355 500 произведений, 25 200 авторов.

Электронная библиотека книг » Тарас Микітчак » Планета Фей » Текст книги (страница 4)
Планета Фей
  • Текст добавлен: 20 сентября 2016, 14:59

Текст книги "Планета Фей"


Автор книги: Тарас Микітчак



сообщить о нарушении

Текущая страница: 4 (всего у книги 16 страниц)

Всім своїм духом вірю в те, що через деякий час поговорю з диспетчером Землі. Сюди вишлють когось нам на зміну. Смерть і божевілля переслідують нас, хоча нічого реального я не бачила, можливо, все це тільки наша фантазія.

9.00. Прокинулась Даяна. Вона читає Біблію, мордує центральний комп’ютер і п’є. Слідкую за тим, щоб вона не надто зловживала алкоголем.

Так, це я стерла карту дороги до Веленських висот, і Даяна розуміє це, тому раз-по-раз ловлю її сліпі від злості, п’яні погляди.

10.00. Пішла в лабораторію, вирішила все-таки працювати. Досліджувала безстатеве розмноження євглен, але нічого особливого не знайшла.

11.00. Після годинки роботи зайшла на кухню випити кави, зустріла там Даяну. Ми посиділи трохи, поговорили, я запропонувала їй піти до моря. Вона не хоче, каже, що краще поплаває в басейні, бо там хоч тепла вода. А я пішла. До узбережжя від станції йти трохи менше кілометра хвилястою стежкою між горбами.

Сьогодні тепло, хоча й вітряно. Вітер, як завжди, прилітає з моря. Станція схована від нього за височиною кам’янистого плато, а тут, на піщаному пляжі, моє волосся хвилюється, тріпоче, літає навколо мене темно-каштановим ореолом.

Я прямую до води, зупинилася на межі між вологим і сухим піском, на якій виблискують смужки білої піни і дрібні черепашки молюсків. Мій одяг майорить на вітрі, до босих ніг докотилася хвиля, вона прийшла до мене з далекого, рівного як дзеркало, горизонту. Вода холодна, а взуття я залишила на купинах ситнику біля пагорба. Однак, коли прибій доторкнувся до мене вдруге, море вже не здавалося таким непривітним. Довго не розмірковуючи, я повернулася на сухе місце, повністю роздяглася і пішла назад у море. Там лягла на межу, щоб дочекатися прибою.

Пам’ятаю, що колись на Землі я мріяла про це, саме про це. Я хотіла бігати по лугах, по пляжу абсолютно голою і щоб навколо не було ані душі, хотіла відчути шкірою вологий пісок, солону воду моря. І от, я лежу тут, майже сама на цілій планеті. Щедре сонце і вода так ніжно торкаються мого спокусливого тіла, так вільно, так приємно – вода вже не здається такою холодною.

Я зриваюся і біжу у хвилі, приймаю їхній рухливий удар своїми грудьми і занурююсь у воду, пливу, я – сирена. Вода то піднімає мене, то опускає, здається, що я потрапила у великий живий організм, який неймовірно радий мені.

Наплававшись, пішла на берег, сіла в траву біля свого одягу, обхопила руками литки, поклала підборіддя на коліна і заплющила від насолоди очі, нехай вітер висушить моє вогке волосся, що темною масою лежить на плечах. Схоже, що я злилася з навколишнім світом, що перестала відчувати час. Вирвав мене з цього полону блаженства шелест позаду. Я різко обернулася назад і почула кроки, гілки куща хиталися, ніби їх досі хтось тримав рукою, а тепер відпустив. І цей хтось щойно дивився на мене, а тепер йде в ущелину між горбами, схований високою травою від мого погляду. Швидко йде, біжить, тікає.

Я не боялася, справді не боялася, але зробила те, що було б характерною поведінкою жінки в такій ситуації, тобто я схопила свою сукню, притулила її до грудей і побігла по стежці. В такому вигляді я й забігла в двері станції та зупинилася в холі. Лиш тепер страх почав пробирати мої кістки, розповсюджуючись від лопаток до кінчиків волосся. Увійшла Даяна, посміхнулася, повільно обійшла навколо і плеснула мене по сідниці. Навіщо вона це зробила?

– Чому ти гола?

– Я купалася, а потім перелякалася невідомо чого і втекла. Боялася зупинитися. Тебе таке пояснення влаштовує?

