412 000 произведений, 108 200 авторов.

Электронная библиотека книг » Радмір Говтва » ПереродженнЯ » Текст книги (страница 2)
ПереродженнЯ
  • Текст добавлен: 17 декабря 2020, 15:00

Текст книги "ПереродженнЯ"


Автор книги: Радмір Говтва



сообщить о нарушении

Текущая страница: 2 (всего у книги 3 страниц)

Глава 7

Друга група, на чолі з корветом «Щасливий» підійшла до сектора 3.10.

Пройшовши купол і ввійшовши в сектор 3.10, погляду відкрилася така картина, яку просто ніхто не очікував побачити. Практично весь сектор був занурений у воду. На поверхні залишалося чимало ділянок суши, але це в основному гірські вершини й плато, що перебували раніше вище рівня води. Зв'язок з живими колоністами в секторі встановити не вдалося. Якщо люди вкрилися в пірамідах, то доступ до них зараз заблокований водою. Невідомо, скільки вони зможуть перебувати в них. І чи є в них хто-небудь? Що могло викликати потоп?

Командир «Щасливого» доповів про побачений командуючому флоту й відразу після доповіді віддав наказ досліджувати ділянки суши. Був шанс, що люди встигли піти від стихії й укритися в горах або в лісах, що залишилися не зворушені потопом.

Цей сектор, як і інші, для захисту оточений товстим, багатокілометровим шаром льоду. Підняття рівня води могло бути або надходженням її із сусідніх секторів, що навряд чи, рівень води хоч і високий за межами купола, але купол не дасть їй проникнути в сектор. Другою причиною такого потопу могло бути зрушення тектонічних плит у секторі, відділення континенту й затоплення його. У цьому випадку справи йдуть складніше. Зібрати зайву воду й повернути в сектор придатне середовище існування можливо, і цим будуть займатися, але розлам кори сектора не дозволить його скріпити назад. Прийдеться знов переміщати ґрунт, створювати континент, а в кратери, що утворилися, увести воду. Це дозволить вивести на поверхню значні ділянки суши, але, у той же час, створить додаткові моря в секторі.

Але це все буде потім. Зараз потрібно знайти живих. Якщо їх не буде, то й займатися відновленням сектора може й не прийдеться, а для нагов такі умови життя, з рясною кількістю води як раз є придатними для життя. Цікаво, чи мають вони відношення до цих подій? Може, це вони все влаштували, і відразу приготували собі придатне середовище існування?

Пірамід на поверхні не виявилося ні однієї. ескадрильї винищувачів розосередилися й почали прочісувати ділянки суши. Десант чекав від них інформацію. Робити наземну пошукову операцію не поспішали. Ходити по поверхні в пошуках живих, це як шукати гілку в стозі сіна. Чекали цілевказівку від винищувачів.

Глава 8

Вході пошукових операцій по континентальній частині сектора 3.10, що залишилася не затопленої, знайти живих людей не вдавалося. Зате, були багаторазово зафіксовані тварини. Це давало надію на те, що люди, що вижили в потопі, на плато є. Вивчивши сектор, удалося встановити просту закономірність. Якщо на порожніх місцях не було поселень, то в лісовій частині плато проглядалися дороги. Якщо йти по них, то знайти людей, що вижили, якщо такі є, стане можливим.

Корвет «Стрімкий», приземляючись на різних зручних для посадки площадках, залишав групи десанту, які на скутерах направлялися в ліс по дорогах.

Входячи в ліс, проводилося його сканування на наявність живих форм життя, наявності кам'яних або металевих будівель. Стан укочених доріг говорило про те, що живі люди тут є.

Кілька годин пошуків не привели до успіху. Але вдалося з'ясувати, що деякі дороги перетинаються в хащі лісу. Трьом групам вдалося зустрітися на розвилці. А це вже явно справу рук людини. Але де ж люди? Чому їх немає? чому ніхто не відгукується? Адже не може ж бути, щоб не було чутно скутери? Отут явно живуть не дикі племена, раз у них є такі дороги з перехрестями.

