355 500 произведений, 25 200 авторов.

Электронная библиотека книг » Олег Ведмеденко » Нехай буде воля Твоя » Текст книги (страница 4)
Нехай буде воля Твоя
  • Текст добавлен: 3 октября 2016, 22:15

Текст книги "Нехай буде воля Твоя"


Автор книги: Олег Ведмеденко


Жанры:

   

Религия

,

сообщить о нарушении

Текущая страница: 4 (всего у книги 5 страниц)

Світло від Світла, Бога Істинного від Бога Істинного – рожденного, несотворенного, одноістотного з Отцем, через Якого все сталося.

Він для нас, людей, і для нашого спасіння з Неба зійшов і тіло прийняв від Духа Святого і Марії Діви, і стався людиною.

І розп’ятий був за нас при Понтійському Пилаті, і страждав, і був похований.

І воскрес у третій день, як було написано.

І вознісся на Небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і царству Його не буде кінця.

І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що з Отцем і з Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, що говорив через пророків.

В єдину, святу, соборну і апостольськую Церкву.

Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів.

Чекаю воскресіння мертвих і життя будучого віку.

Амінь.

Псалом 50 (51)

Помилуй мене, Боже, з великої милості Твоєї, і з великого милосердя Твого прости провини мої. Особливо обмий мене від беззаконня мого, і від гріха мого очисти мене.

Бо беззаконня моє я знаю, і гріх мій повсякчас переді мною…

( Тут можна зупинитися , і з словами: “Покаяння двері відкрий мені, Життєдавче Христе” , та зі сльозами розкаяння на очах і серцем упокореним сповідати Господу усі гріхи свої вільні й не вільні, свідомі й не свідомі, чи то в слові, чи в ділі, чи думкою.

Осьде добре застосувати САМОВИЧИТКУ – див. Д одаток 6 . А після цього, подякувавши Милос тивому Богу за благодать прощення та очищення , знову повернутися до покаянного Псалма… )

Проти Тебе Єдиного я згрішив, і лукаве перед Тобою вчинив, отже, праведний Ти в слові Твоїм, і справедливий у присуді Твоїм. Ось-бо в беззаконні зачатий я, і в гріхах породила мене мати моя...

Бо Ти істину полюбив єси, невідоме й таємне мудрості Твоєї явив Ти мені. Окропи мене ісопом – і очищуся, омий мене – і стану біліший від снігу. Дай мені почути радість і веселість – і зрадіють кості упокорені. Відверни лице Твоє від гріхів моїх, і прости усі беззаконня мої.

Серце чисте створи в мені, Боже, і Духа Правди віднови в нутрі моєму. Не відкинь мене від лиця Твого, і Духа Твого Святого не відійми від мене. Поверни мені радість спасіння Твого, і духом могутнім укріпи мене.

Навчатиму беззаконників шляхів Твоїх, і нечестиві навернуться до Тебе. Визволи мене від провини кривавої, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно славитиме правду Твою! Господи, відкрий уста мої, і язик мій сповістить хвалу Твою… Бо коли б Ти жертви побажав – приніс би я: всепалення Ти не бажаєш. Жертва Богові – дух сокрушенний, серцем скорботним і смиренним Ти не погорджуєш.

Ущаслив, Господи, благоволінням Твоїм Сіон, і хай збудуються стіни Єрусалимські. Тоді буде угодна Тобі жертва правди, приношення і всепалення; тоді покладуть на жертівник Твій тельців.

Господи, помилуй (12 разів).

Слава Отцю, Сину, Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Поклоніння Ісусу Христу

Прийдіть, поклонімось Царю нашому, Богу.

Прийдіть, поклонімось і припадім до Христа, Царя нашого, Бога.

Прийдіть, поклонімось і припадім до Самого Христа – Царя і Бога нашого.

Псалом 90 (91)

Хто живе під опікою Вишнього – той під покровою Бога Небесного оселиться. Каже він Господу: “Ти заступник мій, Пристановище моє, Ти – мій Бог!”, і я надіюся на Нього.

Він урятує тебе від сітки ловецької і від слова напасного. Він плечима Своїми закриє тебе, і під крильми Його будеш мати надію; зброєю оточить тебе правда Його. Ти не злякаєшся страху нічного, ні стріли, що летить удень, ані чуми, що ходить у темряві, ані зарази, що нівечить у південь. Упаде з боку тебе тисяча, а праворуч десять тисяч – до тебе ж не дійде. Тільки очима своїми будеш ти споглядати, та заплату грішникам бачити.