– Так. От дивлюся на тебе і мимоволі милуюся твоїм тілом. У тебе чудова фігура, міцні пружні сідниці – ти зваблива.

– Вперше чую такий комплімент від жінки.

– Томас часто дивився на тебе, я помічала це.

– Даяно, давай не будемо придумувати щось одна на одну.

– Одягнись! Мені неприємно розмовляти з голою жінкою, яка виставила свій зад.

Я змовчала на цей випад і зайшла за крісло, де натягнула сукню на вогке тіло.

– Не хвилюйся, Дороті. – вона говорила, немов кішка до миші – Нас тут двоє і тому ми сваритися не будемо, до того ж десь навколо станції, мов дикий звір, бродить Ендрюс, а десь в горах від голоду помирає мій чоловік, покинутий напризволяще цим божевільним.

– Я вірю Бріксті, він не збрехав, бо я перевіряла гелікоптер. Все підтверджує смерть Томаса.

– А я не вірю. Бріксті божевільний і небезпечний. Він може вбити нас. Можливо, ним керує його дивна хвороба?

– Не думаю, що це дійсно так.

– У цьому повинна бути якась логіка.

– Саме так.

– Я хочу пити. Приготуй мені один із твоїх розкішних коктейлів. Наприклад, "секс на пляжі".

Я приготував їй цей божевільний напій і пішла в спортзалу. Так, мені потрібно бути сильною і тримати себе у чудовій формі. Якщо чесно, то я остерігаюся Даяни більше, ніж Ендрюса, бо те, що може придумати розлючена жінка, не йде ні в яке порівняння з тим, що може зробити навіть справді божевільний чоловік.

13.00. Нічого нового.

14.00. Моя думка про Даяну змінюється щогодини. Вона просто нещасна вдова, яка не бажає сприйняти смерть свого чоловіка як факт, і намагається злістю на мене заглушити свій біль.

Цікаво, де це Бріксті? Як не як, але він чоловік, і його присутність для нас з Даяною справді великий плюс. Божевілля Ендрюса – тимчасовий психоз, пов’язаний з переляком і який зобов’язаний йому своїм походженням. Легке, ненав’язливе лікування швидко виправило б становище, але Ендрюс десь блукає по лісах. Я два рази його шукала, але безрезультатно. Ось такі справи. Кілька спокійних днів на станції, і все могло б внормуватися у кучерявій голові Бріксті, і у нас був би чоловік.

15.00. Мені не дає спокою пригода на пляжі. Я знаю, що там, за кущем, був Бріксті, я могла його побачити, поговорити з ним, повернути його. Могла і не зробила. А якщо це був останній шанс? Проте існує також інша альтернатива першому сценарію пляжної пригоди. Якщо б я наздогнала те, що віддалялося від мене, а це б виявився не Ендрюс, а щось інше? Від такої думки мороз пробігає по шкірі.

Серед розкиданих думок в моїй голові з’явилася ще одна, тремтливо-цікава думка-фантазія: Бріксті любить мене. Незважаючи на те, що доволі страшно, я піду зараз до куща терну на узбережжі і пошукаю сліди. Відбитки фірмових чобіт Ендрюса легко помітити і відрізнити від лап монстра.

15.00. Там стояв Бріксті, це його сліди. Він потоптався на місці перед кущем і пішов. Через кілька кроків сліди зникли на кам’янистому ґрунті. Як же тепер його знайти? Та чи варто шукати?

Даяна виглядає спокійною і, здається, не тільки виглядає, а такою і є.

16.30. Все нормально, але, чи дійсно це так? Можливо, нормальність – ілюзія нашої психіки, яка сплела навколо себе мімікрію безпеки.

Постійна напруга, постійно доводиться запевнювати себе в тому, що нічого поганого навколо тебе не коїться, проте важко вірити навіть самій собі, особливо, коли немає впевненості в собі.

Даяна нічим не виявляє своєї недоброзичливості – бомба сповільненої дії. Як вона все-таки вміє переконувати людей у своїй безпорадності, в тому, що вона – скривджений ангел! Проте, чим краще вона зі мною поводиться, тим менше я їй довіряю: не люблю, коли хтось приховує свої емоції, коли роздвоюється, – тоді одна, справжня, частина ховається у непроникний ящик, а інша виставляється напоказ. Просто, наперед запрограмована роль, якою можна непомітно керувати через невидимий пульт правильної поведінки, цей награний образ – гнучка система слів, жестів, усмішок, міміки, що служить для відводу очей. Таке враження, що тобі пропонують подивитися на пташку, щоб ти не бачила, як куля летить у твоє серце.

