![](/files/books/160/oblozhka-knigi-shlyubn-grischa-zhab-272257.jpg)
Текст книги "Шлюбні ігрища жаб"
Автор книги: Андрій Кокотюха
Жанр:
Криминальные детективы
сообщить о нарушении
Текущая страница: 3 (всего у книги 12 страниц)
– У будь-який час, Шефе!
– Чудово! Завтра ви утрьох повинні бути на місці вже о дев’ятій ранку і чекати сигналу.
– Довго чекати? – Басмач, обділений увагою, спохмурнів.
– Видно буде… Стасе, обшарпану тачку знайшли?
– Вона перевершила всі сподівання, Шефе! Де її Петруня тільки відкопав? Нікому в голову не прийде, що на цьому брухті їздять гангстери.
– Гаразд, гангстери, слухайте вашу задачу. Неподалік від того місця, де треба розходитися, є здоровенний щит: «Бережіть природу!» Олень ще там намальований на тлі сонця, що сходить…
– Ясно, знаю! Далі! – квапив його Стас.
– На дев’яту ви повинні бути там і чекати мене. Скільки чекати – не знаю. Це єдине, чого я не знаю точно… Поїдете на двох машинах. Стасе, я тобі показував, де живе Степанович. Ось ключі, сьогодні забереш у нього з гаража «шістку», він в курсі.
– А навіщо друга машина? – здивувався Петруня.
– Раз я кажу – значить, мені це потрібно, ясно? Тільки-но я з’явлюся – це означає, що наші клієнти вже в дорозі. Ви швидко їдете до перехрестя і чекаєте аварії. Дочекалися – негайно на висхідну і по рації оголошуєте Василеві готовність номер один. Я скажу, як виглядає машина, яку ми чекаємо. Якщо вона проїде мимо – значить, нам не пощастило. Якщо поверне – ви знаєте, що робити. Всім усе ясно?
– Так, Шефе! Питань нема!
Стас висловив загальну думку.
Цієї ночі Шевель довго не міг заснути. Якщо дозволяли обставини, він намагався працювати сам або з мінімальною кількістю компаньйонів. Чим більше людей в ділі, тим імовірніше, що хто-небудь у чому-небудь проколеться. У собі Шевель завжди був певен. Він уже знав, яким чином завтра вранці аварія на трасі перекриє рух. Це буде дуже складний і ризикований трюк, але Шевель не міг придумати інших варіантів, що гарантували б йому можливість зникнути з місця, скажемо так, злочину і залишитися при цьому живим і здоровим. Так, він зробить свою справу швидко і вчасно, а от чи можна покластися на інших? Коли Стас сказав, що питань нема, він не повірив. Питання були як у нього, так і в кожного з п’ятірки. Але всі вони вирішили промовчати, довіритися йому, а от потім… Цього «потім» не уникнути, він казав це Олегові, але того турбує лише власна – левова! – частка. Чи можна покластися на когось із них повністю?..
Не спалося і Стасові. В успіху операції він не сумнівався. Хоча б тому, що ані йому, ані іншим хлопцям ніколи ще не доводилося, образно кажучи, грабувати на великій дорозі. А новачкам щастить, це загальновідомо. Як професійний гравець в азартні ігри, Стас довіряв прикметам. Ось тільки чи звернуть кур’єри із зручної асфальтованої траси на грунтову дорогу заради скорочення шляху? Потраплять у пастку чи ні?
Про це саме думав і Петруня, перевертаючись з боку на бік на дивані. Ще він боявся, що доведеться стріляти. В людину, а не в стовбур липи. Він боявся вбивати.