“Бо Ти, Господи, Надія моя!” Ти Вишнього вибрав своїм пристановищем. Не прийде до тебе зло, і зараза не наблизиться до тіла твого. Бо ангелам Своїм Він накаже про тебе берегти тебе на всіх дорогах твоїх. Вони на руках понесуть тебе, щоб ти й ногою своєю не спіткнувся об камінь. Ти на аспида й василиска наступиш, і потопчеш лева та змія.

“Він на Мене надіявся – за те Я визволю його; обороню його, бо він пізнав Ім’я Моє. Кликатиме до Мене він – і Я вислухаю його; з ним Я буду в журбі; Я визволю його і прославлю його. Довготою віку наділю його і дам йому бачити спасіння Моє”.

Слава Отцю, Сину, Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Алилуя, Алилуя, Алилуя, слава Тобі, Боже (тричі).

До Богородиці

Богородице, Діво, радуйся! Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти між жонами, і благословен плід лона Твого, бо Ти породила Спаса душ наших.

Достойно є, поправді, величати Тебе, Богородицю – Всеблаженну і Пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів, і незрівнянно славнішу від серафимів, що породила Бога Слово непорочно, правдиву Богородицю, Тебе величаємо.

Слава Отцю, Сину, Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

 

Молитва до ангела-охоронителя та усіх Небожителів

Ангеле Божий, охоронителю мій святий, з неба мені Богом даний! Щиро благаю Тебе: просвіти мене сьогодні, і від усього злого охорони, і на діла добрі наведи, і на шлях спасенний настав.

Моліть Бога за мене, святі угодники Божі – архангели й ангели, бо я щиро звертаюсь до вас, скорих помічників та молитвеників за душу мою. Амінь.

Молитва святого Єфрема Сирійського

Господи і Владико життя мого. Духа лінивства, безнадійності, владолюбства і пустомовства не дай мені.

Духа ж чистоти, смиренності, терпеливості і любові дай мені, рабу твоєму.

Так, Господи-Царю! Дай мені бачити провини мої і не осуджувати брата мого, бо Ти благословен єси на віки вічні. Амінь.

Молитва самозречення

В руки Твої, Господи, віддаю дух, душу й тіло мої; здоров’я моє, сім’ю мою, роботу мою (або служіння моє); достаток, добробут та безпеку мої.

Ти ж мене благослови, Ти мене помилуй і життя вічне даруй мені. Амінь.

 

Псалом 102 (103)

Благослови, душе моя, Господа, і вся істото моя – ім’я святеє Його.

Благослови, душе моя, Господа, і не забувай усі добродійства Його.

Він прощає усі беззаконня твої, зціляє всі недуги твої. Він визволяє від загибелі життя твоє, вінчає тебе милістю і щедротами.

Щедрий і Милостивий Господь, Довготерпеливий і Многомилостивий.

Благослови, душе моя, Господа, і вся істото моя – ім’я святеє Його. Благословенний Ти, Господи!

 

Молитва на чотках (вервицi)

(див. Д одаток 2 )

 

2. МОЛIННЯ ПО ЧОТКАХ (НА ВЕРВИЦI)

Д обрі молитвеники й придумали чотки, які й пропонуються для уживання… Використовують їх так: скажуть – «Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного», або «грішну», і перекладуть одну намистинку пальцями; скажуть так в другий раз, і ще перекладуть…

Прочитавши це, не подумайте, ніби жену вас в монастир. Про молитву на вервиці я сам уперше почув від мирянина, а не від монаха. І багато мирян та мирянок моляться таким чином. І вам стане це у пригоді…

Найпотужніший, всеуражаючий меч для воюючого – це навик молитви Ісусової. Молитва й усяка – є меч… Але ця, якщо оволодіти нею, – буде меч, що безперестанно навколо обертається й ворогів настрашує…

Чого шукають молитвою Ісусовою? – Того, щоб увійшов у серце благодатний вогонь, і почалася безперестанна молитва, чим і визначається насправді благодатний стан...”

(Святитель Феофан Затворник)

В Ім’я Отця, Сина, Святого Духа. Амінь.

Молитва митаря

Боже, будь милостивий до мене грішного; Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного. Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

Молитва до Святого Духа

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди є і все наповняєш. Скарбе добра, і життя подателю – прийди, і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Ісусова молитва

Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене (тут можна додавати “грішного”).

Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене.

Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене...

(Чотки перебираються лівою рукою – права повинна бути вільною для покладання хресного знамення.

Вервиця складається з п’яти рядів по десять близько посаджених одна від одної чоток. Кожен ряд завершується однією чоткою, яка дещо відстоїть від інших , або ж є більшою за розмірами.

По близько посаджених чотках читається Ісусова молитва. По відокремлених – “Царю Небесний…” Отже, повне коло складається з п’ятдесяти молитов Ісусових і чотирьох “Царю Небесний”. Окрім того , молитви на початок та кінець моління.

Кількість повних обертів вервиці молільник обирає в залежності від молитовного стану, а також особистого духовного досвіду . Для звершення Молитовного канону рекомендую від одного до тр ьох оберт ів чоток. )

 

…Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене (останній раз).

Молитва митаря

Боже, будь милостивий до мене грішного; Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене, грішного.

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

Молитва до Святого Духа

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди є і все наповняєш. Скарбе добра і життя подателю – прийди, і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Трисвяте

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричі).

Мале славослів’я

Слава Отцю, Сину, Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва до Пресвятої Тройці

Пресвята Тройце, помилуй нас. Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься, і зціли немочі наші Імені Твого ради.

Господи, помилуй (тричі).

Слава Отцю, Сину, Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва Господня

Отче наш, що є на Небесах. Хай святиться Ім’я Твоє, хай прийде Царство Твоє, хай буде воля Твоя як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні, і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим. І відведи нас від спокуси, та визволи нас від лукавого.

Бо твоє є царство, сила і слава Отця, Сина, Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

 

3 . МОЛИТВА САМОЗРЕЧЕННЯ

“Велике благо – віддатися на волю Божу (тобто, повністю, до кінця смиритися). В душі тоді лише Господь, і немає іншої думки, і вона чистим умом молиться Богу, і відчуває любов Божу, хоча й страждає тілом.

Коли душа повністю віддалася на волю Божу, тоді Сам Господь (безпосередньо) починає управляти нею (ось воно – провід, царювання, царство Боже!), і душа безпосередньо вчиться від Бога, а раніше наставлялася учителями та Писанням. Але (на жаль, утім) рідко трапляється, щоб Учителем душі був Сам Господь Своєю благодаттю Святого Духа, і мало хто знає про це – лише той, хто живе по волі Божій...

Як узнати, чи живеш ти по волі Божій?

Ось ознака: якщо ти досадуєш про яку-небудь річ (!), то, значить, не цілком віддався волі Божій, хоча тобі, можливо, й здається, що ти живеш по волі Божій.

Хто живе по волі Божій, той не піклується ні про що. І якщо йому потрібна якась річ, то він і себе, і її передає Богові. А якщо не отримує потрібної речі, то однаково залишається спокійним так, як нібито мав би її.

Душа, яка віддалася на волю Божу, нічого не боїться – ні грози, ні зарізяк, НІЧОГО. Але що б не трапилося – вона каже: «Так Богу завгодно». Якщо хворий – думає: «Значить, мені потрібна хвороба, інакше б Бог не дав мені її...»

І так зберігається мир в душі й тілі...”

(Старець Силуан /Антонов/)

В руки Твої, Господи, віддаю дух, душу й тіло мої; здоров’я моє, сім’ю мою, роботу мою; достаток, добробут та безпеку мої.

Ти ж мене благослови, Ти мене помилуй і життя вічне даруй мені. Амінь.

4 . МОЛИТВА ПОДЯЧНА БОГОВІ ЗА ВИПРОБУВАННЯ

“Я за все життя жодного разу, ніколи не нарікав за скорботи, але все приймав з руки Божої, як ліки, і завжди дякував Богові, і тому дав мені Господь легко нести усі скорботи.

Всі люди на землі неминуче несуть скорботи; і хоча невеликі ці скорботи, які посилає нам Господь, але людям вони видаються непосильними і гнітять їх, і це тому, що не хочуть вони смирити свою душу і віддатися на волю Божу.

На землі неможливо уникнути скорбот, але хто віддався на волю Божу, той легко їх зносить. Він бачить скорботи, але уповає на Господа, і скорботи минають.

Господь дав на землю Духа Святого, і в кому Він живе, той відчуває рай у собі.