У мене вже кілька разів виникала ідея перенести всю зброю на станції до себе в кімнату, туди ж перемістити найнеобхідніші продукти і повітряний дистилятор, щоб я могла, коли щось трапиться, витримати осаду свого помешкання.

А, можливо, все це – дурниці. Цей мотив переслідує всі мої записи. Пишу, наводжу факти, узагальнюю їх, доводжу усю важливість і серйозність, а потім доходжу до висновку, що все це – просто гола фантазія.

17.00. Даяна нарешті пішла в лабораторію, я ж відправилась до відеотеки, взяла фільм "Залізне весілля", коли дивилася його, помітила шолом віртуальних відчуттів. Ним нині користувалися, очевидно, що Селвінг у щось бавилась. Цікаво, які в неї ігри?

20.00. Спокій негативно діє на мою пильність, так само як і коктейлі. Нічого не відбувається, і час тягнеться однорідно і повільно, мов консервований кисіль, через це я почуваю себе воїном перед битвою. Багато часу проводжу у спортзалі чи на біговій доріжці.

20.30. Стемніло.

Даяна наскрізь фальшива, і тому я починаю її всерйоз боятись, бо чула дещо дуже цікаве.

П’ятнадцять хвилин тому я повернулася з пробіжки. Даяні сказала, що бігатиму до дев’ятої, але впала, вимазалася і повернулася швидше. Охота до спорту в мене сьогодні чомусь пропала. Далі пішла в душову, помилася, переодяглася, закинула свій брудний одяг в пральний агрегат та й повернулася до себе в каюту. Проходячи повз двері в лігво Селвінг, випадково почула її голос і зупинилася, спочатку подумала, що це повернувся Бріксті, але згодом зрозуміла, що Даяна розмовляє сама з собою. Я сприймала на початку лише окремі фрази, приглушені напівзакритими дверима, а потім осягнула зміст її слів. Вона молилась, але не Богу. Вона просила когось допомогти їй помститися мені за смерть її Томаса.

Звідки така раптова переміна у ставленні до мене?

Селвінг замовкла, схоже, що почула моє пришвидшене дихання в коридорі, тому я одразу ж пішла до себе і записала це.

21.30. Я дізналася, якими іграми захоплюється Даяна за допомогою картотеки і каталогу центрального комп’ютера. Вона грала вчора, і не тільки вчора, у надреальні бойовики карате. А якщо це зіставити з її бажанням помститися мені..?

Краще піду спати, у мене пропало сьогодні бажання говорити із цією відьмою, і обов’язково перед сном замкну двері своєї кімнати на кодовий замок.

3 жовтня 2146 року.

Пише Дороті Едмінгтон.

9.00. Я вже прокинулась. Жива. З радістю це помічаю, почуваю себе досить добре як на такі обставини.

Завжди відкриваю двері без задньої думки, але сьогодні вирішила переглянути дані відеостеження за коридором, щоб знати, що коїться за дверима. Екран порожній, відеокамера стеження в коридорі не працює. Із своєї каюти я могла оглянути практично весь корпус, але того ранку жодна відеокамера на станції не працювала. Всю систему виведено з ладу, напевно що навмисне, отже, Даяна не хоче, щоб я її бачила. Аварійне обстеження виявило, що поломка сталася сама по собі, вірніше, завдяки якомусь невідомому магнітному полю. Мабуть, знову аномалії, пов’язані з магматичною течією, правда, таким полем можуть володіти деякі живі організми, теоретично навіть люди. А, якщо його використовувати цілеспрямовано? Але Даяна ніколи не славилась екстрасенсорними здібностями, бо таке неможливо не помітити.

10.00. Здається, все спокійно. Я вийшла. Ми зіткнулися з Даяною у кают-компанії.

– Дороті, – окликнула вона мене, щойно побачивши, – відеодатчики не працюють.

– Я знаю. Вже перевіряла.

– І причина та сама, що перешкоджає радіозв’язку.

– Можливо, сильне магнітне поле, або біополе.

– Розумію, але через цю поломку я не змогла цілу ніч спати, щось дивне коїлося сьогодні вночі на станції. Ти чула шуми, кроки, тихий шелест, щось схоже на сміх?

– Ні.

– Бо закрилася на кодовий замок?