Басмач не боявся. За свої двадцять два роки він уже вбив більше десяти чоловік. Перший раз це трапилося під час бійки. Він спочатку навіть не зрозумів, у що це м’яке устромився його ніж, який він витягнув лише для того, аби налякати супротивника, і чому бійка раптово припинилася… Потім він узявся за зброю, щоб вигнати із своєї землі клятих турків… Останній раз він вбив близько трьох місяців тому. У бідолахи були гроші, Басмач тоді бідував… Перед тим як заснути, він подумав про те, що лягавому все ж таки вірити не можна. Слід налякати його. Хай знає: в разі чого перша куля йому в голову. Він подивився на Нінку, що сопіла під боком, і вирішив, що їй теж не жити довго. Шкода її, хороша, але у вовків-одинаків свої закони…
Гога заснув, ледь торкнувшись головою подушки. В цьому житті його мало що хвилювало і турбувало. Якщо мати не погодиться прогнати Федора Павловича, побачивши купу грошей, він сам піде звідси. Гроші є – проблем нема. Все дуже просто.
Василь теж засинав зі спокійною совістю. Забрати гроші в злочинців – обов’язок будь-якої порядної людини. І в першу чергу – міліціонера. З дружиною проблем не буде – її більше хвилює, скільки грошей, ніж те, звідки вони. Якщо щось там таке – вона зрозуміє, баба не дурна. Невже вони не знайдуть, як витратити п’ятдесят тисяч?
Олег Баскін цієї ночі спати не лягав. Він сидів біля прочиненого вікна і смалив цигарку за цигаркою. Олег прекрасно уявляв собі, що почнеться, якщо завтрашня операція завершиться успіхом. Він усвідомлював, що зникнути відразу ж – це все одно що самому написати зізнання. Але знав він і те, що вирахувати, звідки пішла інформація, не складе особливих труднощів. Багато часу це теж не займе. Отож можна просто не встигнути зникнути. Взяти цей мільйон – справа в принципі не складна. Ніхто не чекає нападу. Операція трошки ускладнена, можна було просто поїхати за кур’єрами і напасти, вибравши слушну хвилину, але хлопчаки – не професіонали, кур’єри ж будуть вкрай обережними і надзвичайно уважними, дилетантського «хвоста» одразу помітять, тому хай їдуть спокійно… Складніше відвести від себе підозру в ситуації, коли інших кандидатів у підозрювані немає і не передбачається.
Олег тяжко зітхнув і запалив нову сигарету.
Світало…
Гаманець або життя!– Жарко сьогодні буде, – сказав Вася, позіхаючи й потягуючись. – Чув, я завжди дивувався, як це у вас у ватяних халатах всі ходять, коли паливо таке, що здуріти можна?
Басмач вороже зиркнув на добродушного сержанта, хотів лайнутися, але промовчав і оглянув місцевість.
– Чув, а правда, що у вас там на кожному кроці гадюки? Кобри всякі, потім ці, як їх, чорт… Словом, гидота різна?
– Правда, – серйозно відповів Басмач. – Тому в нас усі й ходять у халатах. Через халат змія не вкусить. І взагалі, халат цей відлякує зміюк. Запах особливий у нього. І колір.
– Так спечешся ж, як картопля!
– Від зміїного яду швидше помреш.
Василь почухав потилицю і гмикнув.
– Да-а… Ну його в задницю, таке життя… Я б не витримав, чесно кажу. І зміюк боюся, і спеку не переношу…
Басмач про себе обізвав сержанта ідіотом і рушив до посадки. Місце для себе він уже вибрав, вони зі Стасом і Гогою сюди два дні тому приїжджали. Вмостившись у густій траві за сосною, гукнув:
– Видно мене?
– Нє-е-е! – відгукнувся Василь.
– А так? – Басмач ледь підвівся, обпершись на зігнуті в ліктях руки.
– Норма-ально!
Гога мовчки сидів у затінку машини й палив. Він знав, що високе жито сховає його надійно.
Басмач лишив автомат під деревом і підійшов до Василя.
– Звідси місцевість добре прострілюється. І цілитися зручно.
Вася кивнув.
– Ти – теж чудова мішень. У тебе я вже точно не промахнуся.
– Це ти до чого? – Від спокійного тону Басмача по тілу Василя пробігли мурашки.