Дрони на скутерах фіксували весь процес пошуку. Вони зберегли всі дії десанту, запам'ятали всю лісову місцевість. Обробивши інформацію декількох дронов від різних груп, була побудована тривимірна модель вивченої частини лісового масиву. У ній виявилася одна дуже цікава деталь, не побачена на ходу зі скутера. Від доріг убік хащі лісу відходили вузькі стежки. З дороги їх видно не було, а от по тривимірній моделі вони проглядалися чітко.

Вийшовши до однієї з них, група розбилася на три частини. Перша залишилася охороняти скутери, друга забезпечувала прикриття першої з хащі й третьої з тилу, а третя направилася по стежці в хащу. Іти було зручно, стежка була добре протоптана. Якби вона була стара, то вона б поростила травою. Значить їй користуються. Це дає надію на те, що люди, що вижили, не є дикими племенами.

Пройшовши кілька кілометрів у хащу, передова частина групи стала вловлювати захід диму від багаття. Дуже дивно, адже з повітря дим видний не був.

Стежка стала ставати ширше. Пройшовши ще пару сотню метрів по ній, крізь густу хащу група вийшла на поселення людей. Їх дома розташовувалися в землянках. Дома з колод були побудовані таким чином, що, входячи в будинок, ти спускаєшся по сходам вниз. І таких будинків було кілька десятків. Людей видно не було. Але вони отут явно були. Гарне маскування. Дома з дерева. От чому ми їх не бачили. Сканер сприймав деревину як ліс, а кам'яних і металевих будівель тут не було. Дома низькі, практично, як повалені дерева. Дуже розумно. Видимо, люди розуміли, що їм необхідно ховатися, і для виживання потрібне маскування. Увійшовши в лісове селище, активувавши силове поле, про всяк випадок, командир пошукової групи став звертатися до жителів на нашій рідній мові, після чого це став робити дрон на різних діалектах.

Двері одного з будинків відкрилася, і звідти вийшов молодий світловолосий чоловік, на вигляд йому було всього лише два періоди. Волосся були довгі й підв'язані яскраво червоною стрічкою. Він був одягнений у десантну амуніцію, на зразок нашої, у руках тримав на приготуванні плазмагон. Що ж, істоти розумні, це радувало, але ставало не по собі від відчуття, що ти, як мішень у тирі, під прицілом. Напевно наше наближення вони помітили й вибудували захист, що ми не бачимо. Дрон продовжував сканувати периметр. Друга група, що прикриває нас із тилу, одержувала від нього всю інформацію. Для прикриття третьої групи вони стали обходити поселення ліворуч, раптом почнеться бій, то вони зможуть атакувати поселенців із флангу.

Чоловік, що вийшов, опустив зброю вниз, підняв праву руку до гори й вимовив на знайомій нам мові слова: «Вітаю Вас. Хто Ви, і з якою метою прибули до нас?».

Командир групи опустив свою зброю, підняв праву руку й привітав незнайомця: «Світ вашому будинку. Ми з Метрополії. Прибули з рятувальною місією. Шукаємо живих. Чужі заявили свої права на сектор, тому що він ненаселений».

– Я командуючий збройних сил зони дев'ять сектора 3.10 ГЕІ, поселення Метрополії. Моє ім'я Олексій. Я радий Вас привітати. Ласкаво просимо.

Напруга між усіма стало спадати. З будинків стали виходити люди, не більше двадцяти чоловік і все зі зброєю.

Їм вдалося врятуватися від потопу тільки тому, що їх попередили жерці. Задовго до потопу вони покинули міста й укрилися в лісі, де продовжували жити дуже усамітнено. Вижити за всяку ціну, саме це й було їхнім завданням. Зустріти рятувальну місію й підтвердити права на сектор гуманоїдів.

Як з'ясувалося, зв'язок з метрополією вони втратили давно. Внутрішня війна призвела до того, що засоби зв'язку з метрополією були зруйновані. Причини війни їм до кінця не ясні. Ясно одне, улаштувавши війну одного народу між собою агресори знищили навершя «пірамід влади», і зв'язок з метрополією пропав. Вони хотіли окупувати весь сектор собі й наївно марили, що зможуть отут володіти всім. А далі було зроблено те, що за задумом щирих улаштовувачів війни повинне було звільнити сектор.

