355 500 произведений, 25 200 авторов.

Электронная библиотека книг » Даніела Стіл » Диво » Текст книги (страница 10)
Диво
  • Текст добавлен: 24 сентября 2016, 06:08

Текст книги "Диво"


Автор книги: Даніела Стіл



сообщить о нарушении

Текущая страница: 10 (всего у книги 10 страниц)

Розділ 15

Протягом кількох наступних тижнів Меггі почувалася так само, як тоді, коли помер Ендрю. Вона просувалася крізь дні, ніби пливучи під водою. У неї не було сил, вона ніколи не посміхалась, погано спала вночі, а коли до неї зверталися, то майже нічого не чула. Їй здавалось, ніби весь світ від’єднався від неї, ніби вона впала з іншої планети і не розуміє тієї мови, якою звертаються до неї люди навкруги. Меггі втратила можливість розуміти значення слів, які вимовлялися. Болісно пригнічена, вчителька ходила на роботу. Вона ледь могла дати завдання або перевірити контрольну роботу. Єдине, чого їй хотілося, це залишатись удома й згадувати час, який вони провели разом. Кожен момент спогадів видавався їй дедалі ціннішим.

Єдине, що вона могла робити, – це знову на громадських засадах працювати на телефоні довіри попередження самогубств. Улітку вона два місяці не працювала. Та оскільки все одно не спала вночі, то могла з користю витрачати цей час. Хоча сама перебувала в такій же депресії, як і її клієнти, проте під час розмови з ними докладала зусиль, щоб її голос звучав нормально. Але нічого з її щоденного життя більше не радувало її. Коли Квінн від’їхав, він знову відкрив рану її втрат, нагадавши їй усіх, кого вона любила і втратила, їй здавалося, ніби ще одна людина, яку вона любила, пішла з життя.

Вона стала вечеряти з Джеком щоп’ятниці. Їй не хотілось, але він зателефонував їй одного ранку й наполіг на вечері. Їй здавалося, що зустріч із Джеком нагадає їй Квінна. Дружба з Джеком – ще один цінний момент, який він подарував їй. А Джек був так само пригнічений, як і вона. Він казав, що справді дуже сумує за ним. Їх пов’язувало з Квінном так багато, він дарував їм так багато себе, проте водночас вона знала, що він не може пробачити собі своїх давніх гріхів. У неї був номер його радіотелефону на човні на випадок чогось термінового, але вона присяглася собі не телефонувати йому. Він мав право на свою свободу, якої так відчайдушно прагнув. І вона надасть йому її, чого б це не коштувало. Та решта життя Меггі тяглася перед нею, мов порожня пустеля. Джек сказав, що минулого вечора був дуже засмучений, бо посварився з Мішель щодо їхнього весілля. І тепер він шкодує, що не поїхав із Квінном.

– Принаймні тебе він запрошував, – сумно відказала Меггі. Вони обоє плакали перед вечерею.

– Щоразу, коли я щось читаю, то згадую його. – Також Джек розповів Меггі, що в коледжі важко, проте йому подобається і він і досі хоче вчитись на архітектора. Він просто зобов’язаний це зробити. – Я хочу бути старшим архітектором у Сан-Франциско, – сказав він, і обоє посміхнулись.

І тільки незадовго до Різдва Меггі стала повертатись до людського існування. Вони з Джеком продовжували вечеряти щоп’ятниці, хоча й не грали більше в кості. Це їм занадто нагадувало Квінна. Натомість вони сиділи й говорили про нього. Тільки з Джеком Меггі могла дозволити собі поговорити про Квінна. Ніхто у школі, де вона викладала, нічого не знав про їхні стосунки. Джекові та Мішель уже набридли ті розмови. Їхнє весілля було призначено за тиждень перед Різдвом. Меггі пообіцяла прийти, але була не в настрої для цього. Вона не купувала спеціальної сукні, прийшла в маленькій чорній сукенці, яку витягла з шафи саме перед церемонією. Джек розповідав їй, що кілька днів тому отримав листівку від Квінна. Він збирається летіти з Кейптауна до Женеви, щоб провести Різдво з Алекс і хлопцями. Джек приніс картку з собою та спитав Меггі, чи хоче вона глянути на неї, але вона не схотіла. Вона могла знов розплакатись, а в цьому не було жодного сенсу. Протягом останніх двох місяців вона й без того плакала без упину. Він мав отримати від неї дар свободи.