Можливо, ти скажеш: «Чому ж зі мною немає такої благодаті?» Тому, що ти не віддався на волю Божу, але живеш по своїй.

Подивіться на того, хто любить свою волю. Він ніколи не має миру в душі і завжди незадоволений: те не так, це не добре... А хто цілком віддався на волю Божу – той має чисту молитву, душа його любить Господа, і все йому приємне й миле.

Так віддалася Богу Пресвята Діва: «Я раба Господня, хай буде мені згідно зі словом Твоїм!» І якби ми так само казали: «Я раб Господній, хай буде мені згідно зі словом Твоїм!», то Євангельські глаголи Господні, Духом Святим написані, пробували би в душах наших, і тоді любов Божа була б у всьому світі, і яке чудове життя було б по всій землі!

І хоча Господні слова стільки сторіч уже звучать по всьому всесвіту, та люди їх не розуміють і не хочуть прийняти...”

(Старець Силуан /Антонов/)

Дякую Тобі, Боже Милосердний, за те, що Ти допустив мені це випробування для навернення, смирення та спасіння мого.

Подай же, Господи, і мирного Твого Духа, щоб міг я, немічний (щоб могла я, немічна), достойно понести його. Амінь.

5. МОЛИТВА НА ПЕРЕРИВАННЯ ПРОКЛЯТТЯ РОДУ

Б о Я – Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене, і що чинить милість тисячам тих, хто любить Мене і хто тримається Моїх заповідей ...

(Вихід, 20 розділ, 5–6 вірші)

“Та станеться, коли ти не будеш слухатися голосу Господа, Бога свого, щоб додержувати виконання всіх Його заповідей та постанов Його , то прийдуть на тебе всі оці прокляття і досягнуть тебе: Проклятий ти у місті і проклятий ти в полі! Проклятий кіш твій та діжа твоя! Проклятий плід твоєї утроби та плід твоєї землі…”

(див. Повторення Закону, 28-й розділ)

“…І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим…

Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець. А коли ви не будете людям прощати, то й Отець ваш не простить вам прогріхів ваших”

( Євангеліє від Матвія, 6 розділ, 12, 14–15 вірші)

(Молитва повинна йти від серця. Тому перед тим, як вознести її, необхідно обов’язково увійти в молитовний стан – стан розчулення, коли “серце зігрілось, і тепло до Бога взиває…”)

Отець наш Небесний! В Ім’я Ісуса прошу Тебе: зніми усі прокляття з мене, чоловіка мого (дружини моєї), дітей і внуків моїх, і з роду мого до третього й четвертого покоління.

Від імені роду свого зі сльозами розкаяння прошу прощення у всіх, перед ким завинив мій рід. І від імені роду свого щиро прощаю всім, хто винен перед родом моїм, які б провини не вчинили вони.

Господи! Прости і Ти усім нам так, як я прощаю.

Хай буде мир і любов між усіма нами, і Твоє благословення над усіма нами. Амінь.

 

 

6. САМОВИЧИТКА

“А тих, хто ввірує, супроводити будуть ознаки такі: у Ім’я Моє демонів будуть виганяти, говоритимуть мовами новими, братимуть змій; а коли смертодійне що вип’ють, – не буде їм шкодити; кластимуть руки на хворих, – і добре їм буде!..”

( Євангеліє від Марка, 16 розділ, 17–18 вірші)

“Тож спротивляйтесь дияволові – то й утече він від вас”

( Соборне п ослання святого апостола Якова, 4 розділ, 7 вірш)

“Хто не має іще дійства молитви, той іншим чином перемагає їх (ворогів духовних), наслідуючи Мойсея. Бо коли він встає і до неба піднімає руки й очі свої, то Бог проганяє їх. Потім знову сідає й починає молитву з терпеливістю... Ось такий спосіб використовує той, хто іще не здобув дії молитви (молитви серця). Але й той, хто має дієву молитву, під час поруху тілесних пристрастей пристрастей лютих й тяжких, – почасту встає, та простягає руки для помочі проти них…

– Ісусовим іменем, – каже Ліствичник, – бичуй супостатів”

(Святий Григорій Синайський)

“Боротьба із пристрастями загальна для всіх… Чому б не застосувати вичитку? Адже всі пристрасні – суть біснуваті. Усяка пристрасть має свого біса, який через людину живить свою пристрасть, тобто себе. Вигнати його – і спротив пристрасті спаде…”

“Адже в кожного є якась одна найголовніша пристрасть, навколо якої в’ються уже й усі інші. Ось цю-то перш за все і потурбуйтеся віднайти…”

(Святитель Феофан Затворник)

Сповнений лукавства й погибелі, хай буде твоя злоба разом із тобою в погибель! Я людина грішна, але маю надію на благодать та допомогу Бога мого, і не боюсь тебе, рівно ж як і не злякають мене твої появи. Для мене непереможна стіна – Ім’я Спасителя мого, Ісуса Христа, Якого я возлюбив, і Іменем Якого забороняю тобі, пес нечистий, це робити .. . Амінь .