Саме тому, жерці виселили людей у ліс і в гори. Вони повинні були врятуватися. Зв'язку між ними не було, щоб їх не відстежили. У цьому величезному лісі є не менше двадцяти поселень. Їх можна знайти пішим порядком. За поселення в горах нічого не відомо. Жерці залишилися в пірамідах. Найімовірніше, вони покинули носії, залишивши їх усередині пірамід. Змінивши рівень води, можна буде до них добратися, але не виключено, що вони зараз уже на Батьківщині.

Але як же тоді метрополія підтримувала зв'язок із сектором 3.10 якщо піраміди були ушкоджені? Щось нам не відомо про те, як змогли розвити свої технології чужі. Але розбиратися в цьому – не завдання групи. Про знайдених поселенців було повідомлено в метрополію.

До прибуття спостережної місії в сектор 3.10 поселенці перебувають під захистом флоту ,який прибув в сектор. Побудова винищувачів над периметром було проведено таким чином, щоб створити силовий захисний купол над поселенням. Інших поселенців було ухвалене рішення не шукати. Якщо їх знайти, то безпеку їм було забезпечити складно, занадто малі сили перебувають у секторі. А раз ми не знайшли їх, то й чужі їх не знайшли. Нехай думають, що ті, кого ми охороняємо – це єдині що вижили. До приходу основних сил флоту будемо створювати дану видимість, щоб не наражати на небезпеку тих, кого ще має бути знайти.

Глава 9

На орбіті ГЕІ кораблі чужих продовжували блокувати вхід у планету. Зв'язку з ними не було. Але по каналу зв'язку з метрополії була отримана відповідь, що нас не впускають тому, що побоюються, що ми займемо «порожні» сектори 3.9 і 3.10, які вони знайшли. Таке їхнє поводження було неприпустимим, блокувати кораблі раси, що населяють планету, не можна, але починати війну через це так само було неприпустимо. Усе вирішується мирним шляхом. Головне, чию сторону займе рада. Протистояти раді ніхто не буде. Даремно.

У Метрополії знали про знайдений живих у секторі 3.10. Беручи до уваги незрозумілі збої в засобах зв'язку з колоніями, коли сектор був майже знищений, а зв'язок ще був, було ухвалене рішення, зв'язок з пошуковими командами не переривати й постійно виходити на візуальний контакт. На випадок, якщо канал зв'язку буде перехоплений, така перевірка буде надійною й захищеною від втручання.

Тепер всі зусилля були зосереджені на пошуку живих у секторі 3.9. Повинні ж і там бути що живі поселенці.

З підпростору до флоту Метрополії вийшли лінкори, прислані адміралом. Перше, що вони почали робити, це повідомили про збої в навігації й проблемах управління лінкора «Відмінник», що зовсім випадково йшов прямо в точку входу планети. По всіх каналах зв'язку чужим повідомляли, про неминуче зіткнення лінкора з кораблями їхнього флоту. Але на зв'язок чужі так і не виходили. Про всякий випадок, передбачаючи такий сценарій, через раду чужим повідомили про несправності лінкора, і що його не можуть зупинити, він уріжеться в кораблі чужих і будуть жертви. Рада галактики, звичайно розуміла, що відбувається, але все-таки наказали чужим зробити маневр і ухилитися від зіткнення. Зберігати життя – це закон першорядної важливості.

Чужі теж розуміли, що самий великий, а точніше величезний лінкор людей із включеними силовими полями просто пройде через них, як гарячий ніж, крізь масло. Зупинити його можна було б, атакувавши, але це призвело б до військового конфлікту. Рада сповіщена про проблему, чужих довели до відома, їм видали приписання, як діяти. Відповідальність лежала б на них, якщо б трапився військовий конфлікт. А виправдання діям лінкора людей, хоч і формальне, але все-таки було.

Потужність в щитах «Відмінника» усе підсилювалася, два інших лінкори прикривали його із флангів. Зброя була наведена в готовність, але в бойове положення не виводилося. Всім своїм видом вони показували, що атакувати не збираються.

Флот чужих почав відходити від точки входу в планету, у яку не швидко, але все-таки точно й упевнено йшов «Відмінник». Як тільки кораблі чужих відійшли убік, прямо перед входом у планету зупинився «Відмінник». Він закрив собою вхід всім судам, крім дрібних винищувачів. Його силове поле було великим і потужним. Зштовхнися з ним корвет, це приведе до його руйнування.