Я забарилася з відповіддю, але вона цю паузу мовчання сприйняла як відповідь.

– Що ж, все зрозуміло. Ти не довіряєш мені. – зітхнула вона.

– Не повністю довіряю.

– Боїшся мене?

– Ні! – це "ні" вийшло різким і уривчатим. Сказала, не вагаючись, без розмірковувань.

– Дороті, боятися слід не мене.

– Так тобі ж вчуваються дивні звуки?

– Вчуваються? Ти думаєш, що в мене слухові галюцинації? Он як... Я – божевільна, а ти і Ендрюс нормальні.

– Я не казала, що ти божевільна. В кожного з нас просто розхиталися нерви і нам потрібен спокій.

– Добре, не будемо про це. Я йду зараз у рубку радиста, подивлюся як там справи з аномаліями магми, перешкоди могли закінчитись.

– Я з тобою, якщо ти не проти.

– Звісно, що не проти.

Коли ми піднімалися ліфтом, вона раптом перервала навколишню тишу і запитала мене:

– Ти знаєш, що в смерті мого чоловіка я звинувачую не лише Бріксті?

– А також і мене.

– Так, але не впевнена в цьому. Я багато думала і визнаю, що Бріксті міг сказати правду. Такий варіант теж можливий.

– Я віддаю перевагу саме такому варіанту.

– Загалом це все пусте, бо воно вже проминуло. Я пережила зникнення Томаса і не шукатиму винних. Тепер мене хвилює те, що відбувається зараз.

Ми піднялися ліфтом до третього рівня і вийшли в скляний коридор до будки радіозв’язку, по цьому прозорому тунелю пройшли в будку і зупинилися.

Алебарда, врубана в пульт керування звуком, відразу ж кинулась в очі. Яке варварство! І взагалі, що це таке? Можу посперечатися, що ми з Даяною, побачивши цю зброю, подумали про те саме, тільки з деякою різницею: "Це – вона!"

– Той, хто це зробив, справді божевільний. – Даяна, зневажливо окинувши мене високомірним поглядом, гримнула дверима і пішла геть. Вона думає, що це я розтрощила рацію, от як. Але, по-перше, звідки тут ця важкезна старовинна алебарда? По-друге, у жінки не вистачить сили зробити це, тобто так глибоко увігнати лезо в метал! Отже, вночі тут був Бріксті і Селвінг чула саме його?! По-третє, у чоловіка теж не вистачить сили розрубати металевий щиток пульту і цілу коробку з платами підсилювачів.

Боже, що це? Що відбувається навколо мене? Я швидко пішла звідти. Моя нервова система наче натягнутий провід.

17.00. Даяна в лабораторії Бріксті, сидить вже цілу годину, потім пішла до комп’ютерів і, нарешті, спустилася вниз, на коктейль. Потягуючи "Криваву Мері" вона підмітила:

– Цей колір схожий на мій настрій. – колір коктейлю.

– Як твоя робота?

– Дещо з’ясувала, дуже цікаве.

– І...

– Ніяка ріка магми під нами не тече. Це була лише гіпотеза Бріксті, яку він згодом же й спростував новими аналізами сейсмологічної активності. Так, причиною аномалій могла бути ця ріка, але насправді її не існує. Отже, причина інша... Бріксті згадав у зв’язку з цим ще одне явище – полтергейст, що дуже на це схоже.

– Полтергейст? Цікаво. А в якій формі?

– Ти ніби не знаєш?

– Не знаю.

– Прив’язаний до живої істоти, і ця істота – причина всіх нещасть на станції.

– Отож, залишається лише знайти її.

– В твоїй медичній картці згадуються прояви телекінезу. Ти могла піднімати температуру в приміщенні, де знаходилася, на кілька градусів.

– Могла у дитинстві.

– А як же твій ранг в ієрархії чаклунок?

– Так, я захоплювалась чорною магією, медіумами, але це все було лиш студентським захопленням.

– Дороті, навіщо ти все це робиш?

– Що роблю?

– Все це. Знаєш, хоч ти і відьма, але я тебе не боюся.

І тут я помітила в її руках ніж з лабораторії, надзвичайно гострий. Вона навіть не ховає його, встала, і тут я помітила дивну переміну – кудись зникла правильна Даяна, натомість з’явилась її чорна божевільна мстива суть. Я для неї тільки відьма, зла сила, яку треба знищити, і вона впевнена в цьому.