В обід вона пішла на весілля Джека, багато плакала під час церемонії й відчула себе хворобливо пригніченою на святі. Меггі не хотіла ні з ким танцювати. Хотілось одного: повернутися додому й на самоті думати про Квінна. Вона намагалась позбутися цього, але після смерті Ендрю їй стало вкрай тяжко втрачати когось або щось. А втрата Квінна була настільки тяжкою, що це наново відкрило її інші травми. Та, як їй не було важко, вона знала, що мусить вижити. Заради того самого Квінна.

І, тільки-но це стало можливо, вона втекла з весілля. То було велике полегшення – прийти додому від цього шуму, їжі й веселощів. Як добре, що Джек щасливий, а Мішель виглядала гарною й піднесеною. Меггі була певна, що вони житимуть щасливо.

Тільки напередодні Різдва вона почала усвідомлювати сенс того, що відбулося. Замість того щоб мріяти про роки, які Меггі не проживе з ним, вона вдивлялась у ті місяці, коли з ним була: якими благословенними вони видалися їй, якою щасливою почувалася вона, що познайомилась із ним. Те саме вона робила два з половиною роки тому після смерті Ендрю: зосередилась на вдячності, а не на втратах. Тож зараз вона міркувала, чи не зателефонувати Квіннові на різдвяний ранок, але, змагаючись із собою протягом двох годин, таки змогла подолати бажання. Вона знала: якби він хотів поговорити з нею, то зателефонував би їй сам, проте не зробив цього. Все, що вона могла зробити, це бажати йому добра й плекати спогади. А їх було багато. Цього їй було досить, принаймні мало бути. І коли вона пішла до церкви вночі перед Різдвом, то запалила за нього свічку.

Розділ 16

Напередодні Різдва Квінн був у Женеві разом із Алекс та її родиною. Він пішов із ними на всеношну та за напівзабутою традицією його юності запалив свічку за Меггі.

Два тижні тому Алекс народила дитину, а Квінн, як і обіцяв їй, прилетів у ці дні до неї. Це було щось таке, що Джейн неодмінно зробила б, і він зробив на спомин про неї те, чого вона не могла.

Цього разу в Алекс народилася дівчинка, і хлопці були зачаровані нею. Вони весь час брали її на руки, пестили й цілували, а раз навіть мало не впустили. Алекс була рада трохи поговорити зі своїм батьком. Він тихо сидів поряд, вони розмовляли, а дочка тримала дитину на руках. І, сидячи поряд із дочкою, Квінн згадував ті численні роки, коли він так і не приїздив із далеких куточків світу додому на Різдво. Він просив у неї вибачення, а вона відповідала, що розуміє його. Для неї означало дуже багато те, що він прилетів із Кейптауна просто побачитись із нею. Він залишив там свій корабель, куди збирався повернутись над ранок після Різдва.

Квінн провів із ними тиждень, і коли він сидів з Алекс уночі після всеношної, в нього виникла спокуса розповісти дочці про Меггі, але потім вирішив, що не варто. Він усе ще вважав, що повівся правильно, але дивувався сам собі, як сильно він сумував за нею протягом цих двох місяців. Їхній зв’язок був сильніший, ніж він міг збагнути, і Квінн дуже хотів довідатись, що Алекс сказала б про це. Однак йому бракувало мужності розповісти про все. Він думав, що дочка сприйме це як зраду пам’яті її матері.

Він усе ще любив Джейн і думав про неї, але постійно згадував Меггі, сидячи на палубі вночі й дивлячись в океан. Джейн здавалась частиною віддаленого минулого, а Меггі була невід’ємним елементом мережива його теперішнього життя. Але не майбутнього. Своє майбутнє він проведе сам на «Нічному польоті», думаючи про свої падіння й перемоги, а також про тих людей, яких любив і кого втратив.

Квінн був вдячний, що Алекс перестала бути тільки його минулим і перейшла в теперішнє. Він розцілував усіх і залишив подарунки кожному, коли від’їздив різдвяного ранку. Він провів із ними тиждень і більше не хотів обтяжувати їх. Вони проведуть Різдво разом, а для нього свята завжди є болісними. Власне, він ніколи не любив їх.

Квінн полетів назад до Кейптауна й пізньої ночі повернувся на свій корабель. Там він відчув велике полегшення. «Нічний політ» був тепер його домівкою.

