Воно не встигає нiчого промовити, як я чиркаю собi по зап'ястю.

Не сильно, але кров тече. "Хiба мати винувата, що дитинка дурнувата", – чую його голос. "Де договiр? Давай його сюди, будемо пiдписувати". "Який ти швидкий. Дзуськи". Воно вiд мене вiдвертається, бере "Плейбой", гортає його, гмикає й вiтається з дiвчиною березня, бiлявкою з величезними цицьками. Я стою, наче бовдур iз вимитою шиєю, в нових трусах i випраних шкарпетках, а дiвчина так i не з'явилася. Кров спокiйно продовжує текти на свiтлий килим.

"От народ. Нiчого не можуть нормально зробити, а от нагидити, зiпсувати, засрати щось – це їм як два пальцi об асфальт".

Воно гойдається на картинi, що висить над моїм розкiшним лiжком.

На нiй зображена незнайома жiнка. У принципi, було б дивно, якби у двомiсному ВIП номерi готелю "Рiтц Карлтон" хтось повiсив зображення знайомої менi жiнки. Воно гойдається ще активнiше, i я починаю хвилюватися. "Ти б обережно, це, мабуть, оригiнал, менi потiм за все це платити". "Теж менi, не роби вигляд, що розумiєшся на мистецтвi". Таки пройняло його. "Ти мене дратуєш, любчику. Всi цi нiж, кров, любов – як це все дешево. Ненавиджу дешеве". "Де договiр, контракт чи як ви це називаєте?"

"Ти занадто поспiшаєш. Звiдки така скрута? Знаю, знаю. Про те, що це були останнi грошi, любчику. Ну, ти ж сам чудово розумiєш, що той, хто не вмiє їх заробляти, не вмiє ними правильно розпоряджатися. Тому ти тут, тому ти без копiйчини, тому вдома тебе чекає тiльки порожня чужа хата". "I кiт, – кажу я. – Ще на мене чекає кiт". "А, так, кiт. Я це не рахую, – вiдмахується воно вiд кота. – Цi всi вашi людськi уподобання, почуття до тварин – не розумiю цього. Краще б училися любити одне одного". Я вiдчуваю, що пiсля цiєї фрази мої очi розширюються. "Чого вилупило очиська? Ти що, вважаєш, що пiсля моїх слiв людство кинеться одне одному в обiйми? Ха!" "I ще. Кiт тебе не чекає, марно сподiваєшся, не та це iстота, що когось чекає, ага".

"Я так розумiю, що контракту не буде, так?" "Так. Вiрно розумiєш, приятелю. Зарано. Я в тобi не впевнений, щось у тобi мене насторожує… Немає в тобi надiйностi та однозначностi. Якийсь ти глевкий, знаєш, вiд таких завжди очiкуєш якусь гидоту…" "Навiщо тодi ти прийшов?" Я почуваюся ошуканим. "Це поширена практика. Треба ж подивитися, чим людина дихає, що її хвилює, чим вона, власне, живе? Чи буде вона дотримуватися наших правил?" "У вас є правила?" "Звiсно. Вони є всюди, цi клятi правила". "Правда, комусь це – правила, а для когось це – безлад i повна вiдсутнiсть принципiв". "Розумiєш, вiдсутнiсть принципiв теж може виявитись якимось принципом. Не життя, а плутанина, еге ж?" Воно позiхає. З цього я роблю висновок, що вони сплять. А ще – втомлюються.

"Нi, але iнодi стає нуднувато", – каже воно й пiдморгує. "То ти мене присаджуєш на випробувальний термiн?" "Можна назвати це й так. Я буду давати тобi деякi поради, стежити за всiма твоїми реакцiями, рефлексами, я постiйно буду поруч". "То що менi робити на пiдтвердження своїх намiрiв продати душу? Може це – спиляти дерево, спалити хату i вбити сина?" "Тьху, – чую я. – Який примiтив, ти що екстремiст? Мавпа все це може зробити. Простiше за все щось псувати, а ти зробити спробуй. Треба вчитися бути вибагливiшим до всього, навiть до своїх огидних вчинкiв". Воно думає, що я – посереднiсть, точно так я думав про Лесю, може, посипати голову попелом? "А от це робити вже пiзно", – каже воно й цокає язиком. А вiн у нього довгенький, ще б пак, стiльки патякати.