(Схиігумен Савва.

“Молитви на всяку потребу в доповнення

до Загального Молитвослова”:

Молитва на закли н ання ворогів духовних

преподобного Авраамія)

Іменем Господа Ісуса Христа та Його страждань за рід людський – вийди, ворог роду людського, з цього дому… В Ім’я Отця , Сина , Святого Духа. Амінь .

(Там же: Молитва на вигнання

духа злоби піднебесного)

“Старці кажуть: «Тримай увагу в серці… і руку тримай на грудях»”

(Святитель Феофан Затворник)

(Перед тим, як приступити до самовичитки, необхідно увійти в молитовний стан. Якщо молитви серця іще немає, то обов’язково зміцнитися на вірі, відкинувши усякі сумніви, ствердившись у молитві розуму…

Покласти руку на сонячне сплетіння, груди чи на хворе місце і з вірою , спокійно й твердо промовляти):

В Ім’я Отця, Сина, Святого Духа. Амінь.

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш. Скарбе добра і життя подателю – прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші...

 

О, дух злоби піднебесний (такий-то: називаємо ім’я конкретного духа злоби піднебесного – пристрасті, хвороби чи пожадання плоті нашої, з яким ми наразі провадимо боротьбу.

Наприклад: дух злоби піднебесний гордості, лінивства, лукавства, пияцтва, куріння, наркоманії, азарту, іншої якоїсь залежності, похоті, черевоугодництва, сластолюбства, сріблолюбства, славолюбства, страху, тривоги, лякливості, невпевненості, суєтності, недостойності, помисливості, владолюбства, пустомовства, сумніву, недовірства, безнадійності, нестриманості, нетерпеливості, несмиренності, жорстокосердя, нелюбовності, гніву, роздратування, розсіяності, неуважності, відчаю, неспокою, хвороби та симптомів хвороби, перевтоми тощо)!..

В Ім’я Ісуса і Іменем Його я зв’язую тебе.

В Ім’я Ісуса і Іменем Його я забороняю тобі усякий порух в мені.

В Ім’я Ісуса і Іменем Його я забороняю тобі шкодити моєму духові, душі і тілу.

В Ім’я Ісуса і Іменем Його я ламаю усі плани твої і руйную всі твердині твої, що ти їх понабудовував у мені.

В Ім’я Ісуса і Іменем Його я протистою тобі, як і сказано: “спротивляйтесь дияволові – то й утече він від вас”.

В Ім’я Ісуса, в Ім’я Ісуса, в Ім’я Ісуса!..

А тепер, дух злоби піднебесний (такий-то), в Ім’я Ісуса я наказую тобі: Вийди з мене, і більше не входь! Вийди з мене, і більше не входь! Вийди з мене, і більше не входь!

В Ім’я Ісуса, в Ім’я Ісуса, в Ім’я Ісуса!..

О, горо ти згубная, горо велика – в Ім’я Ісуса піднімись і порушся в море світу цього, бо там тобі місце.

В Ім’я Ісуса, в Ім’я Ісуса, в Ім’я Ісуса!..

А тобі, сатано, хай заборонить Сам Господь Бог! В Ім’я Ісуса, в Ім’я Ісуса, в Ім’я Ісуса…

Дякую Тобі, Господи, Боже мій, що Ти очистив мене від духа злоби піднебесного (такого-то)! Хай буде Тобі за це слава, честь і поклоніння як Єдиному Богу: Отцю, Сину, Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Псалом 102 (103)

Благослови, душе моя, Господа, і вся істото моя – ім’я святеє Його.

Благослови, душе моя, Господа і не забувай усі добродійства Його.

Він прощає всі беззаконня твої, зціляє всі недуги твої. Він визволяє від загибелі життя твоє, вінчає тебе милістю і щедротами.