– Якщо я побачу, що ти, лягавий, не наша людина… Якщо в мене будуть хоча б маленькі сумніви… Ти зрозумів, ля-га-вий?
Василь безпорадно глипнув на Гогу. Той не звертав на їхню розмову жодної уваги.
– Я бачу, ти зрозумів. Я не промахнуся, – повторив Басмач і раптом посміхнувся. Все ж таки мента налякати вдалося…
Василь приречено зітхнув, демонстративно відвернувся і розстебнув ще два гудзики на форменій сорочці.
День обіцяв бути спекотним…
– Шевель! Вони вже тут!
Мембрана трубки тремтіла від важкого дихання Олега.
– Ти не помиляєшся? – від хвилювання голос Шевеля зрадницьки здригнувся.
– Виключено! Вони, немає сумнівів!
– Скільки їх?
Шевель уявив, як Олегові очі прилипли до окулярів бінокля.
– Четверо, разом з водієм… Машина – кремова «дев’ятка», приготуйся, я продиктую номер… Тачка якраз стоїть зручно, мені в бінокль прекрасно видно…
Олег швидко продиктував номер і кинув трубку.
Шевель витер спітніле чоло і подивився на годинник.
Була половина одинадцятої.
Петруня першим помітив машину Шевеля. Він відкинув цигарку і уривчасто наказав приятелеві:
– Хутчіш заводь!
Шевель хвацько загальмував поряд з ними, вискочив з машини і тицьнув Петруні клаптик паперу, на якому квапливо, але розбірливо записав номер.
– Кремова «дев’ятка»… Це – номер… Уважні будьте… Дійте!
Стара, але досить жвава «трійка» гайнула вперед. Шевель подивився на годинник, витер об джинси спітнілі долоні, відчинив багажник своєї машини, дістав саме для цього випадку зроблений короткий буксирний тросик. Тепер треба надійно закріпити кермо «шістки», спеціальний пристрій уже готовий. Потім тросиком зчепити машини так, щоб зняти його можна було за секунду, легко й швидко.
Він розумів, що треба поспішати, але працював не похапцем, а розмірено – так більше шансів встигнути все вчасно. Закріпивши кермо і трос, Шевель зиркнув на годинник і спохмурнів. Потім видобув з багажника повну каністру і полив бензином салон «шістки», порожню каністру жбурнув на мокре заднє сидіння, ляснув дверцятами, закривши їх, і стрибнув за кермо своєї машини. Поїхали!
До роздоріжжя кілометрів з двадцять, рух був поки що не дуже жвавий, і Шевелю без проблем вдалося вирулити на шосе. Він їхав не дуже швидко, аби припнуту ззаду «шістку» не кидало в різні боки. Хоча кермо і закріплене надійно, він все одно був обережним.
Виїхавши на київську трасу, Шевель дозволив собі додати швидкості і, вигадавши момент, різко крутонув кермо вправо. З усіх боків оглушливо заскрипіли гальма. Скосивши очі на циферблат, Шевель вистрибнув з машини, залишивши ввімкненим мотор, невловимим рухом відчепив трос. Обурені водії вже поспішали до автохулігана, що перегородив собою дорогу. Шевель клацнув запальничкою. Синюватий язичок полум’я дружньо підморгнув йому.
Наступної миті цей язичок вже лизькав облите бензином сидіння «шістки».
Полум’я спалахнуло так несподівано, що всі заклякли.
Цього й прагнув Шевель. Він скочив за кермо своєї машини, газонув, з’їхав з асфальту на грунтову дорогу, розвернувся із вправністю каскадера і помчав на всіх парусах у бік міста.
Машина рвонула саме тоді, коли мужики, оговтавшись, вирішили ловити ідіота, що запалює машини прямо посеред дороги.
Київська траса була закупорена велетенською пробкою…
Хлопець за кермом кремової «дев’ятки» насвистував мелодію популярного шлягера. Чоловік середніх років, що сидів поруч з ним, викинув недопалок за вікно і почав розв’язувати вузол краватки.