Зупинившись, командуючий лінкором «Відмінник» Радомир повідомив, що приступає до ремонту кермових двигунів і тестування навігаційної системи. Через адмірала флоту Іллю виявив свою вдячність і подяку чужим за розуміння й недопущення жертв. Тепер уже чужі залишилися відрізаними від планети. Їхній флот, що перебуває в планеті, не мав підтримки. Три прибулі лінкори стали друг над другом й стали сканувати ГЕЮ. Командування не безпідставно вважало, що чужі явно встановили засоби перешкод й перехоплення зв'язку. Або це стаціонарні об'єкти на корі планети, або усередині планети є кілька великих кораблів, а не один замаскований крейсер.

Поки проводилася операція, Метрополія викликала всі сектори ГЕІ, з якими зв'язок і раніше був. Потрібна була перевірка й підтвердження того, з ким саме встановлений зв'язок. Крім того, всі ради секторів сповістили про проблеми в секторах 3.9 і 3.10. Одержавши підтвердження, що інші сектори в безпеці й конфліктів у них нема, Метрополія прийняла рішення: до прибуття спостережної місії в планету кораблі не вводити. Їхнє уведення буде здійснено разом з місією, якій потрібно буде представити дані сканування ГЕІ. Якщо будуть знайдені підтвердження про наявність засобів придушення зв'язку, це буде використане проти них. Всю відповідальність за загибель людей покладуть на них. Адже війну усередині сектора можна було б запобігти або зупинити, якби не порушився зв'язок. Якщо нічого не знайдуть, якщо сектор 3.9 виявиться нежитловим, у цьому випадку чужі одержать можливість його не віддати.

Глава 10

Ще до приходу посилення із сектора 3.10 командир «Швидкого» просто ламав голову, де могли б вижити люди в умовах застосування такої зброї й практично знищення екосистеми на поверхні землі? Потрібні тепло, вода й світло для виживання. Крім того, питання харчування залишалося відкритим. Якщо люди тимчасово вкрилися від бойових дій, то це одне. У цьому випадку складність полягає в тому, що заселити сектор не представляється можливим. Умови для життя не придатні. Якщо ж удалося знайти місце для виживання, придатне для життя, то навіть, знайшовши людей, їх не можна буде забрати в метрополію, або розселити по сусідніх секторах. Адже це означає, що ми залишаємо сектор. Цього допустити не можна. Виходить, що, знайшовши живих, ми змушені їх залишити там, де знайдемо, доти, поки не відновимо екосистему сектора. Це може зайняти дуже тривалий час. Зміняться покоління поселенців, перш ніж їм можна буде вийти на поверхню. Стоп! На яку поверхню? Точно, це ж може бути вихід. Саме під поверхнею й могли вкритися люди. Передбачаючи війну, жерці могли вкрити людей у підземних катакомбах, гротах. Там тепло, там є вода, у крайньому випадку, її можна туди підвести. Там є світло, його організувати не проблема. Не сонце звичайно, і не Солар, але світло. Ультрафіолет, денне світло, вода, тепло із глибини, вентиляція на поверхню. Точно! От вона – відповідь. От де потрібно зосередити основні сили для пошуку. Ну й піраміди перевіряти. Потрібно відшукати жерців. Зрештою, звернутися до Батьківщини й повернути жерців у носій. Один непошкоджений носій був уже знайдений.

– Викликаю «Швидкий», це командир корвета «Незворушного».

– Я командир «Швидкого». Ельдар, входьте до сектору. Починайте огляд пірамід з північно-східної частини, що перебуває в сонячному світлі. Частина пірамід нами вже оглянута. Якщо в пірамідах будуть покинуті носії, забирайте їх на борт і зберігаєте в капсулах. У нічних ділянках пошуки не проводьте. Умови екосистеми умовно придатні для життя. Використовуйте системи життєзабезпечення. Подальші інструкції я дам пізніше.

– Вас зрозумів, Олексій, приступаємо до пошуку. Ми будемо рухатися за сонцем, щоб завжди бути у світлі.

– Чекаю доповіді після кожної оглянутої піраміди.