Ми збираємося, вiрнiше, збираюсь я. А воно мандрує плафонами та картинами, iнодi вiдпочиває на крiслi, постiйно на ньому крутиться, невгамовне й енергiйне. "Слухай, якщо вже ти будеш постiйно поруч зi мною, то не була б твоя ласка зробити менi кавусi?" "Що-що? А, кавусi тобi. Нi. Цього я не можу, ти що. Я ж нематерiальне", – гигикає воно й на пiдтвердження своїх слiв боляче б'є мене по потилицi.

Усе, тепер я сиджу в крiслi салону бiзнес-класу. Менi хороше. Я зiбрався заплющити очi, як помiчаю, що воно нишпорить руками пiд спiдницею засмаглої панi, котра сидить поруч зi мною. В неї замрiяний погляд. У мене ж знову очi лiзуть на лоба. "Чого вирячився?" – питає мене панi. "Вам нiчого не заважає, е… пiд спiдницею?", – питаю я. "Ще щось бовкнеш, то тобi нiчого не буде заважати пiд штанами", – промовляє злобно вона. Зараз вiдгризе яйця.

Свiт сповнений агресiї. "I не кажи, – пiдхоплює воно, продовжуючи мацати панi пiд спiдницею. – Менi здається, що всi ми перетворюємося в атрибути Пекла, а саме Пекло от-от стане бутафорським, ви, люди, робите все за нас, поводитеся точнiсiнько як ми, умiєте створювати таке Пекло, порiвняно з яким наше схоже на профспiлковий санаторiй iз харчуванням чотири рази на день та оздоровчим масажем. Але я тобi нiчого не казав. А вона нiвроку". Слово "масаж" у поєднаннi з його пiдспiдничними манiпуляцiями викликає в мене смiх, i я давлюся мiнеральною водою "Евiан" без газу. Панi просить, щоб її кудись пересадили, але мiсць немає.

"Чого ти це робиш, ти ж нематерiальне, вона ж нiчого не вiдчуває", – шепочу до нього я. "А яке менi до неї дiло? Головне, що я вiдчуваю всю її матерiальнiсть усiма фiбрами своєї нематерiальностi", – воно знову менi пiдморгує. "Я трохи вiдпочину? Трохи здорового сну менi не завадить?" – питаюся я. "Нi, в мене ж рот не зайнятий, хоча… Нi, все-таки утримаюся, не така вже вона й солодка. Отже, тобi потрiбнi iнструкцiї, вони в мене є. Ти розумiєш, що залишився бiля порожнього корита в той час, коли бiльшiсть нiкчем уже талановито прилаштували кудись свої жирнi дупи? I тобi що, здається це справедливим?" Я сказав, що справедливим менi це не здається. "Ви б не могли заглохнути, вже дiстали", – каже засмагла сука, що сидить поруч. Якби хтось нишпорив у моїх штанах, я б поводився набагато лагiднiше.

"Ти мусиш робити кар'єру". "Нiчого iншого ти запропонувати не мiг? Довго думав?" – кажу я, бо знаю, що з моєю кар'єрою все скiнчено. "Я – парiя", – кажу я. Чим викликаю в нього чи не найгучнiший за сьогоднi регiт. "Парiя воно, ой, я не можу. А чи не забагато ти на себе береш, га?" Вiн заходиться вiд реготу. I дає спокiй засмаглiй панi. "Ти мусиш стати державним службовцем чи, якщо хочеш – державником, тому що бiзнес – це не твоє, зацькують, ошукають, узагалi не дозволять тобi себе проявити. З iншого боку, навiщо ти трахкав цю кудлату вузькооку суку? Жив би собi зi своєю двохвостою сукою та й горя не знав. Але ти не схотiв, тому тобi й залишається державник.

Державник – це завжди котирується, любчику, в будь-якi часи, в тебе є всi необхiднi здiбностi, щоб стати великим державником, от що я тобi скажу". "Так вони мене там i чекають". "А ти хотiв, щоб чекали? Це дуже добре, що вони тебе не чекають, це такий специфiчний народець, вони бояться несподiванок. Крiм того, почнеш ти майже з першої щаблини, але ми зробимо все, щоб ти якнайшвидше потрапив на самий верх". "Нiчого собi порада. Ти хочеш, щоб я вiв жебрацький спосiб життя? I за цей спосiб ти захопиш мою душу? Нi, я розумiю, що вона, може, й не найкраща у свiтi, але цiна зовсiм невiдповiдна. Все, дякую – i до побачення". "Якщо будеш гарячкувати, добра на вийде". "Гаразд", – гмикаю я, засмагла сука спостерiгає за мною з вiдразою.