– Ну й пекло сьогодні! Хоча б вітерець дмухнув, дихати нічим…
– Зараз би на річку, – мрійливо сказав один з охоронців, опецьок у білій футболці. – Чув, Бобе, давай сьогодні махнемо на пляж? Бери пару бабів – і поїхали?
– Непогана ідейка, – погодився другий охоронець. – Ми вільні сьогодні, Петровичу?
– На сьогодні нічого не плануйте, – Петрович зняв краватку і запхав її в кишеню піджака. – Завтра у вас вихідний, а сьогодні ще справи є. Не кисни, Семе, спека тримається вже тиждень, і дощів найближчим часом не… Чорт, що таке?
Попереду не було руху. У відчинені вікна салону вповзав слабкий запах диму.
– Пробка, – повідомив водій, висунувшись з вікна. – Мусора… Пожежники…
– Боб, дізнайся, що там, – нетерпляче наказав Петрович, нервово зазираючи на годинник.
Боба не було десять хвилин.
– Це надовго, – сказав він, сідаючи на своє місце. – Там аварія наче… Тачка горить прямо посеред дороги. Я думаю, там вовтузиться будуть мінімум півгодини…
Петрович вилаявся.
– Загоряти тут і витрачати час я не буду. Хрін його знає, скільки це все буде тягнутися, а у нас тут вантаж… Звертай праворуч! – звелів водієві.
– Ми нічого не виграємо, – ліниво відповів той. – Це – великий гак.
– Ти пропонуєш стирчати тут? Ми поспішаємо, ти це знаєш. Поїхали!
Водій байдуже стенув плечима.
Стас першим побачив кремову «дев’ятку», що наближалася.
Роздивлятися номери не було коли, він потягнувся за рацією.
Але «дев’ятка» проскочила повз них.
– Я так і знав, – вичавив з себе Петруня, дивлячись, як вона віддаляється. – Між іншим, інших кремових «дев’яток» я сьогодні тут не бачив… Ми заробили п’ять сотень… Труби відбій, Стасику…
– В принципі, ми могли б зрізати кут, – сказав водій.
– Ти про що? – не зрозумів Петрович.
– Ми проїздили повз поворот. Ну, там ще двоє хлопців машину ремонтували на узбіччі… Якщо там повернути, можна виїхати на київську трасу. Грунтова дорога там, правда…
– Чого ж ти мовчав? Хіба не знаєш, що ми поспішаємо?
– Там пилюки багато… Спека…
– Розвертайся, ідіоте!
Водій знову байдуже стенув плечима.
– Вони повертаються, – прошепотів Петруня, не вірячи своїм очам. – Стасе, вони їдуть назад!..
– Спокійно…
«Дев’ятка» збочила з траси і проїхала повз них, залишивши за собою хмару сірої пилюки.
Стас схопив рацію.
– Василю, прийом! Василю! Клієнти їдуть до вас! Повернулися!
– Зрозумів, кінець, – відгукнулася рація голосом Василя.
Петруня тим часом перегородив дорогу знаком «Проїзд заборонено», квапливо сів за кермо, увімкнув запалювання, до кінця вдавив педаль зчеплення, потім повільно натиснув на газ, відпускаючи одночасно ліву педаль.
Машина зафуркала, загарчала, але з місця не зрушила.
Петруню пробив холодний піт.
Коли з другої спроби «трійка» знову не завелася, Стас закричав:
– В чому справа? Чому ми стоїмо? Петруню, чому стоїмо?
– Н-не знаю…
Голос Петруні тремтів.
Стас виштовхнув його із салону і сам спробував завести машину. Результат був аналогічний.
І йому стало страшно.
Сержант ДАІ махав жезлом, вимагаючи зупинитися.
– Що за явління? – здивувався Петрович. – Якого дідька йому тут треба?
– Проскочимо мимо – і всі діла! – Боб був спокійним.
– Навіщо нам заводитися з ДАІ? Може, йому цигарка потрібна? З куривом тепер самі знаєте як, – зауважив Сем.