Боже! Даяна кинулась на мене швидко, м’яко, мій коктейль з мартіні та лимону виплеснувся їй в очі, і тільки завдяки цьому ніж не засів у моєму серці, а полоснув по руці, трохи розсікши шкіру. На мить вона зупинилась засліплена, тоді я, не гаючи часу, підстрибнула і вдарила її ногою у живіт. Даяна від удару перевалилася через м’яке крісло і впала на низенький столик, перебивши на ньому порожні, брудні склянки. Я не дивилася, що сталось з нею, а побігла геть. Випадково опинилася в кухні, не встигла навіть зупинитися, як відразу ж почула її кроки. Обернулася і побачила, як вона кидає ніж. Його лезо вп’ялося в одвірок – промазала. Тепер ми обоє без зброї.

Селвінг з розбігу кинулась на мене і повалила на долівку, почала гамселити мене кулаками з такою силою, що я мало не втратила свідомість. Удар чимось важким провалив світ – знепритомніла. А коли знову розплющила очі, то побачила навколо себе панелі з біокераміки. Панічний жах – це мало сказано, коли тебе засунули у кухонну машину. Даяна закривала дверку, а я впиралася в цю заслінку ногами зсередини. Ми почали змагатися: Селвінг хотіла вбити, я ж – жити. Якимось нелюдським зусиллям перемогла вона і закрила дверку, зафіксувавши "наглухо".

Сміється. Сміється, сука. Цю посмішку, яку я бачила крізь віконце в дверці, я запам’ятала на все життя.

Вбивця запустила програму повільної термообробки, знаючи, що я буду довго відчувати, як моя шкіра, забризкана киплячим жиром, тріскає, голова тоне в ореолі палаючого волосся. Такої смерті я навіть не уявляла.

Температура різко піднялася. Я спітніла, плитки гарячі. Руки працюють незалежно від моїх думок, і я не усвідомлювала, що відриваю плитки, рву розігріті дроти, ламаючи нігті, обпалюючи пальці. Через хвилину зрозуміла, що ще жива, а температура не така-вже й висока – 40-50 градусів по Цельсію, крім того повітря поступає в пічку через регулятор.

Даяна приставила голову до віконця і спостерігала за тим, що коїться зі мною. Вона не зовсім розуміє, чому я й досі живу. Її очі прагнуть моїх страждань. Мене вбиває моя ж подруга!

Творці кухонної машини не розрахували, що їжа коли-небудь захоче вибратись із своєї тюрми. Але така їжа вже з’явилась. Я!

Дверку вибити я не могла. Біль від опіків, дим від одягу, який вже почав тліти, поступово почали знесилювати мене, я прихилилася до вогнетривкої прозорої заслінки і прикипіла поглядом до її очей. Так ми й дивилися одна на одну: вона, чекаючи, поки я зомлію, і я – непомітно для неї, витягаючи електронні блоки завіс. Тому Даяна сильно здивувалася, коли дверка відлетіла від пічки і вдарила її по голові. Я не сильно постраждала, бо вчасно порвала контакти у нагрівачах, лиш трохи перегрілася, обпекла пучки пальців і шкіру на ногах.

Селвінг не змогла й слова вимовити, як я штовхнула її на стіл. Вона перекотилася через нього і не встигла підвестися з долівки, як я перевернула на неї стільницю і кілька разів пристукнула з силою. Коли відтягла стіл вбік, то побачила, що моя "подруга" не рухається, а з поламаного носа, з вух, рота тече кров. Вона була без тями.

Першим моїм поривом було схопити ніж і кілька разів вдарити ним у її груди, але потім у розпеченій голові виникла першокласна ідея.

Потягнула її в холодильник, обм’яклу, безпорадну. У холодильнику є спеціальна камера для замороження живих організмів, вони можуть зберігатись там в рідкому азоті при мінусових температурах багато років за умови спеціальної обробки. Так ми зберігаємо сперму, яйцеклітини, ембріони, личинок комах і навіть мишей. І Даяні там сподобається. Я відкрила дверку кріоскопічної камери і почала зривати з Даяни одяг. Коли ця божевільна лежала переді мною гола, я із задоволенням відмітила, що її спокусам далеко до моїх, Томас не даремно часто задивлявся на мене.