Вони провели в порту ще три дні, роблячи запаси; протягом годин Квінн детально обговорював із капітаном наступні маршрути. Вони збирались обігнути мис Доброї Надії й плисти вздовж берегів Східної Африки. Там були місця, куди, певне, запливати на такому вітрильнику, як «Нічний політ», було не варто. Він не хотів потрапляти в небезпечні райони, наражаючи команду на непотрібний ризик. І, коли вони знову підняли вітрила, Квінн був щасливий вирушити до нових незнаних берегів.

Після свят погода стала гіршою, а на другий тиждень січня пішов дощ. Вони пережили три дні сильної зливи й суворого моря, і Квінн мимоволі пригадав буревій у Сан-Франциско рік тому. Це було на Новий рік, тоді він уперше побачив Меггі, промоклу до нитки під шаленою зливою. І раптом у нього виникла спокуса зателефонувати їй, але він утримався. Почути її голос, говорити з нею – це завдало б завеликої муки їм обом. Він приречений відпустити її. І хоче, щоб вона знайшла краще життя, ніж те, яке він міг би дати їй.

Після тижня дощів вони змінили курс, і наприкінці ще одного тижня вся команда була дуже виснажена, та й сам Квінн також. Вони дістали свої карти й почали шукати новий курс, щоб знайти місце, де погода була б краща. Однак там вона, навпаки, виявилась іще гіршою. Всі на борту, крім Квінна й капітана, хворіли, і Квінн сказав жартома, що, коли погода не поліпшиться, вони виганятимуть команду з ліжка батогом. Тієї ночі Квінн лежав у своїй каюті, коли раптом почув звук удару. Море було таке суворе, що меблі почали падати й ламатись. Він глянув в ілюмінатор поряд із ліжком і побачив, що вітер досяг неймовірної сили. Квінн одягся й пішов на місток поговорити з капітаном. Новий курс вів їх до ще сильнішого шторму. Квінн був вражений розміром хвиль, які перебігали через палубу; в кермовій рубці на нього чекали капітан, його перший помічник та інженер. Вони переглядали погодні зведення й дивились на радар. Зелена вода несамовито кидалась на палубу, і хвилі вдиралися до рубки. Щоразу, коли ніс корабля зникав під водою й виринав знову, здавалося, щогла от-от зламається, але Квінн був певен, що цього не станеться.

– Ми танцюємо рок-н-рол, – Квінн намагався жартувати, але його вмить приголомшило те, що капітан виглядав досить стурбованим. – Як справи?

Квінн не очікував, що виникнуть проблеми. «Нічний політ» був побудований так, щоб вистояти за будь-якої погоди, ніяка хитавиця ніколи не лякала його. Вони вже все це подолали. А Квінн ніколи не потерпав від морської хвороби.

– Тут є кілька досить неприємних рифів, – сказав капітан, уважно глянувши на радар і сонар. – А також є ще деякі проблеми, але, здається, перш ніж стане краще, буде ще гірше.

– Здається, це ураган, чи не так? – запитав Квінн таким тоном, ніби цього аж ніяк не могло з ними статись. А за хвилину обернувся до капітана: – Я б хотів, щоб люди були в безпеці. Чи всім уже видали рятівні жилети?

– Це зроблено годину тому, – запевнив його капітан. Усі на палубі були в яскравих рятівних жилетах, із пристебнутими ременями на випадок, якщо їх змиє за борт, але Квінн знав, що як хтось опиниться серед таких хвиль, витягти його буде майже неможливо.

– Скажіть їм, щоб вони були обережними, – сказав Квінн першому помічникові й вийшов на палубу, щоб подивитись, що робить команда. Всі вони були з яскраво-жовтими страховками, включаючи й самого Квінна, якому капітан твердо наказав одягти це, перш ніж він вийде з рубки. Квінн посміхнувся, йому подобалась обережність капітана.

Квінн також одяг рятівний жилет і рушив до інших. Тільки-но він вийшов, як почув на вельботі неприємні звуки поломки. Корабель здригнувся, а Квінн боявся тільки, щоб не зламалася щогла. Вони ніяк не могли цьому запобігти, залишалося тільки дивитись уперед. Але не всі могли це, і коли Квінн побачив хвилі, то одразу зрозумів, що такого в його житті ще не було. Ніколи він іще не потрапляв у такий шторм. Хвилі були височенні, як хмарочоси, сімдесят або вісімдесят футів заввишки. То було випробування для будь-якого корабля і, звичайно ж, для «Нічного польоту». Він стояв, вдивляючись у темряву, і раптом за кілька футів від себе почув крик. Один із молодих матросів мало не випав за борт, а двоє інших підхопили його. Вони пристебнули рятівні ремені, бо всі троє могли бути знесені за борт, коли вітрильник опинився в величезній западині. Здавалося, минула ціла вічність, перш ніж гігантська хвиля відринула від них.