– Гальмони. Що нам втрачати? Може, справді дурниця якась…
Водій слухняно натиснув на гальма і вийшов з машини.
Сержант не поспішав. Чекав, доки до нього підійдуть. Водій наблизився, на ходу виймаючи права.
– Сержант Ковальчук! – кинув руку до козирка Вася, взяв документи, критично вивчив їх.
– Так що сталося, командире? Які проблеми?
Стас і Петруня повинні під’їхати з хвилини на хвилину. Не знаючи, чим зайняти водія, Вася ще раз уважно вивчив права, звірив фотографію з оригіналом.
Час тягнувся повільно. Повз, як гусінь по стеблині трави.
– Чув, командире, я не все зрозумів, – неквапні рухи сержанта ставали підозрілими….
Вася насилу стримував хвилювання. Де хлопці застряли?
…Ідіот, суко, придурок, кретин, козел смердючий, дебіл, я ж просив тебе перевірити машину, я ж просив тебе, потвору, я ж попереджав, я ж зараз вб'ю тебе, падло…
– Щось не так, – сказав Петрович і витягнув кольт калібру нуль тридцять вісім. – Чому він сам? Вони ж парами їздять? Щось не те…
Такий самий кольт з’явився у Семовій руці. Боб витяг з-під сидіння АКМ і зняв його з запобіжника.
– Я нічого не розумію, командире, – вкотре повторив водій.
Тон його ставав все більш підозрілим. Василь неквапом повернув йому права, потім ступив два кроки назад і вийняв пістолет.
– Не зрозумів, – водій втупився в чорне, безпристрасне дуло.
Василь мовчки кивнув головою, закликаючи дурного водія озирнутися.
З густої трави піднявся Басмач з автоматом напереваги.
З-за колосків жита виріс Гога. Він стояв якраз за «дев’яткою», впевнено спрямовуючи на машину револьвер.
Петрович оцінив ситуацію миттєво. Він підморгнув Семові і відчинив дверцята. Сем зробив те ж саме. Боб відкинувся на спинку сидіння.
– Зброю – на землю! Чемодан з грішми викинути з машини! – уривчасто наказав Басмач, клацаючи затвором автомата.
– О’кей, хлопці! – голосно вигукнув Петрович.
З машини вони вистрибнули одночасно з Семом. Гога двічі пальнув у їхній бік.
Куля – дура. Гога стріляв не цілячись – просто реагував на рвучкі рухи супротивника. Сем потрапив під одну з них, з криком схопився за бік і впав у пилюку. Петрович встиг пірнути в зарості жита.
Постріли відволікли Васину увагу. Він на мить подивився в бік стрілянини, і цього було досить, шоб водій хвацьким ударом вибив з його руки пістолет, а другим ударом повалив його на землю.
Боб дав у бік Басмача коротку чергу. Він навіть не цілився, просто висунув з вікна дуло автомата. Басмач встиг пригнутися, розпластався на землі. Його черга пробила колеса з лівого боку машини. «Дев’ятка» з сичанням просіла на лівий бік.
Пістолет був уже в руках водія. Промахнутися у Василеву голову йому було неможливо.
Басмач, лайнувшись, стрельнув у водія. Той немов переламався навпіл і рухнув поряд із сержантом.
Кулі з автомата Боба спушили землю біля самого носа Басмача, і він перекотився праворуч, не даючи супротивнику пристрілятися.
Гога безпорадно озирався на всі боки, не знаючи, в кого стріляти.
Боб ривком вискочив з машини і впав біля відчинених задніх дверцят. Автоматна черга змусила Гогу притиснутися до землі. Він стрельнув двічі, обидва рази промахнувся.
Басмач був на війні, на справжній війні, де кожну секунду можна використати собі на користь. Тому він змією ковзнув через дорогу і перевів подих тільки біля бампера «дев’ятки».