Її тіло лягло на круг, який поволі крутиться. Я все бачу крізь прозорий ковпак – щойно з бокових щілин потекли струмені холодного повітря, вона опритомніла, розплющила очі, в яких відразу ж замиготів жах. Кілька секунд металася по ковпаку, щось кричала, але що саме я не чула, потім притулилася носом до скла, навпроти мене. Ми помінялися місцями: тепер я – зовні, а вона -всередині. Я бачила, що вона починає вже замерзати, зараз її реакції сповільняться, загальмується обмін речовин, бо разом з повітрям у камеру поступають і блокатори DІТ.

Останнім зусиллям волі вона кинулась з розгону головою об стінку ковпака – бризнула кров. Невже, сподівалась розбити?

Її безжиттєве закривавлене тіло швидко вкрилося памороззю. Зараз піде азот. Запломбувавши кріокамеру, я пішла у свою кімнату.

14.30. Я все це записала, трохи послухала симфонічну музику, щоб заспокоїтись, як радять психологи. Відпочивши, я знову взяла ручку в руки.

Отже, на станції я одна. Майже одна, якщо не рахувати свіжоморожену Даяну.

Страшно. Безвихідь холодним болем сидить у голові і розпирає мій бідний череп зсередини. Я одна на самоті з таємницями Океану, без радіостанції. Звичайно, що за кілька місяців сюди прилетять контролери з психологічного курсу СКЕУ перевірити наш стан. Вони прилітали б частіше, але такі мандрівки коштують недешево.

Чи витримаю я сама тут стільки часу? Якщо нічого дивного і ворожого немає в самому Океані, то витримаю. Я не з’їду з глузду від самотності, бо маю міцні нерви, але, якщо якась невідома сила переслідуватиме мій вогник життя, то збожеволію. У всякому випадку є безболісні клінічні методи, які допоможуть померти.

22.00. О, щастя! Знову хочеться жити! Через чотири дні я побачу нормальних людей. Переглядаючи розпорядок нашого космодрому по центральній комп’ютерній системі, я побачила, що через чотири дні, сьомого жовтня, на станцію привезуть насіння і популяції тварин, яких ми вже давно замовляли. Такі справи вів Томас Селвінг, він нікого не попередив про цей приїзд, відкладаючи це на потім – і відклав поза свою смерть.

Відчуваю, що не спатиму всю ніч через страх і переживання. Закриюсь на кодовий замок. Але я вже не сама, зі мною в "Смерековому раю" віднині житиме надія.

4 жовтня 2146.

Пише Дороті Едмінгтон.

9.15. Закодовані двері каюти ізолювали мене на цілу ніч від всіх подій на станції. У каюту не проникають ні запахи, ані звуки, тому я навіть непогано виспалась, та, однаково, коли прокинулась, мною відразу ж опанувало якесь тривожне відчуття. Уночі тут щось відбувалося, що саме і як, – поняття не маю, просто таке відчуття.

Пішла на кухню, поснідала насилу, бо добровільно не виходило, згадувались вчорашні події. Їла смажене м’ясо і думала, що їм себе ту, яка вчора не врятувалась. Після цього огидного сніданку нарешті здогадалась піти в медпункт. Пройшла тестування – незначні локальні опіки та синці, отримала від меденциклопедії перелік наявних на станції ліків: мазей, масел, вітамінів, антибіотиків.

11.00. Трохи полежала в оздоровчій грязевій ванні, попечені місця помазала маззю з екстрактом обліпихи. Дивно, але не зважаючи на вчорашні події, я досить таки спокійна і зрештою задоволена собою. Здається, що все буде добре, ще залишилось три дні.

Пішла до холодильника, не знаю чому, але від споглядання своєї поверженої супротивниці, я отримую неабияке задоволення. Вчора перемогла сильніша і справедливіша.

Мене ще досі тягне вскип’ятити цей азот, вбити Даяну, але стримуюсь. Добре так, як є.

Вона досить таки симпатична, хоча зовсім не красуня, у всякому випадку, еталоном краси її не назвеш. І чому такий чоловік як Томас одружився з нею? Вічно наївне і ображене обличчя, неслухняне кучеряве волосся, маленькі плоскі груди, пологі стегна, далеко не пружні сідниці. Вона зараз схожа на мармурову статую якоїсь злої богині з часів древньої Еллади, тільки от фіолетово-коричневі плями замерзлої крові псують цю ідилію. Повалена статуя, переможена, можливо, навіть, мертва, адже замороження не завжди проходить вдало.