"Ага. Слухай, ми з тебе зробимо, якщо, звiсно, ти будеш слухняним хлопчиком, державника вищого атунку, люди починатимуть повзти на колiнах бiля вхiдних дверей до твого корумпованого вiдомства й слухняно рачкувати сходами та твердою пiдлогою аж до самої твоєї приймальнi, цiлувати твiй пiдпис сухими вiд нелюдського жаху губами, приносити купи грошви, дарувати своїх дружин та коханок, вилизувати твою дупу та пiдставляти свої, пищати вiд задоволення вiд того, що їм припало сидiти з тобою майже поряд – через три ряди, робити все, щоб ти став хрещеним батьком їхнiх галасливих голопузих нащадкiв. Кожна твоя харкачка буде не просто харкачкою, вона буде харкачкою завдовжки у вiчнiсть…"

"Так, так! – натхненно зашепотiв я. – Зроби це!" "Слухай-но, чмо. Я зараз тобi таке зроблю, що лiкарi вiдмовляться навiть дивитися на тебе, не те що лiкувати, так їм буде страшно".

От пiшли жiнки. Це все через рекламу. Ага. Одна розстрiлює з автомата весь офiс, хильнула якоїсь шмурдилiвки й давай руйнувати всесвiт. Iнша посилає мати в дупу, тому що "в "джинса" обмежень немає, мамо". Ще одна викидає з машини знесиленого хлопця, спочатку вирвавши в нього єдине, що в нього було, – гумку.

Ще одна прикидається слiпою, спрямовує за допомогою дзеркальця промiнь сонця на хлопця, що ледь стоїть на драбинi i щось їй лагодить, з тим, щоб вiн упав та зламав собi щось, а все через те, що їй, бачиш, захотiлося, щоб вiн її трахнув. Ще одна раптово перетворюється на тигра, а спочатку була кошеням i лiзла цiлуватися, i все лише для того, щоб потягти пакет соку з-пiд носа пригальмованого хлопчика. Я вже не кажу про ту, яка свого хлопця штовхає прямо в обiйми дантиста (цiкаво, скiльки їй приплачує цей слинько-лiкар?), "давай, перевiр свої зуби!", проголошує це в справжньому запалi. А от сама б iшла перевiряти, якщо така розумна, ага. А ще одна… Так, це вже занадто. Годi, я кажу тобi, Стасе, годi.

"Угу. Скiльки ж лайна в твоїй головi. Нiчого, нiчого, будемо працювати. Добре, що працювати є з чим, – каже воно. Таке дiлове. – Слухай, хочу розповiсти тобi одну повчальну iсторiю про перший мiльйон Павла Д. Якому допомiг ваш покiрний слуга. Щоб ти усвiдомив, що я не якесь там патякало. Отже…" I воно розповiдає менi…

iсторiю про перший мiльйон Павла Д., колишнього державного службовця, а нинi – монополiста– напiволiгарха, тобто – iсторiю типового обличчя буржуазiї

Чекайте-чекайте! Лiричний вiдступ (мiй)

Шановнi майбутнi матерi й тi, що вже от-от, зважте на мої слова. Якщо в вас буде син, не вагайтеся, не слухайте нiкого й нi з ким не радьтесь, а смiливо називайте його Павлом. Не слухайте всi цi незлiченнi теревенi (а не можна було просто домовитися з родичами, га?), мовляв, "усе життя буде павликом-равликом", цiкаво, чи краще Вова-корова, Микола-дiвка гола, Василь-кисiль, Iван-баран, Кирило-мудило, Тарасик-пiдор… i таке iнше? Ну, побуде дитина деякий час равликом, нiхто вiд цього не вмирав, навiть справжнi равлики. Нiхто не вмирає тiльки вiд того, що воно равлик. Зате коли хлопець стане дорослим, Фортуна нiколи не повернеться до нього дупою, може, тiльки на якусь мить, якщо щось у неї там свербить. Павло – це магiчне iм'я. Павли – люди, котрим завжди везе. Можете менi повiрити. Я не знаю жодного Павла-нездари, все в них виходить, як по нотах у справного музиканта. Вмiють мужики пiдкорити Всесвiт. Так що, майбутнi матусi, а також дiвчата, котрим кортить замiж i котрi от-от, зважте на мої слова, першi – робiть Павлiв, iншi – теж робiть Павлiв у певному розумiннi. Народжувайте та одружувайтесь! Усе!