Де ж шукати катакомби й гроти? Хто з ким воював і чому? Якщо ми знайдемо когось, то хто вони будуть? По-перше, вони будуть люди, це важливо. А от яку роль вони грали у війні? Можливо, припускаючи війну з кимось, вони й знищили сонця й зіпсували екосистему. Якби вони були агресорами, то знищувати екосистему не потрібно, вона потрібна для життя, а якщо захисники, то вони могли й знищити, щоб не дати можливості ворогові жити в секторі. А катакомби – це запасний план виживання. Приготували відхід і завдали удару. Якщо це чужі випалили сектор, то їм такі умови для життя придатні, вони могли випалити сектор. Але вести війну з гуманоїдами вони б навряд чи зважилися. Якщо це розкриється, то їм лиха не минути. Виходить, ти що вижили в гротах – це захисники сектора. Живі в пірамідах можуть бути представниками кожної зі сторін. Значить із ними треба бути обережними. Після поділу сутності й носія сутність жерця може відправитися на Батьківщину. Її вже не будуть цікавити проблеми виявленого світу, але жерця й так вони не повинні хвилювати. Тоді чому вони допустили війну? Як би там не було, відповідь буде отримана, а поки що потрібно знайдені носії ізолювати.

Глава 11

У секторі 3.9, пілот одного з винищувачів, тільки-тільки прибулої на допомогу ескадрильї, повідомив, що в горах їм була замічена печера. Передавши координати на корвет «Щасливий», він став більш уважно оглядати цю ділянку. На глайдерах з корвета була відправлена група десанту для вивчення печери. Усі сподівалися, що там будуть Живі.

Вибравши зручне місце для посадки, десант покинув глайдер і рушив до гори. Вхід у печеру був розташований таким чином, що здійснити посадку поруч із ним не було ніякої можливості. Групі стояло піднятися пішки наверх на гору. Радувало те, що це була не стрімка скеля, але все-таки підйом займе якийсь час.

Шлях хоч і не був складним, але все-таки доводилося йти нагору в амуніції й не по дорозі, а по вузьких стежках. Судячи з їхнього стану, стежки явно не були занедбаними, і ними користувалися. І якщо отут є живі люди, то вони напевно чули звуки винищувачів, чули глайдер, але чому тоді не вийшли зустрічати, не дали про себе знати?

Не пройшло й двох годин, як ми наблизилися до печери. Вона явно була населена. Для безпеки було вирішено першим пустити автономного дрона й просканувати печеру, а також візуально простежити за тим, що відбувається усередині. Якщо чужі вже були отут до нас, вони могли розставити пастки.

Дрон просувався в глиб печери. Нічого незвичайного на його шляху не було. Пройшовши з півсотні метрів, печера розділилася на два стволи. Виставивши охорону у входу в печеру, група ввійшла усередину. Відправивши дрона в лівий ствол, оператор і з ним п'ять чоловік залишилися на розвилці. Інші зайняли оборону в правому стволі. Можливо, всі ці заходи були зайві, але невідомо, що або хто чекає усередині.

Дрон вийшов до великої порожнини. У лівому куті горів вогонь. Було обладнано кілька лежанок. У правій частині був ще один тунель. Без зайвих роздумів, дрон був спрямований у нього. Пройшовши ще десяток метрів, дрон вийшов у ще одну порожнину. Тут також горів вогонь, але вже в правому куті. І раптом у вогню в поле зору дрона потрапили люди. Їх було сім. Вони були налякані, стиснулися в групу, у руках тримали палки, рогатини. По їхньому виду, можна було припустити, що це просто первісні люди. Робот вступив у контакт. Але на його мову люди не реагували. Праворуч і ліворуч від дрона були тунелі. Приблизно, правий тунель виходив на групу десанту з пошукової команди, а лівий ішов у глиб скелі.

Від розвилки групи пройшли тунелями до дрону. У порожнинах печери був неприємний запах вологості. Вийшовши до дрону, обидві групи змінили на своїй зброї режим сили заряду на паралітичний. Знайдені люди стали переговорюватися, але їхня мова була незрозуміла. Це були явно не чужі. Але й представниками колонії, що вони рятують, їх теж назвати було не можна.