Я їй усе вибачила, бо розумію причину її поведінки. Мене навіть чомусь трохи мучить совість, правда, дійсно, трохи. Десь у глибині свого альтруїзму відчуваю, що вчинила неправильно, перемігши цю нещасну. Вона ж така бідна, і доля обійшлася з нею так погано, а я була тією краплею, яка переповнила чашу її страждань, її терпіння. Я винна, бо захищалася, бо воювала з такою ж бранкою долі як і сама. Більш по-людяному, з мого боку, було б допомогти їй вийти з нервової кризи, а не перетворювати на кусень льоду, занурений у випари азоту, сконденсовані із сумішшю блокаторів. Але як тільки згадую дикий біль від опіків, важке розпечене повітря і свою неймовірну, нелюдську паніку, то відразу ж виправдовуюсь у своїх очах.

Даяна монстр, і я вчинила правильно, ліквідувавши її.

Мені важко залишатися на станції разом із Даяною. Сама думка, що ця, спотворена лютою ненавистю людина, є тут, лякає мене. Дарма, що Селвінг зараз у кріокамері і, на перший погляд, цілком безпечна.

12.00. Я знаю, що буду робити далі. Потрібно знайти Бріксті і разом з ним дочекатися прибуття команди з вантажем. Я вивішу у лісі плакати-звернення, запущу потужні динаміки, щоб сповістити Ендрюса, що його на станції чекають і будуть раді його поверненню.

13.00. Ловлю себе на думці, що рада такому перебігу подій. Рада, що їх, моїх співробітників немає поряд. Ви просто не уявляєте собі, який це спокій. Зник такий сильний фактор неспокою!

Звичайно, я любила їх – Томаса, Ендрюса, Даяну, і вони мене теж. Існував просто такий любовний нейтралітет відносно один одного, ніхто нікого не чіпав, якщо не рахувати дрібних сварок, легких підколювань. Всі були рівні і ніхто не мав комусь чимось поступатися, але останнім часом мої дослідження просувалися краще, ніж в інших, і це їх злило. Я весь час відчувала приховану заздрість, бо чинила по-іншому, ніж вони: не плазувала перед начальством, не нила перед своїми роботодавцями. Мені іноді щастило, бо я вміла відчувати сенсацію, знала над чим працювати, і вченому світу завжди подобалось те, що подобалось мені, тому мені заздрили, заздрили через таку дрібницю. А коли б я отримала новий вчений ступінь, а вони залишилися б при старому? Тоді в мене відразу ж зникло б троє друзів. Я б їх не забула, вони б мене теж.

Люди люблять бачити тебе втопленим в болоті, тоді вони навіть поблажливо ставляться до тебе. Але тепер це їм не вдасться, бо один помер, другий збожеволів, а третя перетворилася в сніжинку.

Ендрюса я ще могла терпіти, він був доволі простою людиною, Томас теж ніколи не нападав першим, а Даяна завжди мало не мліла від злості через чужі успіхи. Так було ще в коледжі, де я прославилася як лінива і розумна, а вони – як розумні і працьовиті, з купою впливових протеже. А тепер я випадково звільнилася від їхньої заздрості і сталося це жахливим чином.

15.15. Коли ми тільки-но прилетіли на станцію Океану, Томас і Ендрюс перетягнули з гаражу до моря прекрасний катер, він зараз стоїть у затишному гаражі на узбережжі, усіма покинутий. Сьогодні я знову дам йому життя і покатаюся на хвилях".

3. Відеоробот

– Далі – чисті сторінки. – Тарас відкинув від себе журнал, загасив ліхтарика і кілька разів широко відкрив і закрив рота, розминаючи втомленого язика.

– Я ж казав! – Остап усміхнувся і обвів очима своїх супутників, із задоволенням відчуваючи свою правоту, – ми прочитали все, що там було і нічого не зрозуміли.

– А що саме незрозуміло? Хто з них чотирьох божевільніший?

– Наталко, ти припускаєш, що Дороті може бути божевільною, а Томас живим?

– Звичайно. У нас немає інших доказів, крім записів Едмінгтон.

– Але ж спочатку писали всі четверо, і кожен з них підмітив у подіях на станції щось дивне.

– Як же нам дізнатися правду?

– З боку все виглядає так, ніби ми занадто захопилися вигаданим детективом.

– Дівчино, ти помиляєшся, ніхто не став би вигадувати таке, якщо уява й зіграла свою роль в цих записах, то її частка все-одно невелика.