Щедрий і Милостивий Господь, Довготерпеливий і Многомилостивий.

Благослови, душе моя, Господа, і вся істото моя – ім’я святеє Його.

Благословен єси, Господи…

7 . ВОЛЯ БОЖА СТОСОВНО ПРОБЛЕМ НАШОГО ЖИТТЯ

“Тож віра від слухання, а слухання через слово Христове”

( Послання святого апостола Павла до р имлян, 10 розділ, 17 вірш)

“Бо Боже Слово живе та діяльне...”

( До є вре їв , 4 розділ, 12 вірш)

“Я пильную Свого слова, щоб справдилось воно”

( Книга пророка Єремії, 1 розділ, 12 вірш)

“Мій сину, прислухайся до моїх слів, до речей моїх вухо своє нахили! Нехай не відійдуть вони від очей твоїх, бережи їх в середині серця свого! Бо життя вони тим, хто їх знайде, а для тіла усього його – лікування”

(Приповісти Соломона , 4 розділ, 20–22 вірші)

1) Страх, тривога

· “Не бійся, з тобою бо Я...” (Книга пророка Ісаї, 41 розділ, 10 вірш і далі).

· “Не бійся, – Я тобі поможу!” (Ісаї, 41.13).

· “Шукав я був Господа, – і Він озвався до мене, і від усіх небезпек мене визволив” (Псалом 33(34), 5 вірш).

· “Бо не дав нам Бог духа страху, але сили, і любові, і здорового розуму” (Друге послання святого апостола Павла до Тимофія, 1 розділ, 7 вірш).

· “Сам бо сказав [Господь]: «Я тебе не покину ані не відступлюся від тебе!» Тому-то ми сміливо говоримо: «Господь – мені помічник, і я не злякаюсь нікого: що зробить людина мені?” (До євреїв, 13.5–6).

· “Ви від Бога, дітки, і ви перемогли їх, – більший бо Той, Хто в вас, аніж той, хто у світі” (Перше соборне послання святого апостола Івана Богослова, 4 розділ, 4 вірш).

· “І не лякайтеся тих, хто тіло вбиває, а душі вбити не може; але бійтесь більше того, хто може й душу, і тіло вам занапастити в геєнні” (Євангеліє від Матвія, 10 розділ, 28 вірш).

· “Господь – моє світло й спасіння моє. Кого буду боятись? Господь – то твердиня мого життя. Кого буду лякатись? Коли будуть зближатись до мене злочинці, щоб жерти їм тіло моє, мої напасники та мої вороги – вони спіткнуться й попадають!..” (Псалом 26(27). 1–3…).

· “Хто живе під покровом Всевишнього, хто в тіні Всемогутнього мешкає, той скаже до Господа: «Охороно моя та твердине моя, Боже мій, – я надіюсь на Нього!»” (Псалом 90(91)…).

· “Страху немає в любові, але досконала любов проганяє страх геть…” (Перше Івана, 4.18).

· “Чи ж не наказав Я тобі: будь сильний та відважний? Не бійся і не лякайся, бо з тобою Господь, Бог твій, у всьому, де ти будеш ходити” (Ісуса Навина, 1 розділ, 9 вірш).

· “Свої очі я зводжу на гори, звідки прийде мені допомога…” (Псалом 120(121)).

· “Нехай серце вам не тривожиться! Віруйте в Бога і в Мене віруйте!” (Від Івана, 14.1).

· “Хорони мене, Боже, – я бо до Тебе вдаюся!..” (Псалом 15(16)).

· “На Тебе надіюсь я, Господи, хай не буду повік засоромлений, визволь мене в Своїй правді…” (Псалом 30(31)).

· “Тому може Він завжди й спасати тих, хто через Нього до Бога приходить, бо Він завжди живий, щоб за них заступитись” (До євреїв, 7.25).

· “Зо мною Господь – не боюся нікого, що зробить людина мені?” (Псалом 117(118).6).

· “Не лякайсь, тільки віруй…” (Від Луки, 8 розділ, 50 вірш).

· “Не бійся, бо Я з тобою” (Буття, 26 розділ, 24 вірш).

· “Коли за нас Бог, то хто проти нас?” (До римлян, 8.31).

· “Він і в спанні подасть другові Своєму (синодальний переклад: «тогда как возлюбленному своему Он даёт сон»)” (Псалом 126(127).2).