– Усі йдіть усередину! – закричав Квінн, жестикулюючи проти вітру, і люди почали повільно повзти по палубі, яка стояла під кутом мало не дев’яносто градусів.

Нарешті мокрі до рубця члени команди таки доповзли до кермової рубки. Вперше Квінн дуже занепокоївся через долю корабля, адже подібний шторм він бачив тільки в кіно. Вони прив’язали все, що тільки могли, але майже всі речі на борту були побиті й потрощені. Але тепер він не переймався матеріальними збитками, – лише б тільки вижити, адже більшість людей навколо нього були страшенно перелякані.

– Так, нам буде що згадати, – сказав Квінн, щоб зняти напруження, і раптом весь корабель застогнав і здригнувся, коли вони опинились у западині наступної хвилі. Квінн хотів приховати, що навіть він злякався, і вже гірко шкодував, що обрав цей курс. Він також брав участь у розрахунках, але, звичайно ж, помилився. Їм нічого не лишалося крім того, щоб і далі йти цим курсом та молитись, аби хоч кудись приплисти.

Настав сірий похмурий ранок, хвилі стали ще більшими, вітер іще дужчим. Дві стюардеси також влізли до них до рубки, і капітан був змушений наказати всім одягти рятівні жилети. Здавалося, могла виникнути ситуація, коли вони не встигнуть зробити цього.

Зв’язавшись по радіо з найближчим кораблем, вони довідались, що затонув танкер, з якого ніхто не врятувався. Вони не мали уявлення, куди тримати курс. Ніхто не міг вижити в такий шторм. Одразу після дев’ятої вони знову підключились до термінового зв’язку. Поблизу затонуло рибальське судно. Квінн і капітан перезирнулись багатозначними поглядами, а в кермовій рубці матроси молились уголос. Він хотів якось підтримати їхню силу духу, але вони мали самі в собі знайти сили.

Квінн стояв біля вікна і знову дивився на хвилі: шуміла несамовита злива, і в її патьоках йому примарилося жіноче обличчя – він міг присягнутись, що то була Меггі. І тільки-но він подумав про неї й про все, що було між ними, як відчув непоборне бажання зателефонувати їй і поклявся, що зробить це, якщо вони виживуть у цей шторм, котрий нібито почав потроху вщухати. Лише «Нічний політ» мав запас міцності, щоб вистояти в такий шторм. Проте хвилі ставали ще більшими. У рубці стояла мертва тиша, тільки було чути, як падають меблі і як вони трощаться в салонах.

– Гаразд, хлопці. Ми цього разу, здається, виживемо. Але я хочу врятувати корабель. Я витратив на нього чортзна-скільки грошей.

Інженер розкотисто розреготався, і за кілька хвилин усі почали розмовляти. Усі почали розповідати історії про стихійні лиха, в які вони потрапляли, і Квінн робив усе, аби ця розмова тривала. Проте атмосфера жаху не розвіювалась, про що свідчили перелякані очі людей у рятівних жилетах. Дехто почав курити, а деякі не могли й розмовляти. Квінн був певен, що вони подумки моляться, і весь цей час, звертаючись до них, він думав про Меггі. Здавалося, це дорога смерті, але, зрештою, саме те, чого він хотів: одного дня завершити своє життя в морі. Однак це трапилось набагато швидше, ніж він розраховував. Він радів, що її не було тут, бо зовсім не хотів стати причиною її смерті. Так міркував він, поки обидві стюардеси ридали.

У той час, поки тривала кораблетроща, двоє чоловіків почали співати, інші потроху приєднувались. Якщо їм судилося померти, вони мають щосили, попри все, триматися, як мужчини. Коли розпочався шторм, вони й справді трималися мужньо. Здавалося, це тривало цілу вічність. Але по обіді яхта поступово вийшла у спокійніші води. Шторм продовжував лютувати, але хвилі вже не були такими грізними, і корпус корабля не хилитало так страшно. Дощ і вітер послабились надвечір. Пошкодження всередині корабля були значними, але десь опівночі команда вже могла контролювати ситуацію. Корабель усе ще здригався від хитавиці, але Квінн і капітан визнали, що сувора небезпека минула, а над ранок вони обоє вже були певні, що скоро все мине. В обід вони ввійшли в порт Дурбан із відчуттям перемоги та сльозами, що текли по їхніх обличчях.