Завжди, особливо в наш неспокiйний час, людей цiкавило важливе питання: звiдки в декого, такого самого, як вони, така неймовiрна кiлькiсть грошви? Як вони так примудрилися, невже не крали, невже їм це не подарувала тiтонька, що так вчасно вiддала Боговi душу в Канадi, заповiвши коханому небiжчику, якого нiколи не бачила й навiть не пiдозрювала про його iснування, мiльярди i голу китайську собачку? Невже вони не продали власну дупу або пiхву якомусь багатому байдиканю, огидному, наче кротячий зад? Невже це не звалилося на їхню голову завдяки тому, що вони вкрали в сусiди в купейному вагонi ювiлейний квиток ювiлейної лотереї, який виявився виграшним?

Правда полягає в тому, що жодна людина з тих, у кого є грошi, нiколи не зiзнається, яким чином вона їх отримала. Може, хтось iз дослiдникiв напише брошуру чи вони (мiльйонери) самi задиктують мемуари, чергову дурiсть на кшталт: "Як стати мiльйонером. Пiдручник для ледарiв" або "600 порiвняно чесних методiв вiдмити грошi". Але зазвичай такi люди говорять: "Я починав iз того, що продавав удзики (газети, черевики, тканину, цуцикiв, мертвого вiслюка вуха) або здавав порожнi пляшки та бляшанки, в'язав жакети, шив джинси, писав твори для абiтурiєнтiв, гарував у конструкторських бюро".

Чи таке ще можуть сказати: "Я була секретаркою, була дуже розумна, знала мови й завжди вiрила в кращу долю". Або таке: "Ми починали все це як авантюру, три людини, нiякого обладнання, на автобусi доїхали до Чернiгiвської ткацької фабрики, це була наша перша спроба, завдяки нашому талантовi та здiбностями ми зшили цiлу колекцiю, маючи мiнiмальнi затрати, а пiсля показу прокинулися видатними модельєрами". Чи навiть таке: "Що сказати. Нам просто пощастило". Ага. "Машенько, як же ж ти, вiдмiнниця, шкiльна активiстка, переможниця кiлькох олiмпiад – i стала елiтною повiєю?" "Що вам вiдповiсти, Зiнаїдо Євгенiвно, та, мабуть, просто пощастило".

Чому все так вiдбувається, чому паралельно iснують такi люди, що живуть жирно, а є такi, що ледь зводять кiнцi iз кiнцями, адже ми такi однаковi? У нашому життi є стiльки речей, що повнiстю збiгаються? Ми всi встаємо вранцi, хто ранiше, хто – пiзнiше, ми харчуємося, ми п'ємо, ми вдягаємося, ми гуляємо, ми ходимо в клозети, ми плачемо, ми смiємося, ми заздримо, ми закохуємося, ми розчаровуємося, ми сподiваємося, ми чекаємо на краще життя, ми лягаємо спати.

У чому полягає рiзниця? В мотивацiї, у поштовхах. Вiзьмемо їжу. Мотивацiя перша. "Я їм тому, що хочу жерти". Мотивацiя друга. "Я їм, тому що потрiбно жерти". Мотивацiя третя. "Я їм, тому що менi подобається жерти". Мотивацiя четверта. "Я їм, тому що завтра жерти в мене може й не бути". А ще є до бiса похiдних мотивацiй.