Відправивши інформацію командирові «Швидкого», були отримані вказівки вивести цих людей, паралізувавши, і продовжити пошуки в печері. Навіть ці люди, які стали дуже дикими, все одно є гуманоїдами. Навіть при їхній наявності, сектор 3.9 можна оголошувати населеним і претензії чужих необґрунтованими. До групи в скелі направили ще групу десанту.

Паралізувавши диких людей, організували їх виведення на поверхню. Винищувач у небі не фіксував руху живих істот або дронів.

Дрон рушив у ліву печеру. Пройшовши не більше півсотні метрів, вийшов у дуже великий зал, у якому було більше ста живих людей, таких же диких. Вони були озброєні рогатинами й кам'яними сокирами. Зайнявши оборонну позицію, вони чекали. Десант теж не знав, що робити. Людей багато, всі дикі. Чи є в них колоністи, що вижили? Чи варто продовжувати там пошук? Чи займаються вони канібалізмом? Яка глибина й довжина печери? Диких людей явно було багато, убивати їх не можна. Можна було б паралізувати, але можливі жертви серед десанту. Ситуація була напружена. Усі чекали.

Дрон сканував приміщення. У ньому були ще стволи тунелів. Схоже, це було велике поселення. Можливо, воно сформувалося в попередні зачищення й не були знайдені пошуковими групами. В будь-якому випадку, це гуманоїди й вони отут живуть, а це значить, що в чужих немає прав на цей сектор. Але що з ними робити? Залишити так або вивести на материк у ближче до нових колоністів? Кинути сотні сутностей нашої раси на таке існування було б неприпустимо. З іншого боку, якось же вони виживали стільки років у цих печерах.

Може бути, їх відключити й, переселивши в дитячі особини носіїв, інтегрувати в нову колонію? Так їм буде легше стати на шлях відновлення. Хоча, звичайно, їхні первинні інстинкти хижака будуть домінувати над інстинктами високого порядку. Але ця проблема контрольована. Механізм контролю вже давно й успішно реалізований.

Нова доповідь на «Щасливий» занурила його командира у роздуми. Він зв'язався з командуючим флотом, що, у свою чергу доповів про знайдених людей адміралові. До одержання вказівок, ніяких дій не вживали. Хоча б дикі племена не почали нападати.

Глава 12

Інформація із сектора 3.9 була в терміновому порядку доведена до членів ради. Для її підтвердження була сформована спостережної місія, що повинна була дати свою оцінку. Для об'єктивності, у місію входять всі раси. Тепер завдання полягає в тім, щоб зберегти знайдених людей живими. Прибуле підкріплення зайняло зовнішні позиції в печері, для її захисту від можливого втручання неврахованих сил сектора. Група винищувачів так само уважно контролювала периметр. З метою безпеки, точні координати печери передані не були. А то раптом вона «випадково» обвалиться.

Щоб захистити десант у середині печери, було встановлено силове поле, що перекриває тунелі. Так виключили вихід поселенців на поверхню. Чекати місію було не довго по космічних мірках. Але, перебуваючи на планеті, час перельоту, входження в планету й прохід по фракталам здавався нескінченним. Це кілька днів. Залишалося сподіватися, що люди в печері мають запас їжі й води. Дрон перебував у зоні знайдених поселенців, відділений силовим полем від десанту. Він, використовуючи всі свої можливості, сканував печеру й тунелі, а також фіксував переговори цих людей, намагаючись виділити в їхній мові знайомі слова. Визначити їх мову й вступити в контакт було б дуже важливо. Але є й крайній випадок. Це відключити сутність від носія й вступити в контакт із нею. Для цього є жерці, які можуть перебувати в різних вимірах. Залишаючи носій, вони вертаються в нього так само легко, начебто одягають одяг. При цьому носій, на час відсутності сутності, не псується. Жрець – це сутність вищого порядку, що пройшла всі етапи розвитку. Вона вселяється в носій на будь-якому етапі, хоч у дитячий, і росте разом з ним від дитинства, хоч у дорослий, хоч у готовий носій, створений штучно. Неважливо. Головне, що він на всіх етапах ніколи не втрачає зв'язок між сутністю й носієм і, крім цього, саме вони є тими, хто найчастіше відправляється з колонії на Батьківщину через піраміди, а потім вертається у свій носій. Їм зовсім не складно сформувати з ефіру плазмоід, досить потужний для оборони або нападу на сухопутні війська або легкі кораблі. Але все-таки їхня сила не йде в порівняння з тією бойовою міццю, що несуть військові кораблі.