· “На Господа здай дорогу свою і на Нього надію клади, і Він зробить…” (Псалом 36(37).5).

· “Якщо серед тісноти піду, – Ти оживиш мене, правиця Твоя допоможе мені, – для мене Господь виконає!” (Псалом 137(138).7–8).

2) Хвороба

· “Він тілом Своїм Сам підніс гріхи наші на дерево, щоб ми вмерли для гріхів та для праведності жили; Його ранами ви вздоровилися” (Перше соборне послання святого апостола Петра, 2 розділ, 24 вірш).

· “Щоб справдилось, що сказав був Ісая пророк, промовляючи: «Він узяв наші немочі, і недуги поніс»” (Євангеліє від Матвія, 8 розділ, 17 вірш).

· “Хіба ви не знаєте, що ваше тіло – то храм Духа Святого, що живе Він у вас, Якого від Бога ви маєте, і ви не свої? Бо дорого куплені ви. Отож прославляйте Бога в тілі своєму та в дусі своєму, що Божі вони!” (Перше послання святого апостола Павла до коринфян, 6 розділ, 19–20 вірші).

· “І молитва віри вздоровить недужого, і Господь його підійме, а коли він гріхи був учинив, то вони йому простяться” (Якова, 5.15).

· “Отже, признавайтесь один перед одним у своїх прогріхах, і моліться один за одного, щоб вам уздоровитись. Бо дуже могутня ревна молитва праведного!” (Якова, 5.16).

· “Чи страждає хто з вас? Хай молиться! Чи тішиться хто? Хай співає псалми!” (Якова, 5.13).

· “І сказав Він: «Коли дійсно будеш ти слухати голосу Господа, Бога твого, і будеш робити слушне в очах Його, і будеш слухатися законів Його, і будеш виконувати всі настанови Його, то всю хворобу, що Я поклав був на Єгипет, не покладу на тебе, бо Я – Господь, Лікар твій!»” (Вихід, 15 розділ, 26 вірш).

· “Направду ж Він немочі наші узяв і наші хвороби поніс,... Його ж ранами нас уздоровлено” (Книга пророка Ісаї, 53 розділ, 4–5 вірші).

· “Він послав Своє Слово та їх уздоровив. І їх урятував з їхньої хвороби” (Псалом 106(107), 20 вірш).

· “Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, – і Я вас заспокою! Візьміть на себе ярмо Моє і навчіться від Мене, бо Я тихий і серцем смиренний, – і знайдете спокій душам своїм” (Від Матвія, 11.28-29).

· “І будеш служити ти Господеві, Богові своєму. І Він поблагословить твій хліб та воду твою, і з-посеред тебе усуне хворобу” (Вихід, 23.25).

· “Якщо впокоряться люди Мої, що над ними кличеться Ім’я моє, і помоляться, і будуть шукати Ім’я моє, і повернуться зі злих своїх доріг, то Я вислухаю з Небес і прощу їхній гріх, та й вилікую їхній край!” (Друга книга Параліпоменон (Друга книга хронік), 7 розділ, 14 вірш).

· “Багато хвороб – на безбожного, хто ж надію свою покладає на Господа, того милість оточує” (Псалом 31(32).10).

· “Господи, Боже мій, я кликав до Тебе, – і мене вздоровив Ти. Господи, вивів Ти душу мою із шеолу, – Ти мене оживив, щоб в могилу не сходити мені” (Псалом 29(30).3–4).

· “Господи, не карай мене в гніві Своїм…” (Псалом 37(38)).

· “І сказав Він мені: «Досить тобі Моєї благодаті, – бо сила Моя здійснюється в немочі». Отож, краще я буду хвалитись своїми немочами, щоб сила Христова вселилась в мене. Тому любо мені в недугах, у прикростях, у бідах, у переслідуваннях, в утисках через Христа. Коли бо я слабий, тоді я сильний” (Друге до коринфян, 12.9–10).

· “Улюблені, не дивуйтесь огневі, що вам посилається на випробовування, немовби чужому випадку для вас. Але через те, що берете участь у Христових стражданнях, то тіштеся, щоб і в з’явленні слави Його раділи ви й звеселялись…” (Перше Петра, 4.12–13).

· “А Він їй [кровоточивій] сказав: «Твоя віра, о дочко, спасла тебе; іди з миром і здоровою будь від своєї недуги!»” (Від Марка, 5.34).

· “Христос відкупив нас від прокляття Закону…” (До галатів, 3.13–14).