Павло Д. їв, тому що був ненажерою. Вiн завжди був активним молодим парубком, дуже заповзятливою натурою, мав дар переконання. А коли себе переконувати нi в чому потреби немає, а iншi люди переконуються так легко, як кришиться печиво-крокет, ти колись неодмiнно отримуєш репутацiю людини, яка здатна впоратися з усiма проблемами. Закiнчив Павло гуманiтарний факультет одного зi столичних вузiв i завдяки цьому був дипломованим спецiалiстом у науцi, котру зараз намагаються вилучити з усiх навчальних курсiв. До речi, поспiшають вони. Ця наука вчить людину думати, а ще, при бажаннi людини вчитися, насичує її найвеличнiшими думками минулого та сучасностi, що, може, й не знадобиться в життi, зате допомагає справити неабияке враження на iнших людей. "Розумний, аж страшно…"

Дехто зi знайомих Павла Д. був iнфантильним романтиком i сподiвався на те, що батьки виб'ють для нього мiсце пiд сонцем, iншi, закинувши комсомольську кар'єру, але активно її використовуючи, поринули в банкiвську справу й опiкувалися проблемами приватизацiї, дехто починав кар'єру професiйного революцiонера, що на певному етапi – створення чи руйнування держави – теж приносить певну користь, дехто мрiяв про свiтову славу, але не хотiв нiчого для неї робити, ще хтось кидався з боку в бiк, нiяк не вирiшивши, що ж вiн насправдi хоче. Слiд сказати, що деякi з них перебувають у такому станi вагань дотепер. Павло ж думав не про те, як прославитися, вiн вирiшив для себе, що слава завжди знайде свого героя, а от грошам варто трохи допомогти. Павло думав, як примудритися заробити перший мiльйон. Але думками вiн не обмежувався, паралельно майже на порожньому мiсцi, невпинно працюючи, вiн змiг створити собi iмiдж людини, яка може вирiшити все.

Незабаром активнiсть та iмiдж Павла справили враження на серйозних людей, якi запросили його попрацювати радником одного президента. Спочатку Павло перебував у ейфорiї, це ж треба, свiй власний величезний кабiнет, кiлька телефонiв, а отой чорний – вiн же напряму може з'єднати Павла з Cамим! Вiн водив сюди своїх приятелiв, виписуючи щодня кiлька перепусток, тiльки для того, щоб вони вiдчули власну нiкчемнiсть, ступивши на традицiйно червоний килим його кабiнету. Скiльки цей килим перебачив колiн, що пiдгинаються, нiг, що трусяться, задiв, що тремтять, жiночих спин, що вигинаються. Гей, чуваки, бачте, як може влаштуватися молодий хлопець, якому ще не виповнилося й тридцяти рокiв? Йому здавалося, що вiн -,ог, цар, герой. На засiданнях вiн сидiв поруч iз людьми, котрих дотепер бачив тiльки по телебаченню, вiн навчився їх зневажати, вiн навчився нехтувати їхнiми словами, вiн вiдпускав жарти їхнiм дружинам, вiн знав вади їхнiх коханок та коханцiв, вiн знав, у кого з них смердить iз рота, а в кого такий хворий шлунок, що єдиний харч, котрий ця велика людина собi може дозволити – розведена водою вiвсяна кашка.

Коли ти користуєшся одним туалетом iз найвидатнiшими постатями сучасностi, ти вже не тремтиш вiд усвiдомлення їхньої величi, їхня велич провалюється у злив, ти знаєш, що вiд них так само смердить, що бiльшiсть iз них соромиться своїх членiв, дехто нiколи не змиває за собою, а дехто так засирає туалет, що доводиться позачергово викликати прибиральницю. Йому здавалося, що вiн знає про них усе, але деякий час вiн продовжував бути зачарованим владою. Вiн припинив їх боятися, бо неможливо боятися людину, якщо ти хоча б раз спостерiгав за її цiвкою, спрямованою в пiсуар.

Тому згодом Павло вiдчув дискомфорт. Усi приятелi були проведенi до його кабiнету, всi коханки були перевiренi на вiдданiсть своїм папiкам, грошей ця робота не приносила, а запах втратив новизну, вiн для нього злився з iншими. Власне кажучи, тi, хто його найняв, i не мали намiру надiляти Павла потужною владою, вони вирiшили, що цьому хлопчиковi буде цiлком достатньо окремого, хоч i справдi величезного кабiнету з привабливою секретаркою в приймальнi, котра не вiдзначалася сором'язливiстю, що йому ще? Та вiн має пищати вiд радощiв. Але Павло не пищав, бо вiн розраховував на великi грошi. А мiж нiг секретарки їх не було.


    Ваша оценка произведения:

Популярные книги за неделю