Петрович вийшов прямо на Гогу. Несподіванка злякала хлопця, він бачив тільки наведене на себе чорне око кольта, перекотився на спину, зігнута в лікті рука тримала наган прямо перед собою, палець затято натискував на курок. Його постріли злилися в унісон з голосом кольта. Щось обпекло ліве плече. Коли замість пострілів почулося тільки клацання, Гога з подивом зазначив, що ще живий, а прямо перед ним стоїть, розкинувши руки, супротивник. Ось він хитнувся і повалився прямо на Гогу, той не встиг навіть відкотитися вбік. Всі кулі щільно засіли в грудях Петровича, хоча Гога знову ж таки не цілився, просто спрямував зброю в бік напасника.
Поразка шефа заволоділа увагою Боба. Викрикуючи прокльони, він скочив на ноги і спрямував автомат на безпорадного Гогу. Причавлений Петровичем, він не міг поворухнутися і приречено заплющив очі.
З-за бампера підвівся Басмач і, стріляючи майже впритул від грудей, випустив рештки магазина в Боба. Кулі прошили його тіло наскрізь.
Басмач опустив непотрібний автомат і подивився на годинник, який дивом не розбився. Він думав, що з того моменту, як «дев’ятка» зупинилася, минула ціла вічність. Ну, якщо не вічність, то години півтори напевне. Але виявилося, що бій тривав лише сім хвилин…
І в цей час замайоріла очікувана «трійка».
Басмач відкинув свій автомат, підняв АКМ Боба, взяв його напереваги і рушив назустріч машині.
Вона зупинилася. Петруня, передчуваючи небезпеку, втиснувся спиною в сидіння і повільно почав сповзати долі.
– В чому справа? Все гаразд? – Стас вистрибнув з машини мало не на ходу.
Басмач уривчасто вигукнув щось своєю рідною мовою і натиснув на гашетку.
Але черга, що неминуче несла з собою ще одну смерть, пішла в землю, прямо біля Стасових ніг. Гога, котрий на той час уже скинув з себе закривавленого трупа і стежив за діями Басмача, вчасно розкусив його наміри, блискавкою метнувся до нього і штовхнув автомат рукою.
Стас зойкнув і відскочив набік із спритністю кенгуру.
Басмач лайнувся узбецькою і спробував відштовхнути Гогу.
– Дурень! – вичавив з себе Гога, не відпускаючи пекучого автоматного дула. – Даремно!
Стас підбіг до них, схопив Басмача за плече, залопотів:
– Машина не заводилася… З товкача заводили… Цей козел, – він тицяв пальцем на Петруню, який вже остаточно сповз на підлогу сапону, – не перевірив машину… Брухт, надія на неї погана… З товкача…
Басмач скреготнув зубами і зробив крок до «трійки».
– Він нікуди не дінеться! – Стас мало не плакав, передчуваючи криваву розправу. – Він обробився вже з переляку! Справа головне! Де гроші?! Де Вася!?
Згадка про гроші змусила Басмача відкласти страту Петруні.
Дипломат лежав під заднім сидінням «дев’ятки». Басмач спробував його відчинити, але Стас не дозволив:
– Кидай його в «газон»! Потім, ми й так час тратимо!
Басмач, переступаючи через тіла, поніс чемодан до «газика», зазначивши подумки, що й гроші можуть бути важкими.
Нарешті Стас оглянув поле бою.
– Нічого собі… Ти весь у крові, Гого! Поранили?
Спереду Гогина футболка була вимащена кров’ю Петровича, ліве плече було глибоко подряпане кулею, вона ж якимось дивом видерла шмат тканини з короткого рукава.
– Переживу, – буркнув Гога. Несподівано він уявив, як в такому вигляді з’явиться додому.
– Ваську шкода, – зітхання Стаса було нещирим. – Звичайно, ніхто не передбачав, що вони почнуть боронитися… Вони почали?
Гога обмежився кивком.