– Такого не забудеш, – спокійно сказав капітан Квіннові, і той суворо кивнув. Протягом двох днів він думав, що зробив він зі своїм життям. За минулу ніч загинуло понад п’ятдесят чоловік, і Квінн був глибоко вдячний долі, що вони не опинилися серед них. Той шторм вони пам’ятатимуть до кінця своїх днів. І коли вони повільно ввійшли в порт і поставили величезний вітрильник на якір, Квінн щиро подякував капітанові. Вони вже домовилися, що повинні відправити «Нічний політ» назад до Голландії для ремонту. Але головне – ніхто з команди не загинув. То було просто диво, що корабель вижив і ніхто не загинув. Бували такі хвилини, коли і Квінн, і капітан були певні, що яхта потоне. І то було справжнє чудо, що цього не сталось. Уперше в житті Квінн усвідомив, що його врятувало справжнє диво.

Розділ 17

Меггі прокинулась від дощу, який стукотів у її вікно. Вона не спала майже цілу ніч, бо не могла заснути, думаючи про зошити, які має перевірити на ранок. Їй знову подобалась її робота. А дві ночі тому вона по телефону довіри врятувала чотирнадцятилітню дівчинку. Життя знову набувало сенсу, хоча й не можна було сказати, що вона раділа йому. Але її розум яснів, а на серці вже не лежав той постійний тягар. Тільки коли вона згадувала його. Але вона знала, що все-таки вижила. Таке вже було з нею раніше, так є й зараз. Звичайно ж, серце загоюється. Вона знає це від часів Ендрю. Рубці й спогади лишаються, але з часом ти вчишся жити зі своїми втратами і, навіть не зважаючи на них, працюєш. Вона не могла дозволити, щоб від’їзд Квінна зруйнував їй життя. Вона мала виживати – в неї не було іншого вибору. Якщо сама не зробить так, це означатиме, що вона говорила неправду підліткам по телефону довіри. Отже, вона має вижити. Якщо вона допомагає їм знайти сенс життя, то має знайти його і для себе. Меггі не може дозволити собі вічно сумувати за ним. Просто не має на це права.

Вона встала, пішла в душ, одяглась на роботу. Випила чашку кави, з’їла тост і половинку грейпфрута. Одягла дощовик і вийшла на дощ. І коли рушила до машини, її довга коса на спині враз намокла під дощем. Раптом Меггі побачила чоловіка, який ішов їй назустріч. Вона не зрозуміла, що він тут робить, проте йшла далі з похиленою головою крізь вітер і дощ. Коли він опинився поряд, вона аж відскочила вбік. Невже хтось нападе на неї серед білого дня? Він обійняв її обома руками, а вона спробувала відштовхнути його. Чоловік зупинився й не дав їй пройти далі. Жінка намагалась перевести подих і, видираючись із його рук, раптом побачила його. У нього було коротке волосся, виснажене обличчя, він був весь промоклий, як і вона. Він стояв поряд і обіймав її. То був Квінн або хтось дуже схожий на нього.

– Що ти тут робиш? – здивовано спитала вона. Він мав бути в Африці або ще десь, але ось він тут, і його руки обіймають її.

– Мій корабель мало не потонув у шторм біля берегів Африки. Я перегнав його до Голландії на ремонт, – відповів Квінн, задихаючись, так само як і вона. Тоді Меггі відсторонилась і глянула на нього. Дощ рясно поливав їх обох. Квінн виглядав стомленим і невиспаним – певне, щойно з літака. Здавалося, він не спав багато ночей, хоча, власне, так воно й було. – Під час шторму, коли я був певен, що ми тонемо, мені з’явилося твоє обличчя. Я присягнувся, що як виживу, то зателефоную тобі.

Меггі глянула на нього з недовірою. Вона стільки вистраждала відтоді, як бачила його востаннє.

– Ти не зателефонував мені, – мовила вона, ніби це зараз мало сенс. А втім, тепер це вже не мало значення.

Вона не знала, чому він тут, що каже їй. Він ніби говорив до неї іноземною мовою. Їй захотілось утекти.

– Ні, не телефонував. – У його очах з’явилося щось таке, чого не було тоді, коли вони були разом. Щось могутнє, сильне і певне. Він ніби помер, а потім наново народився. Так воно й було насправді, і тепер він таки став вільним. – Я хотів побачити тебе. Як ти?