Система ієрархії в нас досить проста, але в той же час має певні обмеження для дуже багатьох. Кастовість. Це форма існування нашого суспільства. Це стимул рости всім. Кожна каста шановна й шанована. Якщо ти входиш у касту, то ти вже поважна людина. Ти досяг певного рівня розвитку своєї сутності й увійшов у групу. Перебуваючи поза кастою, ти не маєш таких привілеїв, як ті, хто входить у касту. Але ти маєш право розвиватися, жити поруч із тими, хто знаходиться в ній. Тобі буде заборонено створювати з ними дітей. Дитина вийде низькочастотною і зможе впустити в себе тільки сутність із низькими вібраціями. А така людина в касті може привести до її розкладання. Якщо безтілесної форми існування це не стосується, там все просто, низькі вібрації, ти навіть не зможеш потрапити на Батьківщину, залишаєшся на тій планеті, на якій перебуваєш, а на Батьківщині ти не зможеш деградувати, то для тілесних форм життя це важливо. Таке обмеження змушене. Але низькорівневий носій деградантів, навряд чи може бути зайнятий сутністю. У теорії, низькочастотних сутностей бути не повинно, принаймні багато. Дорослішаючи в кастовому суспільстві, сутність у такому носії повинна розвиватися й, це не повинне викликати проблем. Але найчастіше, такий носій, будучи не зайнятим, при народженні загине.

Глава 13

Навіть після того, як найшлися живі люди в печері, у секторі 3.9 пошукові групи продовжували по черзі оглядати піраміди. Оглянувши біля десяти штук, в них нічого знайти не вдалося, всі вони виявилися порожніми. Опираючись на свій здогад, Олексій був готовий до того, що піраміди виявляться порожніми. Але не перевірити їх було не можна. До того ж, вивчаючи карту й ландшафт він, багато в чому покладаючись на інтуїцію, намагався визначити, які саме катакомби можуть бути рятівним будинком для людей. Можливо, шукати потрібно там, де поруч недалеко була вода. Швидше за все підземні води не забруднені. Перше місце пошуку він визначив, як гірський масив у центральній частині сектора. Наявність поблизу гір ріки давало певну впевненість в тім, що саме отут будуть знайдені не дикі люди, що вижили. Принаймні, його інтуїція йому саме так і підказувала, а вона його ще ніколи не підводила. Треба передати цю інформацію Ельдару, а від нього всім пілотам винищувачів. Але, раптом чужі контролюють переговори. Вони можуть довідатися про здогади. Адже, швидше за все, вони припускали, що почнеться пошук з пірамід. А якщо не знайдемо нічого, то заберемося із сектора. Можливо, чужі знають, що люди вкрилися в катакомбах і печерах. Але в нас бракуватиме часу їх обшукати. А часу обмаль. Розрахунок простий. Прилітає спостережна місія, констатує факт незаселеності планети. Ми шукали досить довго й, виходить, планета порожня, раз ми не знайшли нікого. Перехопивши інформацію із сектора 3.10 про знайдених що вижили, чужі поставили перешкоди на сектор 3.9, щоб хоча б отут не дати нам знайти живих. Якщо це так, то вони знають, що ми обійшли перешкоди й контролюємо сектор на радарах. Вони знають, що ми хочемо захопити їхніх постановників перешкод. Тепер ми не знаємо, чого можна від них чекати. Над куполом знаходиться їх крейсер. Що вони можуть почати? Атаку вони не почнуть, вони, напевно, уже знають, що на орбіті планети наш флот, додатково посилений трьома лінкорами. Знають, що вхід контролюємо ми, а не вони. Принаймні, вони повинні це знати. Чи можуть вони улаштувати землетрус? Так, безперечно, із системою зв'язку треба щось вирішувати. Якщо наші переговори слухають, то це серйозний недолік. Видимо, в них є наші установки зв'язку з кораблів, захоплених в секторі. Поселенцям не дозволяється залишати стільники, але про всякий випадок, у них завжди є кілька кораблів. Видимо, вони потрапили до них у руки.