– Киньте порівнювати, потрібно подумати над тим матеріалом, який у нас є. Поки що пропоную повірити у записи журналу: всі четверо не могли б так нагло брехати, а якби це захотів зробити один з них, то троє інших цього б не дозволили. Не так важливо, що сталося на станції, для нас важливіша тепер інша проблема – що робити далі?

Всі замовкли. Тарас виліз з шафи і прикрив за собою її дверку.

У кабіні враз згустилася темрява, місяць зайшов за хмари. Остап знову визирнув у вікно:

– Скоро світанок.

Наталка смачно позіхнула і потягнулася всім тілом так, що аж кісточки захрустіли.

– Я хочу спати. – Вона підібгала під себе плед, який стягнула з крісла, і вмостилася на ньому поверх плінтуса, незважаючи на тверді боки долівки і стіни.

– Спи. – Шуминський вперся ногами в стояк перекошеного крісла, щоб не сповзати вниз. – Я годинку посиджу, а потім тебе, Тарасе, збуджу чергувати вже до ранку.

– Варта – це погана ідея. Нічне чергування – робота для слабодухих! – Хвойна лукаво зблиснула очима, хоча чоловіки в темряві цього не помітили. Остап хмикнув у відповідь на її слова:

– Сказала мурашка, яка не могла собі уявити слона.

– Якщо ви вже будете вартувати по черзі, то виділіть час і для мого нічного дозору.

– Наталко, не смію нагадувати, але ти, як не як, дівчина.

– Приємно деколи це чути і відчувати. Добре, чергуйте замість мене. – заколисана компліментами перед сном, Хвойна заплющила очі, щоб ступити на дорогу до країни сновидінь.

Через п’ятнадцять хвилин Остап зрозумів за диханням, що Наталка вже спить. Ще б пак, монотонна інтонація, з якою Береговий читав стільки часу журнал, подіяла на білявку, немов міцне снодійне.

Шуминський теж дуже хотів закрити очі, відключитися від цього світу і проникнути у приватний світ власних снів. Голова важка і сама хилиться донизу, але спати не можна. Він визирнув у вікно, там все так, як і досі – ті ж безжиттєві вікна станції, що смугами холодного світла випинаються з мороку. Нічого нового. Командор перевів погляд углиб кабіни і кілька хвилин вдивлявся в шафку, намагаючись розрізнити в ній три перпендикулярні площини. Це йому вдалося: он, три нечіткі лінії сходяться в одну точку, темрява між ними розрізняється за ледь помітними відтінками.

– Остапе, знаєш, про що я думаю?

О, Тарас не спить. Він чоловік, тому зараз думає над своїм становищем, будує плани на майбутнє, надіється перш за все на власні сили, а Наталка спить.

– Про що?

– Якщо ми по волі випадку залишимось тут надовго, то, мабуть, почнемо так само ненавидіти один одного, як вони. Тут просто саме повітря просочене ароматом запашної смерекової ненависті.

– Якщо чесно, то так. Я повинен визнати, що ти мені відразу не припав до вподоби, і сталося це на Землі, тому місцеве повітря до моєї антипатії непричетне.

– Антипатія взаємна, тому давай пообіцяємо один одному, що будемо справжніми чоловіками і стримуватимемо злість, погані емоції, якщо вони виникатимуть.

– Обіцяю. До того ж у нас є дещо спільне – нам обом подобається Наталка.

– І Андрію вона подобалася.

Знову запанувала мовчанка, через годину Остап сповз униз і розтермосив Тараса, щоб той став на варту.

Невиразні зірки губились по одній на блідому небі, немов, втомлена примара, вмирав Місяць, зіщулившись від проміння денного світила.

Береговий розплющив очі, побачив небо, сонце – займається ранок. Він встав, тримаючись руками за раму вікна, встав і не міг згадати, чи заплющив очі останній раз хвилину тому, чи п’ятнадцять, чи годину, бо світанок вже переливався рожевим полиском, а перед нападом дрімоти небо ще всотувало в себе сіру темряву. Він зрозумів, що проспав деякий час, але ж нічого не трапилося, все і далі на своєму місці. Он спить Наталка, он Остап, з них вийшла б гарна пара, але ні одна, ні другий ніколи самі цього не зрозуміють, а підказувати їм навряд чи хтось буде, у всякому випадку, не на цій планеті.


    Ваша оценка произведения:

Популярные книги за неделю