· “Тоді сестри послали до Нього, говорячи: «Ось, нездужає, Господи, той, що кохаєш його!»… Як почув же Ісус, то промовив: «Не на смерть ця недуга, а на Божу славу, – щоб Син Божий прославився нею»” (Від Івана, 11.3–4).

3) Злидні

· “Улюблений, – я молюся, щоб добре велося в усьому тобі, і щоб був ти здоровий, як добре ведеться душі твоїй” (Третє соборне послання святого апостола Івана Богослова, 2 вірш).

· “Поправді, поправді кажу вам: «Чого тільки попросите ви від Отця в Моє Ймення (в ім’я вдосконалення, яке у самозреченні, смиренні та любові), – Він дасть вам. Не просили ви досі нічого в Ім’я Моє (бо мали віру ще підзаконну не смиренну, а покірну, чинну не любов’ю, а страхом). Просіть – і отримаєте, щоб повна була ваша радість (як духовна радість, так і тілесна, позаяк чи може бути повною радість людини голодної, хворої, обтяженої різноманітними проблемами?..)” (Євангеліє від Івана, 16 розділ, 23–24 вірші).

· “І станеться, якщо дійсно будеш ти слухатися голосу Господа, Бога свого, щоб додержувати виконання всіх Його заповідей… І прийдуть на тебе всі оці благословення, і досягнуть тебе… Благословенний ти в місті, і благословенний ти в полі. Благословенний плід утроби твоєї (діти)Благословенний твій кіш та діжа твоя (синодальний переклад: «житницы твои и твои кладовые»)...” (див. Повторення Закону, 28 розділ, 1–14 вірші).

· “І будеш служити ти Господу, Богу своєму. І Він поблагословить твій хліб та воду твою, і з-посеред тебе усуне хворобу” (Вихід, 23 розділ, 25 вірш).

· “Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали” (Від Івана, 10.10).

· “А мій Бог хай надолужить вашу всяку потребу (синодальний переклад: «восполнит») за Своїм багатством у Славі, у Христі Ісусі” (Послання святого апостола Павла до филип’ян, 4 розділ, 19 вірш).

· “А Бог має силу всякою благодаттю вас збагатити, щоб ви, мавши завжди в усьому всілякий достаток, збагачувалися всяким добрим учинком…” (Друге до коринфян, 9.8).

· “І оце та відвага, що ми маємо до Нього, – що коли чого просимо згідно Волі Його, то Він слухає нас. А як знаємо, що Він слухає нас, чого тільки ми просимо, то знаємо, що одержуємо те, чого просимо від Нього” (Перше Івана, 5.14–15).

· “І він буде, як дерево, над водним потоком посаджене… і все, що він чинить, – щаститься йому!..” (Псалом 1).

· “Не журіться про життя своє – що будете їсти та що будете пити, ні про тіло своє – у що зодягнетеся. Чи ж не більше від їжі життя, а від одягу тіло?.. Хто ж із вас, коли журиться, зможе додати до зросту свого бодай ліктя одного? І про одяг чого ви клопочетесь?.. маловірні!

Отож, не журіться, кажучи: Що ми будемо їсти, чи: Що будемо пити, або: У що ми зодягнемось?.. Знає Отець ваш Небесний, що всього того вам потрібно. Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його, – а все це вам додасться. Отож не журіться про завтрашній день, – бо завтра за себе саме поклопочеться…” (Від Матвія, 6.25–34).

· “Господь – то мій Пастир, тому в недостатку не буду” (Псалом 22(23).1–2).

· “Христос відкупив нас від прокляття закону…” (До галатів, 3.13–14).

· “І помножив Господь усе, що Йов мав, удвоє” (Йова, 42 розділ, 10 вірш).

· “Бо корінь усього лихого – то грошолюбство, якому віддавшись, дехто відбились від віри й поклали на себе великі страждання” (Перше до Тимофія, 6.10).

· “Тож знайте, що ті, хто від віри, – то сини Авраамові… А коли ви Христові, то ви Авраамове насіння й за обітницею спадкоємці” (До галатів, 3.7,29).

· “Тож як ви, бувши злі, потрапите добрі дари своїм дітям давати, – скільки ж більше Отець ваш Небесний подасть добра тим, хто проситиме в Нього!” (Від Матвія, 7.11).


    Ваша оценка произведения:

Популярные книги за неделю

    wait_for_cache