Якщо переговори слухають, виходить, про знайдені дикі племена в секторі вони вже знають. Правильно, що підсилили групу прикриття цього плем'я.

Здогадів дуже багато. Що з них істина? Довідаємося, коли знайдемо нормальних, що вижили. Зараз, щоб сховати наші наміри, потрібно перемінити систему шифрування зв'язку. Офіцер зв'язку згенерував код, після чого створив скрипт на зміну шифру для прийому й передачі даних по каналу зв'язку. Без нього розшифрувати дані буде неможливо. Коли скрипт для завантаження в модулі зв'язку був готовий, на корвет «Незворушний» відправили сержанта десантної групи, нібито з повідомленням. Для проведення відволікаючого маневру, після повернення сержанта, всім пілотам пошукових винищувачів, включаючи тих, хто забезпечує придушення перешкод, пропонувалося припинити пошуки й приземлитися в уцілілому порту сектора для одержання інструктажу командира корвета «Швидкий». Нехай буде загублено небагато часу, зате ми будемо працювати без «зайвих вух». А поки буде йти інструктаж, всі модулі зв'язку винищувачів будуть прошиті новим скриптом. Так само, було вирішено відправити один винищувач у сектор 3.10 і один винищувач на лінкор командуючого флотом. Ситуацію потрібно було відновлювати. На всі дії по захисту зв'язку пішло біля двох годин. Саме стільки часу знадобилося на проведення всіх необхідних дій. Як тільки придушення перешкод було відновлено, всі кораблі перейшли на новий, захищений канал. А для введення чужих в оману, по каналу, що вони прослуховували, їм давали дезінформацію про проведені пошукові заходи. Нехай думають, що ми нічого не можемо знайти й не знаємо, де шукати. Так у нас буде більше шансів. Що ж, тепер можна й в інші гірські масиви переходити.

– Зв'язок по розкритому каналу з командуючим флотом, – скомандував Олексій зв'язківцеві «Швидкого».

– Зв'язок установлений, командир, – відповів зв'язківець.

– Що в тебе? – запитав Святозар.

– Доповідаю, один винищувач одержав ушкодження й не може продовжувати пошукову операцію. На низькій висоті він ушкодив посадковий двигун. Я вирішив повернути його на лінкор. Зустріньте його.

– Зрозумів тебе, Олексій. Як просуваються пошуки?

– Поки немає ніяких результатів. Всі піраміди розбиті. Видимо, сектор порожній. Тільки дике плем'я вдалося відшукати, про яке я вже доповідав.

– Це погана новина, продовжуйте пошук далі. Вам потрібно посилення групи?

– Ні, сил досить.

– Тримаєте мене в курсі. Кінець зв'язку.

Глава 14

Як тільки зв'язок був захищений, а перешкоди подавлені, на пошуки катакомб і печер у район центрального гірського масиву сектора 3.9 вилетіли винищувачі. Проходячи гори на різних висотах, від низьких до високих, під різними кутами, було виявлено три печери, дві з яких перебували недалеко від доступних для посадки глайдерів місць, і одну на висоті, куди добратися масі людей пішки було б украй складно. Її вирішили поки не обстежувати. Але от невдача. Готові проводити пошук групи не можуть цього зробити, тому що із цієї частини сектора пішло сонце. Два згаслі сонця ніхто не відновлює, і їхній стан ще навіть не вивчають. Попросту немає здатних на це техніків і інженерів. Вони є в Метрополії. Так що поки прийдеться обходитися з одним сонцем. Орієнтовно, до його повернення в зону пошуку є одинадцята година. Можна досліджувати гірський хребет на східній частині, у нього вже ввійшло сонце та і у запасі є не менше дев'яти годин на пошуки. Цілком достатньо. Щоб пілоти винищувачів могли відпочити, було вирішено розділити їх на групи. Виходячи з того, що сонце всього одне й дві третини сектора в тіні, на обліт гірського хребта була спрямована одна група, а інші, через те, що не можуть зараз повернутися на лінкор приземлилися в порту де проходили інструктаж. Там же був корвет «Швидкий», що забезпечив харчування пілотам. Другий корвет був під куполом сектора й контролював весь периметр, беручи участь у придушенні перешкод.


    Ваша оценка произведения:

Популярные книги за неделю