– Зрештою, яка різниця – живі вони чи покійники… Головне – бабки в нас… Може, це й на краще, що ви їх постріляли… Тут ми нічого свого не повинні залишати. – Він нахилився за автоматом Басмача і раптом крикнув: – Хлопці! Один живий!
Він помилився – живих було двоє, Сем і водій. Кулі дістали обох, але не на смерть, Сем насправді втратив свідомість, а водій спробував придуритися. Розкусили його дуже недоречно.
– Що будемо робити? – обережно спитав Стас. – Час дорогий…
Басмач мовчки витяг ножа. Потім, хижо посміхнувшись, повернувся до Петруні, котрий все ще боявся вийти з машини.
– Гей! Ти! Сюди! Швидко!
Петруня не наважився протестувати. Обережно вибрався, рушив до гурту на тремтячих ногах.
– Я тобі даю лише один шанс! – Басмач простягнув йому ніж. – Якщо ти не зробиш цього за хвилину, через дві хвилини це зроблю я сам. Але ти лишишся тут. Поряд із сержантом. Він ще не встиг відійти далеко, доженеш його і поясниш, чому він дістав кулю в голову. Ти все зрозумів?
Петруня замотав головою і позадкував. Гога мовчки рушив до «газика», Стас демонстративно не дивився на приятеля.
– У нас обмаль часу! – гаркнув Басмач. – Ну?
Петруня зрозумів, що колючими вузькими очима Басмача на нього дивиться зараз сама смерть. І він простягнув руку за ножем…
Лишивши машину у верболозі, Гога і Стас пішли купатися. Гога заодно вирішив спробувати змити кров з футболки і промити й перев’язати свою бойову подряпину. Басмач не вмів плавати, він просто вмився, сполоснув брудну від пилу футболку, надів її, мокру, прямо на голе тіло і зрозумів, що даремно заперечував проти затримки біля річки: холодна вода освіжила, зняла нервову напругу, заспокоїла.
Але час, час, час…
– Давайте швидше! – крикнув Басмач купальщикам.
– Вже йдемо! – відгукнувся Стас, який заплив на середину річки.
Петруня не вилазив з машини. Він сидів на задньому сидінні, зіщулений, в самому кутку. Руки його тремтіли. Всю дорогу він нервово намагався стерти кров з сорочки, але тільки розмазав її. Його занудило тоді ж, у посадці, і тепер, коли він кидав погляд на плями крові або торкався їх, нудота підступала до горла.
Гога й Стас вийшли з води.
– Клас! – заявив Стас і вдягнувся. Гога не поспішав. У «газику» знайшлася аптечка, в ній – йод та бинт в індивідуальному пакеті. Неквапно зробивши собі перев’язку, він примружив очі і підставив тіло пекучому сонцю.
– Що з ним будемо вирішувати? – Басмач кивнув у бік Петруні.
– А які пропозиції? – запитуючи, Стас застібав джинси.
– Він зайвий.
– Думаю, трупів на сьогодні досить. Він просто не дістане своєї частки. Хтось заперечить?
– Теж правильно, – погодився Басмач. – До ментів він не побіжить: на ньому два трупи… Але тримати його поки будемо біля себе… Поки…
Сидячи в машині і слухаючи це «поки», Петруня здригнувся і насилу подолав черговий приступ нудоти.
– Отже, питання вирішене! – Стас подивився на годинник. – Шеф чекає нас уже цілу годину. Рушили, мужики! Гого, кінчай загоряти!
Гога почав одягатися. Рука боліла, біль змусив його скривитися. Басмач пішов у кущі відлити. Стас сів за кермо і увімкнув запалювання.
– Ти – падло! – прошипів йому в спину Петруня. – Я не забуду, Стасе…
– Добре, що в тебе непогана пам’ять, – неголосно озвався Стас, не обертаючись. – Коли будеш згадувати, що я запропонував позбавити тебе частки, може, згадаєш, що я врятував тобі життя. Мертвому тобі бабки ні до чого.
– А я й живий їх не дістану…
– Але ти – живий. По-моєму, це головне…