Вона кивнула, згадуючи, які могутні були руки, якими він обнімав її. Він її мало не вбив. Усе було майже так. Вона, так само як і він, пережила страшний шторм, коли він поїхав від неї, і вижила. Вони стояли під дощем, дивлячись одне на одного і намагаючись побачити, чи щось лишилося від минулого. Їх розмела стихія, сильніша за них, і вони не знали, чи зможуть повернутись до старого. – Коли я плив назад до Голландії, мені наснилася Джейн. Вона була така спокійна. Вона сказала мені, що їй добре і що вона любить мене. А наприкінці вона просто посміхнулась і пішла.

Меггі слухала його й кивала. Обоє знали, що це означає. Щонайменше – прощення.

– Я запізнююсь до школи, – сказала вона, бо не знайшла інших слів, але він, здавалось, не чув її.

– Ти поїдеш зі мною? – він пройшов шість тисяч миль, щоб запитати її про це. А може, він прийшов із ще дальших країв. Він пройшов крізь усе своє життя з нетрищ смерті. І в безодні шторму він знайшов одну річ, якої йому бракувало. У лещатах смерті він відшукав прощення. Він знав, що як урятується, то це означатиме, що він заслуговує її. Саме тому він побачив у мороці ночі її обличчя, ніби то була візія й обіцянка. Він знайшов те, чого шукав, не тільки прощення, але й звільнення. Він сплатив свої борги – все до останнього фартинга. І в останньому сні Джейн нарешті звільнила його.

– Ти серйозно? – Вона не відводила від нього очей, ніби не розуміла, про що він.

– Так. А ти? Чи хочеш ти поїхати зі мною?

Вона вагалась, і цей час видався йому вічністю, а потім нарешті кивнула.

– Хочу. Ти все ще хочеш мене? – прошепотіла вона, і цього разу він розсміявся.

– Чорт забирай, ми мало не потонули, тільки Бог знає, навіщо він урятував нас, передусім мене. І я прийшов з Африки до Голландії, до Нью-Йорка, а тепер сюди. Так, Меггі, я хочу тебе. Більше того, я найбільший дурень, який тільки жив на землі, я найбільший сучий син у цьому світі. Обіцяю тобі, я більше ніколи не залишу тебе. Звісно, я залишатиму тебе, але не так, як це відбулось у жовтні. Певне, мені треба було зазирнути в очі смерті, щоб зрозуміти, чого я хочу насправді. – Він опустився перед нею на одне коліно під дощем, і вона розсміялась. – А тепер ти підеш зі мною?

– Добре, добре. Але я повинна дати учням завдання. І ще мені треба перевірити зошити. Коли ти їдеш?

– Я не іду, поки ти не погодишся їхати зі мною. Корабель ремонтуватиметься в Голландії не менше двох місяців, а то й три. Чи можу я поки лишитись у тебе? – спитав він, і вона посміхнулась йому. Він ніколи не був їй милішим. І вона була йому наймиліша – так само промокла під дощем, як і в день, коли він уперше побачив її. – Хочеш, я відвезу тебе до школи? – Вона посміхнулась і кивнула. – Як швидко ти можеш дати їм завдання? – спитав він, коли Меггі простягла йому ключі від машини.

Усе це було так чудово й так божевільно, як і його життя. Він обійшов півсвіту, щоб запропонувати їй поїхати з ним, мусив постояти на порозі смерті, щоб зробити це. Але якщо він прийшов до цього, то їй варто було йти.

– Я дам їм сьогодні завдання. Ти хочеш цього? – спитала вона, поки він заводив машину й виїздив на дорогу.

Обоє промокли до нитки, коли він завів машину та глянув на неї.

– Я сказав, що кохаю тебе?

– Не пригадую. Але я це й так зрозуміла. Якщо ти йшов цим шляхом, то, певне, так воно і є. І я кохаю тебе. А тепер вези мене до школи, я запізнююсь. Ти страшенно налякав мене. Я подумала, що на мене нападають.

– Я просто був такий щасливий, що побачив тебе.

Квінн посміхнувся їй, ведучи машину по Вальєхо. Меггі погодилась із ним, коли він говорив, що вони обоє пережили шторм. Це було диво. Диво повернуло його до неї. І вона нагадала йому, коли нахилилась, цілуючи, що саме буревій одного дня познайомив їх.

Квінн довіз її до школи, і Меггі помахала йому рукою, біжачи під дощем. Вона була дивом, яке ввійшло в його життя й принесло йому прощення. І кохання стало тим дивом, яке зцілило його.


    Ваша оценка произведения:

Популярные книги за неделю